Nieuwjaar, goed voornemen, Weids wonen! 7 FANFARE MOZART LAATSTE KERSTGROET Verwachte start bouw dit voorjaar! De verkoop verloopt succesvol, dus wacht niet te lang! Kerstochtend, iets na zessen. Yerseke lijkt uitgestorven. Geen mens die zich op dit tijdstip buiten waagt. Of toch wel? Ja, daar rijden drie auto's de Fuchsialaan in. Midden op straat stoppen ze. Acht mensen stappen uit. Ze rommelen wat in de kofferbak en stellen zich vervolgens met verschillende blaasinstrumenten op in het schijnsel van een straatlantaarn. Een mannenstem telt zacht maar resoluut tot drie en dan klinkt opeens Komt allen tezamen door de stille bloemenbuurt. In een mum van tijd gaan rolluiken omhoog, ramen open, lichten aan. Adrie en Gretha van Sprundel staan in de deuropening te luisteren. „Dat doen we ie der jaar", glundert Gretha, gehuld in een pe- trolkleurige badjas. „Het geeft mij echt een kerstgevoel." Adrie knikt instemmend. Hij is al aangekleed. „Ik ben een slechte slaper dus ik zat beneden televisie te kijken. Met het geluid uit, zodat ik kon horen wanneer ze van Mozart kwamen. Heel jammer dat ze ermee stoppen." Nog één keer trekken leden van muziek- vereniging Mozart in alle vroegte door de straten van Yerseke om de inwoners van het vissersdorp een muzikale kerstgroet te brengen. Na bijna vijftig jaar beëindigt de plaatselijke fanfare een traditie die het Leger des Heils ooit begon. De waardering voor de straatoptredens is onverminderd groot, bij inwoners én bij leden. Toch is het hoofdstuk 'muzikale kerstgroet' na afloop van deze editie definitief afgesloten. „Veel van onze huidige leden komen van buiten het dorp; zij hebben niets met deze traditie", legt eu- phoniumspeler Arjen Pekaar uit. „Daardoor is er minder animo om met kerst zo vroeg op te staan." Een paar uur later beginnen is volgens Pekaar geen optie. „Dan is de ro mantiek weg. Al met al dachten we: het is tijd voor iets anders. Maar als je de reacties zo hoort, ga je bijna twijfelen." De klok tikt inmiddels kwart over zeven aan en langzaam maar zeker maakt het zwart van de nacht plaats voor donker blauw. Het octet speelt onverminderd door. Op ruim twintig locaties in het dorp bren gen ze telkens twee liedjes ten gehore. Het repertoire beslaat nummers als Komt allen tezamen, Geen wiegje als rustplaats en In de stad van koning David. „We hadden op wel veertig plaatsen terecht gekund, maar dat redden we niet", zegt bugelspeelster Coby Elzinga. „Op den duur krijg je geen geluid meer uit dat ding." Voorlopig lukt dat gelukkig nog prima, al maakt de koude wind het spelen niet ge makkelijk. Maar dat lijkt het publiek niet te deren. Nog geen tien seconden nadat Mo zart in de Van Randwijckstraat het lied Hoor, de eng'len zingen d'eer heeft ingezet, staat Erica van Rossum in haar nachtjapon op straat. „Oooh, prachtig!", roept ze uit. Een traan biggelt over haar wang. Erica slaat snel haar handen voor haar gezicht. „Sorry hoor", snift ze verontschuldigend. „Tien jaar geleden kwamen ze hier ook langs. Ik had het toen erg moeilijk en vond het zó mooi. Altijd hoopte ik dat ze nog eens zouden langskomen, en nu is het zo ver! Ik ben ge lijk uit bed gesprongen." Waar Mozart deze kerstochtend ook speelt, telkens is er dankbaarheid. In de vorm van een opgestoken duim, een be scheiden applaus of een veelzeggend 'be dankt eej'. In de Meulemeesterstraat gaat zelfs de vlag uit. Letterlijk. „Dat doen we ie der jaar", roepen Bill en Anke Joziasse van uit het slaapkamerraam. „Waarom? Omdat we muziekfans zijn. En we vinden dit een fantastisch mooie traditie. Zo jammer dat het stopt!" Dat vinden ze bij Mozart ook. „Het deed me toch wel wat, het allerlaatste optreden vanmorgen bij woonzorgcentrum Moer- zicht", zucht Pekaar bij terugkomst in het verenigingsgebouw. „Wie weet kunnen we een mooi alternatief bedenken." INFORMATIECENTRUM OP DE BOUWLOCATIE GEOPEND OP VRIJDAG 27, ZATERDAG 29 EN MAANDAG 30 DECEMBER TUSSEN 11°° EN 15°° UUR Ontdek de ruimte en de complete, luxe afwerking op www.weidszierikzee.nl www.weidszierikzee.nl vrijdag 27 december 2019 'Het is zo jammer dat dit stopt' Het klinkt niet iedereen als muziek in de oren: op kerstochtend om half zes je bed uit om een deuntje te spelen op straat. Leden van muziekvereniging Mozart in Yerseke deden dat decennialang, maar aan die traditie komt een einde. Tot ver driet van veel inwoners. Ellen Smaardijk-Jobse Yerseke 459.000 v.o.n. va. 564300 v.o.n. Altijd al ruim en betaalbaar willen wonen in je eigen villa? Op royale kavels, eigentijds en voorzien van alle comfort? Met alle winkel-, school- en gezondheidsvoorzieningen op een steenworp afstand? Dat kan nu realiteit worden op Schouwen Duiveland, op net 50 minuten rijden van Rotterdam. Aan de groene rand van monumentenstad Zierikzee wordt Weids gerealiseerd. Een in ieder opzicht aantrekkelijke villawijk met ruime woningen in zes architectonisch op elkaar afgestemde typen. INFORMATIE-/VERKOOPCENTRUM WEIDS KAVELDIJK, 4303 AK ZIERIKZEE T. 0111 218 088

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61