JOL Mevrouw Beije (99) uit Zierikzee Vandaag bij deze krant Criminelen kopen met contant geld Nederlandse auto's; nu ook Duits onderzoek Verse vis k 1111 de kracht Van Yerseke Walcheren doet alles voor het Leger des Heils Dat meldt politieblad Blauw. De Duitsers ondernemen actie nadat de politie in Nederland eerder een onderzoek begon naar het witwas sen van Libanees drugsgeld. Crimi nelen in Berlijn kochten Neder landse tweedehands leaseauto's, die volgens de papieren worden geëxporteerd naar allerlei Zuid- en Oost-Europese landen. Op die ma nier zou, zo werd eerder al ver moed, 1 miljard euro Nederland in zijn gepompt. Geld dat vermoede lijk is verdiend met zware misdaad. 'En dat is nog maar een heel voor zichtige schatting', meldt teamlei der Joost Heijn nu in het politie blad. Verder werd belasting ontdoken bij het verhandelen van de wagens. De auto's worden in werkelijkheid niet naar Zuid- en Oost-Europese landen geëxporteerd, maar komen in Duitsland terecht. Overheden in a Bij een Hoogeveens bedrijf stroomden tientallen miljoenen cashgeld binnen Europa liepen waarschijnlijk zo'n 200 miljoen euro aan btw mis. De Nederlandse politie kwam het fenomeen al in 2016 op het spoor, toen er meldingen binnen kwamen over een Syriër die in Ne derland voor meer dan ruim 9,6 miljoen euro aan auto's kocht, opvallend genoeg met contant geld. Zijn aankopen bleken nog maar het topje van de ijsberg en leidden re chercheurs naar een autobedrijf in Hoogeveen, waarvan de directeur in Duitsland contante betalingen aannam voor gekochte auto's. Daar bleken tientallen miljoenen aan contant geld te zijn binnenge stroomd. Een rechtszaak tegen het autobedrijf volgt volgend jaar. In Nederland wordt jaarlijks naar schatting 16 miljard euro witgewas sen. Het gaat vooral om opbreng sten uit drugscriminaliteit en fraude, die naar schatting voor meer dan de helft uit het buiten land komen. Inmiddels worden in Nederland contante betalingen boven de 3000 euro verboden, het kabinet gaat handelaren beboeten die toch gro tere bedragen in cash aannemen. Zo moet witwassen worden tegen gegaan. regel vandaag nog je zorgverzekering independer zaterdag 28 december 2019 Nieuwsmedia ZEELAND 7 zaT£roag ZOUOAr. Meer dan miljard witgewassen De Duitse politie begint in navol ging van de Nederlandse politie een onderzoek naar criminelen die op grote schaal Nederlandse auto's kopen. Mogelijk is zo nog meer dan de eerder geschatte 1 miljard euro aan crimineel geld in Nederland witgewassen. Carla van der Wal Rotterdam/Berlijn experts in financieel inzicht 4°C In de middag zon, het blijft droog pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1