Canon 5 ons zien, zullen ze geen dier ver moorden. Dat ze dat willen, staat vast. Niemand legt een geurspoor neer in het kreupelhout of naast een doorgaande weg. En dat doen ze." Veganisten In Madron doet niemand, de jagers niet meegerekend, een poging om dit te ontkennen. Wel zetten ze vraagte kens bij het wereldbeeld van de de monstranten die vrijwel uitsluitend uit veganisten bestaan. In Cornwall, dat grotendeels draait op landbouw en veeteelt, kent vrijwel iedereen de Dealfahond breekt de nek van de vos in één keer. Het dier lijdt niet schaduwzijde van vossen. Het roof dier vrat hun pasgeboren lammeren op of beet in één keer al hun kippen dood. De jacht diende deels om hun broodwinning te redden. Alfahond ,,De alfahond breekt de nek van een vos in één keer", legt veehouder Wil liam Ansell (65) uit. ,,Het dier wordt vervolgens verscheurd door de rest, maar het lijdt niet. Geen prettig ge zicht, maar een goed middel om ver zwakte beesten om te laten komen. Een vos in het wild sterft niet vreed- zaam op een bed omringd door fami lie en vrienden, wat activisten schij nen te denken. Een afgrijselijke hon gerdood, zo werkt de natuur." Ansell jaagde decennialang, totdat hij naar zijn zin iets te vaak van zijn paard afviel. Zijn metgezel Penny Lally (76) gaf er om dezelfde reden de brui aan. ,,Als kind begon ik ermee", zegt de vrouw die de dierenbegraaf plaats bestiert. ,,Het hoort bij de streek. Maar ik houd van vossen. ,,Mijn herdershond speelde met ze in mijn tuin. Ik voerde ze ook. Maar de populatie moet in toom worden ge- houden. In de ogen van die activisten ben je dan een bloeddorstige duivel." Gemma kent de argumentatie van voorstanders. Met een boer die een vos dood om zijn vee te beschermen, heeft ze geen moeite. Met vossen jachten, het hart van een micro-eco nomie, principieel wel. ,,Dieren do den als tijdverdrijf moet worden ge stopt", geeft ze aan. ,,Ze nemen een loopje met de wet." Op het plein in Madron maakt nie mand zich daar druk om. ,,Het is tra ditie", zegt een vader schouderopha lend. ,,Discussie gesloten." Sony A6000 16-50mm Powerzoom Ontdek alle decemberdeals op kamera-express.nl /decemberfolder vrijdag 27 december 2019 GO we volgen een spoor' —William Ansell, veehouder Ruiters in Madron verzamelen zich voor de traditionele vossenjacht op tweede kerstdag. Activisten volgen de groep. Ze geloven niet dat de ruiters zich aan de wet houden. fotos g.l. Veelzijdige en geavanceerde spiegelloze camera met een 24,3 megapixel APS-C formaat sensor. Ultrasnelle automatische scherpstelling en Full HD video-opnames Artikelnummer: 12194337 i'&b'pz ie. adviesprijs Verkrijgbaar in: O®1® adviesprijs SD kaart 5 Jaar Garantie Klantwaardering 9.1 18 winkels door heel Nederland 142.000+ producten op voorraad Deskundig advies Laagste prijsgarantie Canon EOS 2000D 18-55mm DC III Lens Gebruiksvriendelijke spiegelreflexcamera met 24.1 megapixel sensor. 3" LCD- scherm, Full-HD video's, beelden delen via WiFi en allround zoomobjectief. Artikelnummer: 12318453

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5