ACHTER DE SCHERMEN 9 Je staat er niet bij stil, maar overal om ons heen hebben we te maken met het werk van Roegiers Glas en De Koeijer Schilders. Ze zijn zo'n beetje de grootste van Zeeland. Het zijn twee bedrijven in één en toch ook weer niet. Hoe zit dat? Een kijkje achter de schermen. Op het industrieterrein aan de A58 zit het be drijf van Antwan de Punder en Richard van Wijk eigenlijk een beetje verstopt. Toch is hun werk in heel Zeeland juist erg zichtbaar. Dagelijks voorzien ze vele panden en woningen van glas of schilderwerk. Hier in Heinkens- zand wordt al dat werk voorbereid. ,,Glasschadeherstel was ooit de ba sis van het bedrijf en dat is nog steeds een groot deel van al onze werkzaamheden", vertelt Antwan. ,,We krijgen hier zo'n zestig mel dingen per dag binnen en we heb ben acht monteurs rondrijden om die schades te herstellen. We ko men in feite bij iedereen die een gebouw heeft of beheert. De an dere monteurs voeren uiteenlo pende projecten uit. Dat varieert van nieuwe projecten tot renova ties, van interieurglas tot monu mentenglas." Het werk wordt deels aan het bureau voorbereid door calcula tors en werkvoorbereiders, vervol gens wordt het in de grote hal ge reed gemaakt. In die hal komen enorme glasplaten binnen van soms wel duizend kilogram. Met behulp van een pompzuiger wor den ze verplaatst, op maat ge maakt en op grote karren in voor raad gezet. ,,Die maatvoering is su per belangrijk, het komt echt op de millimeter aan. Daarnaast hebben we ook te maken met veel veilig heidseisen. Door de jaren heen zijn de eisen met betrekking tot breken, vallen en brandwering steeds strenger geworden. Wat op zich goed is natuurlijk", relativeert Antwan. Overname Zelf was Antwan jarenlang calcu lator en werkvoorbereider. Al meer dan 25 jaar is hij verbonden aan Roegiers Glas. Samen met Ri chard van Wijk nam hij in 2009 het bedrijf over. ,,We hebben een heel goede klik en hebben de afge lopen jaren hard aan het bedrijf gewerkt. In totaal lopen er negen tig man rond. In 2009 hebben we Roegiers Glas en De Koeijer Schil ders in één pand ondergebracht. We kozen voor Heinkenszand, omdat dat midden in ons werkge bied ligt. Het zijn nog wel steeds twee aparte bedrijven. Dat komt doordat de glaszetters ook werken voor andere schilderbedrijven dan De Koeijer." Het schilderwerk volgt vaak na het glaszetten, maar er zijn uiteraard ook op zichzelf staande schilderprojecten. ,,We werken voor bedrijven en particu lieren. Met name woningbouw verenigingen maken daar een groot deel van uit." Antwan laat ons de magazijnen zien; een wal halla voor de professionele schil der. Stellingen vol verf, kwasten, tape, kit, enzovoorts. Spuiterij Er is ook een spuiterij waar alles wat los kan van woningen en ge bouwen gespoten wordt. ,,Het las tige in dit werk is dat je heel af hankelijk bent van het weer. Was sen, schuren en stoppen gaat wel met regen, aflakken niet. Alles wat we hier kunnen doen, is meegeno men. Het gaat sneller, je kunt be tere kwaliteit leveren en je hebt geen last van het weer. We kun nen het hier tot zestig graden ver warmen, dus het droogt snel." Mi lieubewust zijn ze bij Roegiers en De Koeijer ook. ,,Glas is een pro duct wat je goed kunt recyclen. Dat gebeurt dan ook veel. Daar naast slaan we bijzondere stukken glas op die niet meer gemaakt worden. Zodat je dat bij renovaties toch nog kunt gebruiken. Wat de verf betreft gebruiken we produc ten die het milieu zo min mogelijk belasten. Jaarlijks hebben we zo'n tweehonderd liter afval. Restanten slaan we op, eens per jaar zetten we de deuren van het magazijn open voor iedereen om het gratis op te komen halen. Dan staat er van tevoren al een lange rij auto's te wachten." Wat Antwan het leukst aan zijn werk vindt? ,,In dit vak maak je iets altijd mooier dan het was. Dan heb je eer van je werk." zaterdag 28 december 2019 Glas en verf samen apart Mariska den Hartog Antwan de Punder (links) en medewerker Danny van Hezen ver plaatsen een grote glasplaat. De spuiterij. fotos marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45