1. Lewis de koala 4. Genietende eekhoorn 5. 'Criminele' dwergpapegaai 2. Simba de leeuw 3. Wolvenwelpjes DIEREN IN HET NIEUWS VOETBALPENSIONADO'S We leefden mee met Simba, Lewis en een 'criminele' dwergpapegaai Ook internationale aandacht voor een 'gearresteerde' dwergpapegaai uit Utrecht. De vogel zat op de schouder van een man die in september werd betrapt op winkel diefstal. De politie deelt op 26 september een foto van de dwergpapegaai in de cel op Instagram. RTV Utrecht plaatst een balkje voor de oogjes van de papegaai. Voor het eerst in tweehonderd jaar worden in Nederland in het wild wolvenwelpjes geboren, en wel op de Veluwe. De moeder heeft het nest waarschijnlijk gekregen in april. Het zijn zeker drie welpjes, mogelijk zelfs vijf. Om te voorkomen dat mensen naar ze op zoek gaan, wordt niet gedeeld waar ze precies zijn geboren. In september gaat de foto viraal die de Noordwijkse visboer en hobbyfotograaf Dick van Duijn maakte van een eekhoorn die genietend aan een bloem ruikt. Hij schoot het plaatje in Oostenrijk. In novem ber schiet hij opnieuw raak met een foto van een Brabantse eekhoorn die met een nootje in de bek over het water springt. Deze toppers namen afscheid Arjen Robben Wesley Sneijder Robin van Persie Rafael van der Vaart Jan van Spijker D e beelden van een zwaar verbrande koala, door de Australische Toni Doherty in een vuurzee uit een boom gered, gaan de wereld over. Het buideldier, dat Lewis werd gedoopt, krijgt eind november alsnog een spuitje omdat zijn verwondingen te ernstig zijn. Op een markt in de Iraakse hoofdstad Bag dad treffen twee Nederlandse marechaus sees een sterk vermagerde leeuw aan in een kooi. In juli landt Simba op het vliegveld van Maastricht. Hij is opgevangen door de Stichting Leeuw in Anna Paulowna. 38 Na 25 jaar en 625 wedstrijden neemt deze middenvelder in juni afscheid van Wilsum 1. Speelde bij PSV, Chelsea, Real Madrid en Bayern München. En 96 interlands. Is met 134 interlands dé recordinternational. Met 50 doelpunten topscorer aller tijden van Oranje. Ex-Ajax, -Real Madrid, -HSV en -Tottenham Hotspur. Speelde 109 interlands.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 134