3. Het leger 4. De oudste zus 5. De aandelen 2. De hoftouding 1. De bijvrouw THAISE DECRETEN LITERATUUR 5 Foon In tegenstelling tot zijn vader Bhumibol timmert Maha Vajiralongkorn (67), koning Rama X van Thailand, luidruchtig aan de weg. In 2019 ondertekent hij een reeks bijzondere decreten. De hoogstapelaar wint de vSMBË gothm De achtste dag De Thaise koning baart opzien Prijswinnende Nederlandse boeken 1 Rinkeldekink Tien leden van de hofhouding krijgen de zak. Acht leden van de paleiswacht, onder wie een generaal, moeten weg wegens 'nalatigheid'. Twee 'slaapkamerwachten' worden beschuldigd van 'extreem kwaad aardig gedrag'. De koning plaatst twee legeronderdelen in de hoofdstad Bangkok onder zijn directe gezag. Rama X die het beheer van alle Koninklijke Bezittingen (30 miljard) naar zich heeft toe getrokken, koopt in 2019 grote aandelen pakketten van Thaise bedrijven, waaronder de Siam Commercial Bank. De goede zoon Voor het eerst bemoeit een Thaise koning zich direct met de verkiezingen. In februari verbiedt hij zijn oudste zus Ubol Ratanade om zich kandidaat te stellen voor het pre mierschap namens de partij Thai Raksa Chart. Drie dagen voor zijn kroning trouwt Maha Vajiralongkorn met de 34-jarige verpleeg ster en gewezen (gevechts)piloot Sineenat Wongvajirapakdi. Zij wordt daarmee zijn officiële bijvrouw. In oktober beschuldigt hij haar ervan het gezag van hem en konin gin Suthida Tidjai te ondermijnen. Wong- vajirapakdi moet al haar titels, privileges en militaire rangen inleveren. - Hans van Zon Martine Bijl wint postuum de NS Publieksprijs. Rob van Essen Libris Z0-5N Literatuurprijs. Annemarie Haverkamp wint De Bronzen Uil. Marente de Moor wint de F. Bordewijk- prijs. Wessel te Gussinklo wint de BookSpot Literatuurprijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 107