1. 'Ik dacht dat het doping was' 3. 'Ik heb een blaasprobleem' 4. 'We hadden seks, kijk maar' 5. 'Ik werd ontvoerd' 2. 'Ik maak een documentaire' DUURSTE HUIZEN REURING IN DE RECHTBANK -Victor Schildkamp 15.750.000 k.k. 7.850.000 k.k. 7.500.000 k.k. 6.500.000 k.k. 6.500.000 k.k. -BRON: FUNDA In de rechtbank hoor je soms aparte redeneringen Oud-tenniscoach Mark de J. vermoordde in 2016 miljonair Koen Everink vanwege een gokschuld. Al jaren beweert De J. dat hij werd ontvoerd en dat de kidnappers Everink ombrachten. Geen hond die dat gelooft, maar De J. houdt vol, met averechts effect: de rechter geeft hem in maart in hoger beroep nog eens twee jaar erbij: twintig jaar cel. Vraagprijzen om u tegen te zeggen Leden van motorbende Caloh Wagoh worden verdacht van liquidaties. Op de laptop van Delano R. staan gefilmde chat- gesprekken over criminele afrekeningen. Hoeveel bewijs wil je hebben? Zijn ver klaring: 'Ik maak een documentaire over liquidaties'. (Er hebben zich nog geen film festivals gemeld.) Militaire held Marco Kroon plast wild, wordt gepakt, zwaait provocerend met zijn geslachtsdeel en geeft een agent een kop- stoot. Zijn versie van het verhaal: ik heb een blaasprobleem, de kopstoot was een reflex en dat pikzwaaien slechts het afschudden na het plassen. Pijnlijke excuses die niets helpen: honderd uur werkstraf. Een verdachte van ontvoering in Almelo beweert eind november in de rechtbank: 'Ik was er niet bij want ik had seks met mijn vriendin'. Vervolgens demonstreert hij samen met zijn 'schatje' het 'standje achter langs'. Volgens Yehudi Moszkowicz (foto), advocaat van de verdachte, was dit de meest hilarische zitting uit zijn carrière. Atlete Madiea G. rijdt in juli Duitsland binnen met tientallen kilo's harddrugs, waaronder het vernietigende crystal meth, maar zegt doodleuk tegen de Duitse rech ter: 'Ik dacht dat ik doping vervoerde'. Zo naïef kan niemand zijn, oordeelt de rechter. hoofdschuddend deelt hij 8,5 jaar cel uit. Amsteldijk Noord 103, Amstelveen Bentveldsweg 142, Aerdenhout Paauwlaan 3-7, Wassenaar Nieuw-Loosdrechtsedijk 223, Loosdrecht Duinlustweg 36, Overveen ZATERDAG 28 DECEMBER 2019 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 123