Eerste Zeeuwse ultraloop is toegankelijk voor iedereen ZEELAND 15 De organisatie van het nieuwe atletiekevenement hoopt een jaarlijks terugkerende trekpleister op de Zeeuwse hardloopagenda te worden. Op zondag 22 maart is de eerste editie. Vrouwenpolder De Zeeuwse hardloopkalender wordt komend jaar verrijkt met een heuse ultraloop van zestig kilometer. Op zondag 22 maart gaat in Vrouwenpol der de 60 van Walcheren van start, een rondje over het gelijknamige ei land. Volgens organisator René Vader voorziet het evenement daarmee in een behoefte binnen de Zeeuwse hardloopwereld. ,,Het idee ligt er al vanaf 2018'', ver telt Vader. ,,Het is ontstaan vanuit Roparunteam Actemiumrunners. Als team zijn we altijd op zoek naar mid delen om zo veel mogelijk geld bin nen te halen voor stichting Roparun. Onze kledingsponsor Floris-Jan Koole van Koole Sport kwam met het idee voor een Rondje Walcheren en vanuit die gedachte zijn we met een paar man begonnen om de structuur uit te werken. Eigenlijk wilden we in 2019 al van start, maar dat bleek orga nisatorisch nog niet haalbaar. Daarom nu de start in 2020.'' Het parkoers voorziet volgens Va der in alle elementen die je in Zee land mag verwachten. ,,Het is heel divers, met stukjes waar je nooit komt. Alles gaat over fietspaden en buitenom, waardoor er weinig con- flictpunten in zitten.'' Een nieuw sport- en welnesshotel in Breezand, dat haar deuren in februari opent, zal dienen als start- en finishlocatie. Van daaruit gaat de route via het Veerse Meer door de Welzingepolder, om langs de Westerschelde via Vlissin- gen in de Walcherse duinen terecht te komen. Vanaf Zoutelande wordt de finale van de Kustmarathon in te genovergestelde richting gelopen, langs Westkapelle en Domburg. Dan gaat het parkoers door de manteling bij Oostkapelle en bij de Piraat het strand op tot aan Vrouwenpolder. Wisselpunten ,,Een groep lopers, waarvan een deel bij ons in de organisatie zit, heeft al eens een alternatief rondje Walche- Je merkt aan alles datereen bepaalde behoefte is aan een ultraloop in Zeeland ren gelopen. Je merkt aan alles dat er een bepaalde behoefte is aan een ul traloop in Zeeland en daar zijn wij in gesprongen'', vervolgt Vader. Toch is het evenement niet alleen voor indi viduele ultralopers, want de zestig kilometer kan ook in teamverband worden afgelegd. ,,Met teams tot maximaal twaalf man, want er zijn twaalf vaste wisselpunten. Die pun ten zijn afgebakend en hebben alle maal voldoende parkeergelegenheid, waardoor het wisselen soepel kan verlopen. Bedrijven kunnen bijvoor beeld een bedrijventeam inschrijven, maar ook een wisselpunt adopteren. Op die manier kunnen de niet-lopers binnen een bedrijf er ook bij betrok ken worden, door iets te organiseren rondom dat wisselpunt. Zo willen we het toegankelijk maken voor hardlo pers van ieder niveau en iedereen. Het moet echt feestje worden en het samen volbrengen van zo'n ultraloop past perfect in de gedachte van de Roparun.'' Klein begonnen ,,De eerste editie is voor ons vooral veel leren en ervaring opdoen'', be seft Vader. ,,We hopen uiteindelijk een jaarlijks terugkerende trekpleis ter op de Zeeuwse hardloopagenda neer te kunnen zetten. Stiekem kijk je natuurlijk naar de ontwikkeling van de Kustmarathon. Die zijn ooit klein begonnen en kijk eens wat daar nu staat.'' Meer informatie over de ultraloop is te vinden op 60vanwalcheren.nl. Evenement biedt gratis trainingen aan VROUWENPOLDER De 60 van Walcheren biedt in aanloop naar het evenement gratis trainingen aan. Vier keer is er voor atleten gelegenheid zich klaar te maken voor de ul traloop. Op 25 januari staat de eerste training ge pland. De start is op de parkeerplaats van Duinhotel Breezand. 8 februari is de par keerplaats bij kasteel Westhove het verza melpunt, op 22 fe bruari is de parkeer plaats aan de Valke- nisseweg in Groot Valkenisse de startlo catie en op 14 maart begint de training op de parkeerplaats bij het Nollebos. De oefensessies staan onder leiding van trainer Sjaak Brouwer. Aanmelden is niet nodig en ieder een mag meedoen. Ook lopers die zich niet hebben inge schreven voor de 60 van Walcheren. zaterdag 28 december 2019 PM 60 van Walcheren neemt een voorbeeld aan de Kustmarathon Menno Kole Het peloton van de Kustmarathon passeert Westka- pelle. Ook de 60 van Walcheren zal daar langs komen, maar dan in tegenoverge stelde richting. FOTO JOHAN VAN DER HEIJ- - René Vader

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51