12 NIEUWS INTERVIEW ADVOCAAT CHRISTIAN FLOKSTRA Christian Flokstra vertegenwoordigt een nieuwe generatie topadvocaten. Als een van de weinigen praat hij openlijk over de moord op collega Derk Wiersum. ,,Dit kan het niet waard zijn.'' zaterdag 28 december 2019 et is woensdag 18 sep tember en Christian Flokstra (38) rijdt met zijn dochtertje op de achterbank in de rich ting van Amstelveen, op weg naar school. Op de snelweg zien ze een politiebus rijden. Die is van de fo rensische opsporing, beseft hij, en wordt alleen ingezet bij grote inci denten. Wat zou er gebeurd zijn? Op school hoort hij het. Eerst een nieuwsbericht op zijn tele foon: een schietpartij in Amster- dam-Buitenveldert, de buurt waar hij is opgegroeid. Even later belt een misdaadjournalist hem op. Derk Wiersum, de advocaat van kroongetuige Nabil B., is dood. Vermoord. ,,Ik was totaal verbijsterd. Ik ben direct naar kantoor gegaan. Ieder een was van slag. En we wisten ook dat bepaalde media naar ons zouden gaan kijken: wij verdedi gen mensen die terechtstaan in het proces tegen Ridouan Taghi en zijn vermeende organisatie, en het motief werd natuurlijk in die hoek gezocht. Het heeft even geduurd voordat iedereen weer een beetje kon functioneren. Het was echt een bom.'' ,,Ja, ik zal niet ontkennen dat ik dat ergens wel even gevoeld heb. Wat is dit voor een gezeik? Dit kan het nooit waard zijn, dat je jezelf en je gezin in gevaar brengt voor je werk. Ik ben nuchter en realistisch genoeg om te denken dat er geen reden is om mij iets aan te doen. Natuurlijk kan het uit een totaal onverwachte hoek komen. Maar we moeten ook de knop weer om zetten. We moeten ons niet gek la ten maken.'' Voor Flokstra was het een krank zinnig jaar, vertelt hij in een hotel lobby in het centrum van Amster dam, op een steenworp afstand van zijn kantoor Ficq Partners Advocaten. Hoewel hij 'pas' 38 jaar is, is hij mede-eigenaar van het kantoor. Hij vertegenwoordigt een nieuwe generatie jonge topadvo- caten, duikt op in zo'n beetje ie dere grote misdaadzaak die ertoe doet. Dit jaar verdedigde hij onder meer de man die heeft toegegeven de broer van kroongetuige Nabil B. te hebben vermoord. Ook staat hij een verdachte bij in het megapro ces tegen Ridouan Taghi. En hij is de raadsman van een crimineel kopstuk dat wordt gezien als een van de leiders van een motor bende die verschillende huur- moorden zou hebben gepleegd. ,,Men is in een kramp geschoten. Er worden heel veel maatregelen getroffen waarvan het twijfelach tig is of ze nut hebben. De andere kant is de beveiliging van officie ren en rechters. Ik kan me goed voorstellen dat het voor hen per soonlijker wordt. Hun persoon lijke belang gaat - begrijpelijker wijs - een rol spelen. Het is niet meer puur zakelijk. Dat is ook lo gisch, want zij zitten met hun ge zin in de bescherming. Dan kun je niet beweren dat je persoonlijke gevoelens geen rol spelen. Dat is wel zo. Of het ze betere rechters maakt, of betere officieren, weet ik niet. Het maakt de dynamiek in de zittingszaal in elk geval anders, en dat is moeilijk.'' ,,Ik heb de commentaren gezien. En ik snap er niets van. Wij ageren tegen het middel van kroonge tuige an sich. En in een strafzaak zullen we de verklaringen van kroongetuigen zo nodig bestrij den. Maar wij geven absoluut geen voeding aan een gewelddadig sen timent. Sorry, maar eenieder die dat beweert, is niet goed bij zijn hoofd.'' GO 'We worden geregeerd door nietsnutten' Yelle Tieleman Christian Flokstra: ,,We moeten ons niet gek laten maken.'' foto marco okhuizen Amsterdam Wat dacht u? Dacht u niet: zak er maar in, met die hele advocatuur? De moord op Wiersum veran derde veel. Officieren, rechters, advocaten en journalisten die bezig zijn met de zware georga niseerde misdaad, worden in tensief beveiligd. Jullie kantoor is hypocrisie ver weten, na de moord op Wier- sum. Jullie laten je erop voor staan geen kroongetuigen en informanten bij te staan. Daar mee zouden jullie hebben bijge dragen aan een negatief senti ment. Wat is er dan mis met kroonge tuigen? Zij leveren toch belang rijk bewijs, waardoor grote cri-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12