Nieuwjaar, goed voornemen Weids wonen! 7 KERSTEXCURSIE SAEFTINGHE Een mooiere ochtend is haast niet denkbaar. Een rode gloed van de opkomende zon tekent de horizon. Op het parkeerterrein van het bezoekerscentrum Saeftinghe in Emmadorp hebben zich zo'n zeventig mensen verzameld. Het is tweede kerstdag, tijd voor een frisse wandeling door het meest ongerepte natuurgebied van Zeeland. In alle vroegte is Martijn de Swart met zijn drie kinderen Maral (12), Hjort (10) en Hind (9) uit Oostkapelle vertrok ken. ,,Half acht moesten we weg om hier op tijd te zijn", vertelt Martijn. Op tijd is negen uur donderdagochtend, de starttijd van de jaarlijkse kerstexcursie van Het Zeeuwse Landschap door het Verdron ken Land van Saeftinghe. De leeftijdsgrens voor deelname is tien jaar. Toch mag ook Hind als jongste mee. Martijn: ,,Ik heb gezegd dat ze van de drie eigenlijk wel de stoerste is, en dat is ook echt zo." Haar uitrusting en die van alle kin deren De Swart is in elk geval in orde. Ste vige laarzen aan de voeten en kleding die vies mag worden. Het zal nodig blijken. Verdeeld in drie groepen trekken de kerstlopers de Scheldedijk over, onder lei ding van een gids. Anders mag je het 4500 hectare grote natuurgebied niet in. Vanaf de dijk ziet het Verdronken Land eruit als een grote, aaneengesloten vlakte, maar dat is slechts schijn. Ergens onderweg zal gids Carla van Dueren den Hollander-Sprenkels, ook beheerster van het bezoekerscentrum, vertellen: ,,Hier zijn heel wat laarzen in de modder verdwenen." Zover komt het deze keer niet, maar nie mand zal ook ongeschonden terugkeren op het vaste land. Iedere deelnemer glijdt wel een keer uit bij het oversteken van een geul of zakt diep weg in de blubber. ,,Je laarzen worden vanzelf je beste vrienden", merkt Martijn halverwege de tocht terecht op. Rudi Verbruggen is vanuit Boom tussen Antwerpen en Brussel gekomen. Hij is een liefhebber. Hij komt drie, vier keer per jaar naar Saeftinghe, ook met vrienden. ,,'s Och tends eerst koffiedrinken bij het café van Gina in Emmadorp, en na de excursie eten bij Paviljoen Restaurant 't Schor in Paal. Het is goed tegen de stress." Elke keer is anders, is Rudi's ervaring. Dat maakt het Verdronken Land voor hem zo boeiend. ,,En iedere gids vertelt ook weer wat anders." Al lopend vraagt Carla aan Rudi of hij zelf geen gids wil worden. Het Zeeuwse Landschap heeft er weliswaar veertig, maar een aantal is op leeftijd. En met 12.000 bezoekers op jaarbasis, wat de li miet is, is een nieuwe gids altijd welkom. Rudi wijst het verzoek beleefd af. ,,Ik werk ook nog." Keerpunt van de wandeling is een verho ging met enkele bomen erop, geplant door de vroegere schaapsherder Jan Boom. ,,Eén van zijn drie honden heeft hij hier begra ven", duidt Carla. ,,Door die bomen heeft hij er een gedenkplek van willen maken." Terug op de Scheldedijk laat Carla zien tot hoe ver de excursie was, nog niet eens tot halverwege het Verdronken Land. Toch was het vijf kilometer, afgelegd in drie uur. Zwarte moddervlekken tekenen de ge zichten van enkele wandelaars. Zo diep kun je gaan in Saeftinghe. Verwachte start bouw dit voorjaar! De verkoop verloopt succesvol, dus wacht niet te lang! Ontdek de ruimte en de complete, luxe afwerking op www.weidszierikzee.nl BEZOEK HET INFORMATIECENTRUM OP DE BOUWLOCATIE www.weidszierikzee.nl vrijdag 27 december 2019 'Je laarzen worden je beste vrienden' Harmen van der Werf Emmadorp Tweede kerstdag-excursie door Verdronken Land van Saeftinghe, vooraan gids Carla van Dueren den Hollander-Sprenkels (links) en fervent Saeftinghe-wandelaar Rudi Verbruggen uit het Vlaamse Boom. foto boaz timmermans Altijd al ruim en betaalbaar willen wonen in je eigen villa? Op royale kavels, eigentijds en voorzien van alle comfort? Met alle winkel-, school- en gezondheidsvoorzieningen op een steenworp afstand? Dat kan nu realiteit worden op Schouwen Duiveland, op net 50 minuten rijden van Rotterdam. Aan de groene rand van monumentenstad Zierikzee wordt Weids gerealiseerd. Een in ieder opzicht aantrekkelijke villawijk met ruime woningen in zes architectonisch op elkaar afgestemde typen. INFORMATIE-/VERKOOPCENTRUM WEIDS KAVELDUK, 4303 AK ZIERIKZEE T. 0111 218 088

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63