MATTHAUS PASSION €47,50 30 Mathieu van der Poel na een jaar vol zeges, ook bij mountainbiken en de cross: Matthaus Passion met passie M: ,,Het WK op de weg.'' M: „Gewoon volledig leeg. Ineens het licht uit. Maar ik heb het daar niet zo moeilijk mee gehad. Erna kwam wel het besef dat als ik iets meer had kun nen drinken of eten, ik er misschien dicht bij was geweest. Maar ik mag trots zijn. Alle andere topfavorieten lieten zich zo goed als niet zien.'' A: „Zogenaamde kenners zeggen: dom koersen, dit en dat. Maar als de winnaar uit die groep komt, moet je mij even duidelijk maken waarom hij dom gekoerst heeft.'' M: „Onzin. Ik had het veel liever al wel gehad. Je krijgt misschien wel dat de voldoening nog groter is als je er een aantal jaar voor moet vechten. Maar voor hetzelfde geld win ik nooit meer een wereldtitel op de weg. ,,Ik had de benen en capaciteiten om te winnen. Ik heb achteraf de film teruggekeken. Het was zes graden ge middeld, die dag. Aldoor regen, dat maakte ik ook nog nooit mee. Echt ijskoud. Jongens die drie regenjassen moesten gaan halen. Alaphilippe kwam met mij praten, half wedstrijd, die z'n ogen! Die keek dwars door mij heen. Die was toen al klaar.'' M: ,,Achteraf gezien wel. Ze begon nen op de plaatselijke omloop al zo hard te koersen dat ik dacht: dit is het moment om het uit te doen. Anders ga ik mezelf opstoken. En een ronde later gaat de koers terug op slot en vat ik kou. Ik ging een paar keer naast Niki Terpstra rijden en vroeg: zou ik al gaan? Omdat ik het koud had en om het weer warm te krijgen. Kleren terug aandoen was ook niet echt een optie, want alles was zeiknat.'' M: ,,Alsof je wat misselijk wordt. Heel raar, mijn benen stopten voor mijn hoofd. Het was echt van de ene op de andere seconde gedaan.'' Papi Naast de euforie van een succesjaar was er in huize Van der Poel ook het verdriet na het overlijden van Ray mond Poulidor. Franse wielerle gende, met zeven etappezeges in de Tour en drie keer tweede in het eind klassement. Maar bovenal vader, schoonvader en opa. Vol lof over Adrie en grootste fan van kleinzoons David en Mathieu. Als zijn overlijden ter sprake komt, oogt Adrie aangedaan. Het gezin Van der Poel zat op 19 november in de afgeladen kerk van Saint-Léonard- de-Noblat, de uitvaart werd uitge zonden op de Franse tv. M: ,,Maar met zo'n dienst heb ik niet echt een gevoel. Het is sowieso kut. Of er nou duizend man staan of twee. Mijn laatste herinneringen aan hem zijn heel blij. Dat maakt het wel mak kelijker. Ik ben bewust niet meer naar hem gegaan toen hij zo slecht was. 'Papi' was meer dan een coureur. Hij heeft eens mooi gezegd: er is overal een Poulidor. In elke sport. Als je altijd tweede wordt, word je in elke sport Poulidor genoemd. Dat bete kent wel iets.'' M: ,,De manier waarop hij omging met iedereen. Dat zou een les voor alle renners moeten zijn. Om altijd zo vriendelijk, sympathiek en open mogelijk te zijn. Er is geen enkele andere sport op dat niveau waarbij je bij wijze van spreken de toppers kunt aanraken. Dat is de charme van onze sport.'' Adrie: ,,Er staat altijd een horde supporters voor de camper. Het is de andere kant van de medaille. Wij zijn er om zo goed mogelijk te pres teren, maar je moet ook begrijpen dat je mensen pleziert. Hoe simpel het ook is, met een gebaartje.'' M: ,,Van geluk wel, maar van verdriet niet. Ik heb wel af en toe aan hem ge dacht tijdens de wedstrijden, maar ik denk niet dat het bevorderlijk was.'' M: ,,Nee, dan is het 'de kleinzoon van' natuurlijk. Dat vind ik mis schien wel het ergste, dat hij er niet meer zal zijn als ik ooit de Tour rijd.'' Het voordeel van PZC IS. BACH ADBK19 Bestel tickets op pzc.nl/passion zaterdag 28 december 2019 PC 'Het leukste? Eerlijk, daar zit de weg niet bij' VERVOLG VAN PAGINA 29 de ander niet, maar als je 'm wint is de euforie er niet minder om.'' Mogen we nog even de pijn van het seizoen aanraken? Wat gebeurde daar nou? Adrie was na de finish eerder bij het hotel en zei: 'Misschien maar goed ook dat hij niet won. Anders lukt alles bij de eerste keer.' Deed jij te vroeg je regenjasje uit? Dan zit je op dat hellinkje en gaat het licht uit. Omschrijf dat is. Wat is de meest wijze les die je van Mathieu van der Poel voor zijn training, in het tenue van de wereldkampioen veld rijden. ,,Ik ken het pal- mares van mijn vader niet van buiten, maar ik denk wel dat ik de capaciteiten heb om het ooit te evenaren.'' FOTO PIM RAS je opa hebt geleerd? Dat is wel iets wat jullie van huis uit is meegegeven: normaal doen. Ga je van verdriet harder fietsen? Heb jij je ooit bedacht wat er ge beurt, mocht jij ooit een rit in de Tour winnen? Dan ben je niet Mathieu van der Poel. Omdat je het verdient! CADEAUCODE In de passietijd is de Matthaus Passion de favoriete compositie in NederLand. The Bach Choir Orchestra of the Netherlands zijn speciaListen in het uitvoeren van Bachs meesterwerk. Het orkest bespeelt authentieke instrumenten uit Bachs tijd en het koor wordt geroemd om zijn dynamische klank. Pieter Jan Leusink heeft een onuitputtelijke passie om de compositie helemaal tot zijn recht Laat komen voor de Luisteraar. 6mrt. 7 mrt. 8 mrt, 13 mrt. 14 mrt. 15 mrt. 19 mrt. 20 mrt, 21 mrt. 22 mrt, 26 mrt. 27 mrt. Grote Kerk Concertgebouw Grote Kerk Grote Kerk Janskerk Concertgebouw Dominicanenkerk Martinuskerk Marekerk Concertgebouw Hooglandse Kerk Jh. Bosch Artcenter Elburg Amsterdam** Alkmaar Apeldoorn Amsterdam** Zwolle Amersfoort Lelden Amsterdam** Lelden Den Bosch 19.00 19,30 15.00 19,00 15.00 14.15 19.00 19,00 15.00 19,30 19,00 19,00 28 mrt. 29 mrt. 3apr. 4apr. 5apr. 7apr. 8apr. 9apr. 10 apr. 11 apr. 11 apr. 12 apr. Laurenskerk Janskerk Martinikerk Concertgebouw Stevenskerk Catharinakerk Martinikerk Eusebiuskerk Grote Kerk Janskerk Concertgebouw Concertgebouw Rotterdam 14.30 19.00 Utrecht 15.00 Groningen 19.00 Amsterdam** 14.15 Nijmegen 14.30 19.00 Eindhoven Groningen Arnhem Den Haag Utrecht 19.00 19.00 19.00 14.30& 19.00 13,30 Amsterdam** 19.30 Amsterdam** 14.15 19.30 'Exclusief €6,95 servicekosten per bestelling, '"Concertgebouw Amsterdam €5,- toeslag per Rang 1 ticket inclusief gereserveerde plaats, ontvangst en pauze drankje, selecteer online zelf jouw stoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30