'Ik heb trainers wel eens in de baan van mijn zwemmers zien spugen. Zoiets doe ik niet' 7 Middelburg. Die hebben wij daar geplaatst. Ik heb later nog als lasser gewerkt bij een klein bedrijf in Kwadendamme. Het beroep van mijn vader, ja. Nu werk ik bij Verwater in Hoogvliet, een bedrijf dat gespecialiseerd is in de bouw en het onderhoud van tanks voor industriële en petrochemische installaties." ,,Mijn eigen kinderen gingen zwemmen en er waren te weinig mensen aan de kant. Dus ik ging helpen. Maar ik wil geen dingen verkeerd doorgeven, dus ik ging mijn diploma's halen, bij Fontys in Tilburg. Ik ben trainer geweest bij De Stormvogel in Vlissingen en Luctor in Mid delburg, die nu zijn gefuseerd tot De Zeeuwse Kust. Ik wilde steeds meer jongeren bij de club krijgen. Ik kwam ook in contact met andere trainers. Ik ben zelfs gaan helpen bij de zwem- analyse van Pieter van den Hoogenband en Marleen Veldhuis. Ik nam de moeder van een van de zwemmers mee als masseuse. Je moet je tegenstander een beetje overbluffen. Zagen an dere clubs ineens dat Luctor uit Middelburg een masseuse meenam. Die dachten: 'Die is gek, joh.' Ik hou wel van een beetje psychologi sche oorlogsvoering, maar je moet niet gemeen zijn. Ik heb trainers wel eens in de baan van mijn zwemmers zien spugen. Zoiets doe ik niet." ,,Daar zijn Lein Lievense en Peter Rotte mee begonnen. Sinds we de Stichting Zwemmen langs Walcheren hebben opgericht, wordt het steeds groter en kwalitatief beter. Het zwem bad is leuk, maar je zit hier toch op een eiland met overal zee. De zee is echt prachtig. Ik kom hier tot rust. En elke wedstrijd is anders. Wel of geen regen, hoe staat de wind, is het water hoog of laag? Ik heb er plezier in, net als in het organiseren van de nieuwjaarsduik. De eerste keer gingen we gewoon met vijf zwemmers en namen we de oliebollen mee die over waren. Nu doen er meer dan achthonderd mensen mee. Dat is een hele verantwoordelijkheid. Het is alleen maar een duik, je moet zorgen dat mensen niet te ver gaan, ze mogen niet onder koeld raken. Het is een beetje uit de hand gelo pen, maar het is nog steeds gezellig." GO ZATERDAG 28 DECEMBER 2019 Thierry Potin: „Sinds we de Stichting Zwemmen langs Walcheren hebben opgericht, wordt het zeezwem- men steeds groter en kwalitatief beter." FOTO LEX DE MEESTER 11.: |L7'-r^ L" - <3ï- - *jrï$M En hoe kwam je toen hier in de zwemwereld terecht? En nu ben je een spil in de wereld van het zeezwemmen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63