1. Kim Jong-un 3. Gurbanguly Berdymukha- medov 4. Koningin Elizabeth II 5. Justin Trudeau IN GALOP 2. Vladimir Poetin Wereldleiders poseren op hun paard Niet Britt D ekker maar Kim J ong-un is toch wel dé paardenpersoon van 2019. Alsof hij meedoet in Game of Thrones galoppeert de Noord-Koreaanse leider op een vurige schimmel langs flanken van de Paektusan, de hoogste berg van zijn land. Kim is niet vies van een beetje theater. Behalve in de sneeuw rijdt hij ook nog een stuk door een romantisch bos. De 'action man' in dit genre blijft Vladimir Poetin, die ooit met blote bast door Siberië draafde. Een live uitgezonden groeps- dressuur in maart levert geen materiaal op voor zijn machokalender. Terwijl alle andere politiepaarden keurig in het gelid staan, schuifelt Poetins knol eigenwijs ach teruit, met hem er hulpeloos bovenop. Het weigerachtige rotpaard riskeert Siberië, maar gelukkig kan de baas erom lachen. In Turkmenistan houdt heerser Gurban guly Berdymukhamedov de teugels strak in handen. Hij mag zich de op vijf na wreedste dictator te wereld noemen, aldus het gezaghebbende Foreign Policy Magazine. GB geeft meer om paarden dan om men senrechten. Hij verbaast iedereen met een onwaarschijnlijke videoclip voor Rovac, zijn aanbeden Turkmeense volbloed. Eer der schreef de president ook al gedichten voor de hengst. Het langst paardrijdende staatshoofd ter wereld blijft koningin Elizabeth II. De 93- jarige amazone wordt regelmatig gefotogra feerd tijdens ritjes rond haar kastelen. 'ik ben een mooiweerruiter geworden', klaagt ze tegen vrienden. The Queen betreurt het dat ze van haar lijfarts vanwege haar leeftijd steeds korter mag rijden. De hippe Justin Trudeau, een ervaren ruiter, wint in oktober met enige moeite de Canadese verkiezingen. Niet snel vergeten wordt een serie sweaters en T-shirts waar mee de premier dromerig te paard is afge beeld. Onbetaalbaar (60 dollar) is de variant waarop hij een sexy Poetin-pose heeft ge kregen op de rug van een eland, tussen flad derende - uiteraard - Canadese ganzen. - Bob van Huët ZATERDAG 28 DECEMBER 2019 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 103