Premier Netanyahu blijft leider van Likoed bolderman.nl 6 Vliegtuig 'viel plots naar beneden', zegt overlevende 'Een enorme overwinning! Be dankt aan de Likoed-leden voor hun vertrouwen, steun en gene genheid', twitterde de 70-jarige Ne tanyahu al een uur na publicatie van de eerste peilingen. 'Met de hulp van God en de uwe zal ik Li- koed leiden naar een klinkende overwinning in de komende ver kiezingen en Israël blijven leiden naar ongekende prestaties.' De leiderschapsverkiezingen kwamen voor Netanyahu, die tien jaar aan de macht is, aan het eind van mogelijk zijn meest uitdagende jaar als premier. Boven op twee ge strande coalitiepogingen werden vorige maand drie langverwachte aanklachten over onder meer om koping en fraude ingediend tegen de premier. Netanyahu bestempelt de aan klachten als een heksenjacht, maar ze waren wel de reden dat de partij besloot dat er interne voorverkie zingen moesten worden gehouden, voorafgaand aan de landelijke ver kiezingen. Voor het eerst in de veertien jaar dat Netanyahu leider is van de Likoedpartij klonken na melijk geluiden dat het misschien tijd zou zijn voor nieuw leider schap. Uitdager Sa'ar feliciteerde Neta nyahu via Twitter en zei dat hij hem zal steunen tijdens de verkiezingen in maart. ,,Ik sta nog steeds achter mijn besluit om me verkiesbaar te stellen'', aldus Sa'ar. ,,Wie niet klaar is om een risico te nemen voor de weg waarin hij gelooft, zal nooit winnen.'' Netanyahu was partijleider van 1993 tot 1999 en opnieuw sinds 2005. Hij is pas de vierde leider van Likoed in bijna vijftig jaar tijd. Israël gaat in maart 2020 voor de derde keer in een jaar tijd naar de stembus, omdat het maar niet tot een regeringscoalitie komt. Het vliegtuig stortte heel snel na het opstijgen neer, op ongeveer 5 kilometer van het vliegveld. In eer ste instantie spraken de autoritei ten over vijftien doden, maar dat aantal werd later naar beneden bij gesteld. Volgens de luchthavenau toriteiten van Almaty zijn tiental len mensen ernstig gewond ge raakt bij het neerstorten van de Fokker 100 van vlucht Z2100. On der hen zijn meerdere kinderen. Hulpdiensten hebben op de plaats van het ongeluk nog lang naar overlevenden gezocht. Het toestel van de Kazachse luchtvaartmaatschappij Bek Air was onderweg van Almaty naar Nur-Sultan (voorheen Astana), de hoofdstad van Kazachstan. Vol gens de luchtvaartdienst verloor het vliegtuig hoogte tijdens de start en brak het door een beton nen muur. Daarna boorde het toe stel zich in een gebouw van twee verdiepingen vlakbij de luchtha ven. Een journalist van Reuters meldde dat er dichte mist hing rond het vliegveld tijdens de crash. Een overlevende vertelde aan de nieuwswebsite Tengrinews dat ze een 'angstaanjagend geluid' hoorde, voordat het vliegtuig hoogte begon te verliezen. ,,Het vliegtuig vloog schuin. Het leek wel een film: iedereen begon te schreeuwen, mensen huilden." Een andere overlevende, zaken man Aslan Nazaraliyev, zei tegen de krant Vremya dat het vliegtuig kort na het opstijgen hevig begon te trillen. ,,We vielen plots naar be neden'', zei hij. ,,Niet verticaal, maar in een hoek. Het leek alsof de controle over het vliegtuig volledig weg was." De Fokker 100 is het grootste ver keersvliegtuig dat het Nederlandse Fokker heeft gebouwd. Het is be doeld voor korte afstanden en biedt plaats aan zo'n honderd pas sagiers. Fokker produceerde 283 vliegtuigen van dit type, tot het bedrijf in 1996 failliet ging. De Fokker 100 is zelden betrokken bij incidenten. Het vliegtuig vloog schuin. Het leek een film: iedereen begon te schreeuwen De autoriteiten doen onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk. Hangende dat onderzoek worden alle types van het neergestorte vliegtuig aan de grond gehouden. De vloot van Bek Air bestaat in zijn geheel uit Fokker 100-toestellen. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Istrië, Opatija/ Pittoresk Vrsar, Istrië 10/12 dagen Eilanden en kust van Dalmatië/ RR Dalmatische kust 10 dagen Istrië en Slovenië, Umag all-inclusive 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik 12 dagen Werelderfgoed Adriatische kust 12 dagen Rondreis Kroatië zaterdag 28 december 2019 GO JERUZALEM De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is met overmacht herkozen als partijleider van Likoed. Hij be haalde 72 procent van de stem men, zijn uitdager Gideon Sa'ar 28 procent. Het vliegtuig raakte een gebouw van twee verdiepingen, nadat het door een betonnen muur was gegaan. foto epa Zeker twaalf doden bij crash in Kazachstan In Kazachstan is gisteren een vliegtuig met 93 passagiers en 5 bemanningsleden aan boord verongelukt vlakbij de stad Al- maty. Er zouden zeker twaalf mensen bij zijn omgekomen. Chris Klomp Rotterdam/Almaty Overlevende Reddingswerkers onderzoe ken het vliegtuigwrak. foto epa EXCURSIEREIS WERELDERFGOED Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6