12 ZEELAND Siebe Schieman van JVOZ naar Sparta Trainer De Nijs blijft langer bij Halsteren Zeeuws-Vlaams winterstoptoernooi heeft het zwaar. Ooit trok het evenement duizenden toeschouwers en stonden de teams in de rij om mee te doen. Tegenwoordig is het al moeilijk genoeg om een goed bezet deelnemersveld bij elkaar te krijgen. Jorim de Boks wint nipt in Arnemuiden START SOCCERTOERNOOI Voetballer Siebe Schieman maakt komende zomer de overstap van JVOZ naar Sparta Rot terdam. Dat meldt de Zeeuwse jeugdoplei ding. Schieman, afkomstig uit Axel, speelt dit sei zoen bij JVOZ onder 15. Hij werkte onlangs een succesvolle stage af bij de onder 15 van Sparta, dat hem graag wilde aantrekken. Vol gend seizoen speelt de Zeeuw daardoor in de onder 16 van de Rotterdamse eredivisionist. De Zeeuws-Vlaamse jeugdspeler is de eerste voetballer van JVOZ dit seizoen die de over stap maakt naar een club uit het betaalde voetbal. De Zeeuwse jeugdopleiding is een opleidingspartner van Sparta. Erwin de Nijs zal ook volgend seizoen de eindverantwoordelijke zijn bij het zondag team van Halsteren. De Thoolse trainer is be zig aan zijn eerste seizoen bij de hoofdklasser en dat heeft tot wederzijdse tevredenheid ge leid, met contractverlenging als kerstcadeau. De Nijs verkaste vorig seizoen van Tholense Boys, dat net was gedegradeerd uit de tweede klasse, naar Halsteren. Met die ploeg doet hij momenteel in de hoofdklasse B van het zon dagvoetbal mee om promotie naar de derde divisie. De Brabanders staan tweede, een punt achter koploper Unitas. Toertocht Afsluiting Toernooi igenlijk wil hij net een hap zetten in zijn broodje gezond, als Ludwig de Bruijn plot- I seling opveert. De cijfers waarover gesproken wordt zijn wat somber, als het bestuurslid én spea ker van het Soccertoernooi toch een twinkeling in zijn ogen krijgt. ,,Zo'n Niek Luime bijvoorbeeld; dat is nou nog een speler waar je het voor organiseert." Luime begon het seizoen als spe ler van het Belgische KSV Een dracht Bazel, maar is na de winter stop weer speelgerechtigd voor HVV'24. De liefhebber vroeg het soccerbestuur om toestemming om deel te mogen nemen aan het toer nooi. Maar enthousiastelingen zo als Luime zijn er in Zeeuws-Vlaan- deren steeds minder te vinden. ,,Dit jaar was het wel heel extreem", ver telt voorzitter Hans Lauret, die sa men met De Bruijn, Aector Dooms en Marvin Hamelink het bestuur vormt. Voor het hoofdtoernooi, dat van daag van start gaat, schreven zich in eerste instantie slechts vijftien teams in. Tot zo'n vijf jaar geleden waren dat er altijd nog tussen de twintig en vierentwintig. Lauret: ,,Met moeite hebben we weer acht tien clubs weten te strikken. Wat we anders zouden kunnen doen? Ik zou het echt niet meer weten. Het vrouwenvoetbal is bijvoorbeeld heel erg hot, maar ook daarvoor krijgen we slechts zes teams op de been." ,,Moeten we nog wel doorgaan? Die vraag hebben we onszelf zeker gesteld", gaat De Bruijn verder. ,,Als je ziet hoeveel tijd Aector en ik kwijt zijn aan het regelen van elftal len en scheidsrechters en wat het maar oplevert. We organiseren het al voor de 34ste keer, dus dan is het toch een leuk toernooi, zou je zeg gen." Verklaring Het JO11-toernooi is deze editie voor het eerst ingeruild voor een vrouwentoernooi, waarvan de or ganisatie hoopt dat het toch gaat aanslaan. En waar zich voor het JOi3-toernooi nog veertien teams inschreven, staat de teller bij het re creatieve bedrijventoernooi op slechts acht aanmeldingen. Het prestatieve bedrijventoernooi gaat voor het eerst helemaal niet door. De Bruijn heeft wel een verklaring voor het feit dat veel eerste elftallen afhaken. ,,Tegenwoordig bepalen vaak de spelers of er wordt deelge nomen, in plaats van de clubs. Het toernooi kost spelers soms twee vrije zaterdagen. En in deze tijd gaan veel clubs ook een weekendje weg in de winterstop. Dat had je vroeger nauwelijks." Het vrouwenvoetbal is bijvoorbeeld erg hot, maar daarvoor krijgen we slechts zes teams op de been Lauret haakt in met een retori sche vraag: ,,De animo op het veld neemt toch ook af? Vroeger moch ten er slechts zestien teams deelne men die we zelf selecteerden op ba sis van de veldprestaties. De voor- rondes kwamen erbij en dus was er plek voor meer teams. Maar vier jaar geleden hebben we alle Zeeuwse clubs moeten aanschrij ven. Kwam totaal geen respons op. Op een gegeven moment gaat de animo bij onszelf dan ook wat ach teruit." Met Walcheren en RCS zijn er ook dit jaar twee Walcherse deelne mers. ,,Of we daar goed aan hebben gedaan is een tweede", rakelt De Bruijn de discussie op. ,,Qua kwali teit wel, maar bij de finale van de af gelopen editie tussen RCS en Axel liep de halve zaal leeg. Sommigen vinden het toch echt een verkapte Zeeuws-Vlaamse nieuwjaarsrecep tie. Trainers kunnen wat netwer ken, komen met spelers in contact." Lauret: ,,In de Vlaanderenhal in Sas van Gent zat soms tweeduizend man publiek en na afloop - in de eerste jaren - was er een aanslui tend feest. Teams werden met bus- Jorim de Boks heeft gisteren de door korfbal vereniging TOP georganiseerde Snertloop ge wonnen. Hij was in Arnemuiden op de lang ste afstand (10 kilometer) nipt de snelste, want nummer twee Jesse Beijer volgde al op slechts twee seconden. Weer anderhalve mi nuut later kwam John Slabbekoorn over de fi nish. Hij moest het doen met plek drie. Johns dochter Nathalie Slabbekoorn deed het wat dat betreft beter. Zij won de langste af stand bij de vrouwen. Hennie Strating werd tweede, op iets meer dan een halve minuut van de winnares. Weer twee minuten later fi nishte Suzanne van Elsacker, die het brons mee naar huis nam. Quote van de dag 'Ik ben geen trainer die na een jaar weg hobbelt. Ik probeer van niets iets te bouwen.' zaterdag 28 december 2019 VOETBAL VOETBAL GO 52 Stichting Wie- lerbelangen 't Durp houdt vandaag de jaarlijkse veld- toertocht in Zaamslag. Deelnemers kunnen kiezen uit twee afstan den: de 30 of de 52 kilome ter. De Zeeuwse atletiekliefheb- bers kunnen hun jaar van daag in Axel af sluiten tijdens de Eindejaar- sloop. Om 13.45 uur gaan de wedstrijden over 3.6 en 6.8 kilometer van start. De lange afstand (10 ki lometer) start om 15.00 uur. 218 Hoe moet het verder met het Juriën Dam Terneuzen - Hans Lauret Schakers die in 2019 nog een keertje in actie willen komen, kunnen maan dag terecht in Oost-Souburg. Daar staat dan het Oliebollen- toernooi op het programma. De avond bij schaakclub Souburg begint om 20.00 uur. Erwin de Nijs blijft trainer van Halsteren. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ATLETIEK - Trainer Marco Groeneveld staat ook vol gend seizoen voor de groep bij de Brabantse zondag-eersteklasser Rood-Wit. De oefen- meester uit Goes heeft zijn verbintenis met een jaar verlengd. Breskens (zwart-wit) en Terneuzent treffen elkaar donderdag in de poule met daarin de vier geplaatste ploegen. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48