Boris de Bruijn piekt in Dishoek Bondscoach is zeer lovend oude ploeg ZEELAND 15 De Kerstloop kende met Tim van den Broeke, Tim Pleijte, Ruud Hoosemans, Boris de Bruijn en Chris Steenbakker een sterke deelname en met Monica San derse de ster bij de vrouwen. Tim van den Broeke, afgelopen week end nog winnaar van de Aagte- kerkerun, Tim Pleijte, met een sterke afgelopen twee weken in Tenerife en Amsterdam deden het iets rustiger aan. Hierdoor kwam de weg vrij voor Boris de Bruijn die de negen kilometer afwerkte in 31 minuten en 41 seconden. Ruud Hoosemans had 22 seconden meer nodig. Van den Broeke volgde twee seconden daar achter en Pleijte op vijf se- conden op plek vier. Triatleet Chris Steenbakker hield op plaats vijf medetriatleet Rens de Ridder achter zich. Bij de vrouwen liet Monica San- derse er geen twijfel over bestaan dat ze snelste dame was in 35.00 voor Amsterdamse Jelijn Franse en Laura Kleinepier. Op de vijf kilometer was Wou ter Verstraate de snelste. Hij had kennelijk goed naar zijn eigen ad viezen geluisterd, aangezien hij een bureau heeft opgericht om trainingsadviezen te geven. Daar plukt Noor Dekker, winnares bij de vrouwen op de 5 kilometer al een paar jaar de vruchten van. Ca- rolien van den Kreeke pakte plaats twee bij de vrouwen voor de En gelse Tui Brooks. ORANJE -15 dema. Danique hoopt ooit samen met de veel scorende spits van Ar senal het shirt van Oranje te dra gen. Deze 23-jarige topschutter zal zich over enkele jaren moeten toe leggen op het geven van assists. „Ik maak dan wel de doelpunten", lacht het jonge ta lent. vond in het stadion van FC Utrecht, Stadion Galgenwaard. „Hier wil ik ook staan", dacht de aanvalster. Sindsdien bezocht ze vaker in terlands van het nationale vrou wenelftal. Zo ook de ontmoeting met Kameroen (3-1-winst) tijdens het wereldkampioenschap in Frankrijk. „Iedereen komt speciaal voor hen naar het stadion. Ze zijn een voorbeeld voor anderen. Dat wil ik later ook zijn." Haar idolen zijn Lionel Messi en Vivianne Mie- De verwachte sterkhouders voer den ook in deze 48ste editie de bo ventoon. Achter Vlissingen en RCS werd titelverdediger MZC'11 derde door een 4-3-overwinning in de troostfinale op Goes, dat met spe lers aantrad uit het eerste zondag team (Tim de Winter en Remon de Vlieger bijvoorbeeld), uit het eerste zaterdagteam en de JO19. Het organiserende 's-Heer Arendskerke had dit jaar meer moeite dan ooit om het deelne mersveld gevuld te krijgen. De ge bruikelijke twintig ploegen werden niet gehaald, waardoor het toernooi met zestien teams werd afgewerkt. Te elfder ure kon Goes Kapelle nog vervangen en op de dag zelf sprong J ong 's-Heer Arendskerke in het gat dat het afwezige Jong Ambon liet vallen. UITSLAGEN vrijdag 27 december 2019 GO De kopgroep in de Kerstloop met de latere winnaar Boris de Bruijn (46), Ruud Hoosemans (116) en Eloy Raas (195). foto lex de MEESTER De Kerstloop van Dynamica werd donderdag gewonnen door Boris de Bruijn en Monica Sanderse. Even na 11 uur ver trokken er zo'n tweehonderd lopers voor de 5 kilometer en 10 minuten later volgden bijna 400 lopers voor een pittige negen kilometer. Vooral de laatste 100 meter viel de meesten zwaar door het mulle zand en een gemeen klimmetje naar de finish. Sjaak Sinke Dishoek De Kerstloop kende giste ren 549 finishers: 375 op de negen kilometer en 174 op de 5 kilometer. M Danique Tolhoek wil graag een Oranje Leeuwin worden. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Maria van Kortenhof is bond- coach van Oranje onder 15, het team waarvan Danique Tolhoek onderdeel uitmaakt. Ze roemt de mentaliteit van de Zeeuwse. ,,Ze wil héél graag, toont veel inzet, is krachtig en heeft veel diep gang. Kun je in de 89ste mi nuut nog een sprint maken om de wedstrijd te beslissen? Da nique heeft dit in zich.'' Volgens Kortenhof is het een voordeel dat Danique met jon gens voetbalt. ,,Als je echt de top wilt halen, moet je tot je zestiende bij de jongens voet ballen. Bij de meisjes zou ze de beste zijn. Zonder weer stand ontwikkel je je niet. Als ze bij de jongens geen hon derd procent inzet toont, wordt ze voorbij gelopen." Of de Kapelse daadwerkelijk prof wordt, is niet te voorspellen. „Het gaat uit eindelijk om het maken van de juiste keuzes", meent de bondcoach. „Wat heb je ervoor over? Denk bijvoor beeld aan voeding. Verder is de ontwikkeling van het meis jeslichaam naar het vrouwenli chaam bepalend, net zoals het oplopen van eventuele blessures. De tijd zal het leren." Finale: Vlissingen-RCS 4-1. Om de derde plaats: MZC'11- Goes 4-3. Om de vijfde plaats: De Meeuwen-SSV'65 1-0. Om de zevende plaats: Apollo'69-Kloetinge 5-1. Om de negende plaats: Be- velanders-Nieuwdorp 4-2. Om de elfde plaats: Lewed- orpse Boys-Luctor Heinkens- zand 4-1. Om de dertiende plaats: 's Heer Arendskerke-Dauwen- daele 2-2, Arendskerke wns. Om de vijftiende plaats: Jong 's-Heer Arendskerke-Hoede- kenskerke/Kwadendamme 4 1. Nicky van Merriënboer (achterste speler) maakt één van zijn goals in de finale. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51