je! 1. Panic 2. Demonstratie 3. Nobelprijs 4. Zeilboot GRETATHUNBERG GROOTVERDIENERS 5. Boos Wat was ze boos, de Zweedse Greta Thunberg (16). In een jaar tijd weer ze honderdduizenden op de been te krijgen, van Antwerpen en Parijs tot Washington en Sao Paulo. Haar opmars in vijf momenten. Ping ping kassa in de voetbalwereld Haar toespraak tijdens het World Econo mic Forum in Davos gaat de hele wereld over, vooral de zinnen: 'I don't want you to be hopeful. I want you to panic. I want you to act as if the house is on fire, because it is.' Duizenden Vlaamse jongeren komen op draven bij een grote klimaatdemonstratie in Antwerpen. Thunberg is daarbij aanwe zig. Het is de vijfde actiedag, voor het eerst zijn er niet honderden maar duizenden demonstranten. Thunberg wordt genomineerd voor de Nobelprijs voor de Vrede. Dat is gedaan door drie Noorse parlementsleden van de Socialistische Partij vanwege 'de enorme beweging die Greta in gang heeft gezet'. Thunberg vertrekt op 14 augustus per zeil boot naar de VS omdat ze weigert te vliegen vanwege de CO2-uitstoot. Ze wil de kli maattop van de VN in New York bijwonen. Ze komt aan op 28 augustus. Thunberg houdt een emotionele, boze toespraak bij de Verenigde Naties. 'Hoe durven jullie zolang weg te kijken. Jullie hebben mijn dromen en mijn jeugd gestolen met jullie loze woorden.' Tot een ontmoeting met Donald Trump komt het niet. Joao Félix Antoine Griezmann Eden Hazard Lucas Hernandez Matthijs de Ligt Klimaatactivist laat van zich horen S C—mncn 12 23 2,»c^ 12 #3 S 22 -Sandra Donker 24 januari 27 februari 22 13 maart Augustus 23 september Voor 126 miljoen euro van Benfica naar Atletico Madrid. Voor 120 miljoen euro van Benfica naar Barcelona. Voor 100 miljoen euro van Chelsea naar Real Madrid. Voor 80 miljoen van Atletico Madrid naar Bayern München. Voor 75 miljoen van Ajax naar Juventus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 118