'Vooral voor ouderen groot gemis' IN DE REGIO 9°e"é) KOOPZONDAG IN GOES 6 BEVELANDEN EN THOLEN Mail over kinderburgemeester MIJN DORP, MIJN STAD 'Geachte burgemeester. Zover ik weet is er in Reimerswaal geen kin derburgemeester. En daarom wil ik graag naar die functie solliciteren', luidt het begin van de brief die bur gemeester José van Egmond on langs aantrof tussen haar e-mail. ,,Ik vond dat heel erg leuk", aldus Van Egmond. ,,De mail komt van een meisje dat op één van onze ba sisscholen zit. En het was niet zo maar een ideetje voor een kinder burgemeester, maar ook echt gelijk een sollicitatie. Dat vond ik heel dapper en stoer." Van Egmond geeft aan dat zij wel wat voelt voor het idee. ,,Wij waren er al over aan het nadenken. We willen kinderen graag betrekken bij wat wij doen in de gemeente. Want dit zijn ook onze inwoners. Ze heb ben echt een mening over, bijvoor beeld, afval en het klimaat." Dus gaat de burgemeester kijken wat mogelijk is. Ik zal het voorleg gen aan het presidium, aan de raad. Om te vragen wat zij ervan vinden. Maar ik krijg heel leuke reacties bin nen, dus ik denk dat dit wel een ver volg gaat krijgen." De gemeente Reimerswaal kende al enige jaren een kinderge meenteraad. ,,Dan mochten de groepen 7 en 8 acht van een basis school aan de bak met een echt pro ject. Ze konden dan meebeslissen over de plek en de inrichting van een speeltuin in hun dorp." Of een mogelijke kinderburge meester automatisch het einde be tekent van de kindergemeenteraad in Reimerswaal durft Van Egmond nog niet te zeggen: ,,Niet per defini tie. Maar inmiddels zijn alle speel tuinen en alle klassen wel aan de beurt geweest." Daarom werd er al een tijdje nagedacht over een ver volg. En wat de jonge sollicitante be treft, die moet nog eventjes geduld hebben. Of ze een kans maakt op het kinderburgemeesterschap in Reimerswaal zal later blijken. Maar ze heeft in ieder geval al wel ant woord gehad van de échte burge meester. Rond het middaguur stapt ze met drie kleinkinderen de bibliobus in. ,,Normaal kom ik alleen, hoor" benadrukt ze. ,,Maar het is vakan tie, dus er moet worden opgepast.'' Hanny komt regelmatig een verse lading boeken uitzoeken in de bus. De keuze is er logischerwijs niet heel groot, maar voor haar staat er genoeg. ,,Ik vind altijd wel iets leuks om te lezen.'' De inwoonster van Wil helminadorp zegt dat het verdwij nen van de bibliobus (een keuze van de gemeente Goes) voor haar nog niet zo'n ramp is. ,,Ik ben nog mans genoeg om naar Goes te rij den. Maar voor veel oudere inwo ners is dit heel vervelend.'' Emotioneel Dat heeft bibliobusmedewerker Henk Kosters zojuist ervaren in 's Heer Hendrikskinderen, het an dere dorp in de gemeente Goes waar de bus voor het laatst was. „Sommige mensen waren zelfs emotioneel'', vertelt hij. ,,Je moet je voorstellen dat op zo'n dorp alles al verdwenen is. De bibliobus was als het ware de laatste voorziening. En die verdwijnt nu ook nog. Men sen kunnen hier niet alleen boe ken halen, maar bijvoorbeeld ook geld opnemen, postzegels kopen of een pakketje afleveren. Er was in 's-Heer Hendrikskinderen een mevrouw die extra veel geld op nam. 'Dan hoef ik voorlopig niet naar Goes', zei ze.'' Leespunt In de twee genoemde dorpen komt er als alternatief een lees- punt in de basisschool. Daar ko men wat boeken te staan voor kin deren tot en met 12 jaar. Volwasse nen kunnen er de boeken ophalen en inleveren die ze via internet re serveren. ,,Maar daar gaan ze mij niet zien'', zegt Marjorie-Gracia den Hoedt uit Kats, die ook regel matig naar de bibliobus komt. ,,In Kats blijft hij gelukkig wel komen, maar dat is op zaterdag en dan heb ik niet altijd tijd'', ver klaart ze haar komst naar Wilhel- minadorp. ,,Zo'n leespunt in een school is toch heel anders dan een bibliobus. Ik denk dat het een groot gemis wordt voor de mensen uit dit dorp.'' AAGTEKERKE Trekker Light Tour Kerstconcert Capella Veerensis Opa en Omadag in Fruitteeltmuseum Van Egmond verrast door sollicitatie vrijdag 27 december 2019 BE Hanny Sijp uit Wilhelminadorp, hier met haar kleinkinderen, denkt dat veel ouderen de bibliobus gaan missen. foto johan van der heijden De kans is groot dat Reimers- waal binnenkort een kinderbur gemeester krijgt. De eerste solli citant heeft zich inmiddels al ge meld bij burgemeester José van Egmond. Willem Adriaansens Kruiningen Voor de allerlaatste keer draaide chauffeur Pieter Tilroe de bibliobus dinsdagochtend Wilhelminadorp in. De bij veel inwoners nog altijd geliefde voorziening op wielen mijdt het dorp voortaan. ,,Dat vind ik vooral voor ouderen een groot gemis'', zegt Hanny Sijp. Rob Paardekam Wilhelminadorp EXTRA GRATIS PARKEREN, M.U.V. DE PARKEERGARAGE Stichting Trekkertrek Aagtekerke houdt van daag een verlichte trek- kertocht door de acht kernen van de ge meente Veere. De tocht, onder de naam Trekker Light Tour, gaat om 17.30 uur van start bij Agrarisch Handelsbe drijf P. Cevaal in Grijps- kerke. De stoet rijdt ver volgens langs Buttinge, Serooskerke, Gapinge, Vrouwenpolder, Oostka- pelle, Aagtekerke, Dom burg en stopt bij Kasteel van Batavia in Westka- pelle. VEERE Capella Veerensis uit Serooskerke geeft van middag een kerstcon cert in de Kleine Kerk in Veere. Het koor zingt kerstliederen van onder anderen Bach, Michael Haydn en Ola Gjeilo. Het concert begint om 16.00 uur. KAPELLE Donderdag 2 januari is de traditionele Opa en Omadag in het Fruit teeltmuseum. De mid- Trekker Light Tour in 2018. foto lex de meester dag biedt een actief pro gramma voor kinderen met hun opa, oma of an dere familieleden. De bezoekers gaan een vo gelverschrikker maken van allerlei materialen. De toegangsprijs is 4,50 euro per kind en 6,50 euro per volwassene. De middag duurt van 14.00 uur tot 15.30 uur. Aanmelden via 0113 344904. ARNEMUIDEN KV Top, Van Cittersweg 2, vanaf 14.00 uur: Snertloop voor wan delaars en hardlo pers; GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luisterend oor en kof fie en thee; Ter Weel, 14.15-15.00 uur: Bewegen voor senioren; Randhof, 14.30-16.00 uur: Spelmiddag; Grote Kerk, 20.00 uur: Kerstconcert Arno van Wijk; GRIJPSKERKE Han delsbedrijf P Cevaal, 17.30 uur: Start ver lichte trekkeroptocht door Walcherse dor pen; KRUININGEN Hof Cruninghe, vanaf 15.15 uur: Jeugd Ons Boeregoed gaat Koenkelen; MIDDELBURG Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling ijsbaan en wintermarkt; Mid delburgs Minitheater, 14.30 uur: Voorstel ling 'Dik Trom'; OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.30-105.30 uur: Activiteit 'Bij kletsen met de imker' RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 14.00 16.00 uur: Bingo voor 50-plussers; YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moer- zicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag met koersbal en sjoelen; RITTHEM Poort aan de Schorepolderweg, 14.00 uur: Kerstex cursie Fort Ramme- kens; WESTKAPELLE Kas teel van Batavia, 19.00 uur: Fiets Light Tour en afterparty Trekker Light Tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60