E k 1. Rijtjeshuis van 1,5 miljoen 2.800 mensen voor één huis 3.75.000 nieuwe woningen 4.2 procent rente 5.22,5 procent huurstijging STRESS OP DE HUIZENMARKT UITVAARTMUZIEK SPELLEN De woningmarkt is in 2019 flink overspannen 1,5 miljoen euro voor een doodnormaal rijtjes huis in Amsterdam-Zuid: waar gaat het heen met de huizenprijzen in de hoofdstad, vragen veel mensen zich af. De wethouder reageert verontwaardigd dat Amsterdammers de stad uit worden gejaagd. Hij pleit voor landelijke wetgeving die dergelijke excessen moet voor komen, bijvoorbeeld door beleggers uit te slui ten bij de aankoop van bestaande woningen. Binnen korte tijd melden zich begin septem ber 800 woningzoekenden voor een doorsnee huurhuis aan de Steenstraat in Duiven. Ook een huurhuis is niet zomaar gevonden. Wie- teke Vrieling (28, foto) uit Nijmegen weet uit eigen ervaring hoe moeilijk het is. Ze staat als alleenstaande moeder al elf jaar op de wacht lijst. Ze reageert bijna dagelijks op beschikbare woningen, maar komt er niet door. Ze blijft noodgedwongen in een klein appartement van studentenhuisvesting zitten. Woningbouw zou hét antwoord moeten zijn op woningnood. Minister Ollongren wil dat er jaarlijks 75.000 nieuwe woningen worden gebouwd, maar net als in 2018 gaat het dit jaar waarschijnlijk niet lukken. Woondeals met de regio's waar de nood het hoogst is zouden de bouw moeten aanjagen, maar de sector zegt dat weinig personeel, dure materialen, nieuwe duurzaamheidseisen en de stikstofcrisis de bouw vertragen. De huizenprijzen stijgen door de aantrek kende economie, maar ook door het kunst matig omlaag brengen van de rente door de Europese Centrale Bank. De rente bij een annuïteitenhypotheek zakt door de histori sche grens van 2 procent. Daardoor kun je met hetzelfde inkomen een hoger bedrag lenen. Dat heeft effect op alle huizenprijzen. De prijs voor huurwoningen gaat bijvoorbeeld ook om hoog, via de stijgende WOZ (woningwaarde). In de meeste contracten zijn de huurverhogin gen gemaximaliseerd, maar bij verhuizingen worden de huizen rap duurder. Waar dat voor heen beperkt bleef tot de grote steden en/of de Randstad, zie je dit jaar dat het zich uitbreidt. In Flevoland ligt de huurprijs in het tweede kwartaal van 2019 liefst 22,5 procent hoger dan een jaar eerder. De meest gedraaide songs tijdens uitvaarten li Time to Say Goodbye Mag ik dan bij jou? Afscheid nemen bestaat niet 4 Het dorp 5 The Rose (instrumentaal) Ook in 2019 is het aloude bordspel in trek. Dit zijn de vijf meest verkochte #14—nnn©ai_2#1Ööö/- 51- q d- NE 12 23 -^<2 02 0 1 - Stefan ten Teije - Sarah Brightman Andrea Bocelli - Claudia de Breij - Marco Borsato - Wim Sonneveld -André Rieu BRON: Dela Ticket to Ride Europe Escape Room The Game Patchwork 30 Seconds Dominion BRON: bordspellentop10.com ZATERDAG 28 DECEMBER 2019 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 113