O 0 Van Merriënboer vloert 14 ZEELAND Keeper Notte direct weg bij de Boys Zeeuwse talenten rijden weer in top 10 Clinge verruilt ene Mario voor andere Serooskerke zoekt een nieuwe trainer Voetbalster Danique Tolhoek uit Kapelle hoopt via de nationale jeugdselecties door te stoten naar de absolute top. VOETBAL DANIQUE TOLHOEK Doelman Antonie Notte vertrekt bij Terneu- zense Boys. De Belg keert na de winterstop niet terug bij de zaterdag-eersteklasser. Notte was bezig aan zijn eerste seizoen bij de Zeeuws-Vlamingen. Hij was de opvolger van Dennis Rijnberg, die na het behalen van de ti tel in de tweede klasse afscheid nam. Notte, die niet echt kon imponeren bij Terneuzense Boys, zou zich door privé-omstandigheden genoodzaakt voelen om naar België terug te keren. Om die reden miste hij ook de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen Oranje Wit. Notte gaat in België keepen bij vierdeprovin- cialer KFC Heusden. Opnieuw hebben de veldrijders Tim van Dijke (19) en Shirin van Anrooij (17) zichzelf gisteren verbeterd binnen het wereldbekercir cuit. Van Dijke, die bij de beloftes rijdt, fi nishte op tweede kerstdag als vijfde in Heus- den-Zolder. Afgelopen zondag zette de veld rijder uit Colijnsplaat al zijn beste resultaat ooit neer: in Namen werd hij achtste. Hij kwam maar zes tellen na de Zwitserse win naar Kevin Kuhn aan. Bij de vrouwen werd Shirin van Anrooij acht ste overall en derde bij de beloftes. De Kapelse had 52 tellen achterstand op nummer één Lu- cinda Brand. Wielerjaar Mario de Fouw wordt volgende seizoen de nieuwe trainer van voetbalvereniging Clinge. De oefenmeester uit Terneuzen wordt de op volger van Mario Vermeirssen die de club na vijf seizoenen gaat verlaten. Vermeirssen heeft zich inmiddels al verbonden aan derde klasser HVV'24. Met Clinge is hij momenteel koploper in de vierde klasse. In diezelfde klasse staat Biervliet negende. Bij die club staat Mario de Fouw nu nog onder contract. Hij wordt volgend seizoen opgevolgd door Floris de Jonge, die nu Hoek 2 onder zijn hoede heeft. Gerrit Petersen uit Goes stopt na drie seizoe nen als hoofdtrainer bij Serooskerke. Na over leg met technische commissie en spelersraad heeft de trainer besloten dat hij bezig is aan zijn laatste seizoen bij de zaterdag-tweede klasser. In zijn derde jaar staat Serooskerke op dit moment op de derde plaats. Bij Aardenburg maakt Henk Ottens het sei zoen af na het tussentijdse vertrek van Fonnie Verstraeten. Bij Corn Boys verlengde John Moes zijn contract en gaat dan zijn vierde sei zoen in. Bij Waarde verlengde Bram Kot voor een tweede seizoen. Dressuur Kapelle Ruim anderhalf jaar geleden droeg Danique Tolhoek (14) nog het shirt van Kapelle. ,,Ze stak ver bo ven de meiden en de meeste jon gens uit, terwijl ze de jongste was'', herinnert vader Hans - voormalig aanvaller van Kapelle - zich. ,,Ik had niet verwacht dat ik zo ver zou komen'', kijkt de voet balster terug op het huidige kalen derjaar. Momenteel is Danique bezig aan haar tweede seizoen bij JVOZ. Haar prestaties bleven niet onop gemerkt. Vorig jaar werd de Zeeuwse door de KNVB uitgeno digd voor een tripje naar Duits land. De aanvalster liet een goede indruk achter. Ze is in beeld om in mei met Oranje onder 15 (meiden) deel te nemen aan een vierdaagse met België en China. Danique is trots op haar presta ties. Vooral omdat er ook minder leuke kanten aan het bestaan van een voetbaltalent zitten. ,,Het is soms moeilijk. Ik moet wel eens dingen laten, zoals feestjes. Ook zie ik mijn vrienden niet heel vaak. Dat is best jammer.'' Ook binnen haar huidige team - JVOZ onder 14 - had ze het niet altijd even makkelijk. Ze voetbalt enkel met jongens. ,,Je bent een een ling'', concludeert vader Hans. ,,Hierdoor moet je jezelf telkens opnieuw bewijzen.'' De aanvalster leerde veel bij sinds haar overstap. ,,Ik ben sterker geworden en mijn schot is verbe terd. Ook ben ik tweebenig gewor den. Dat voetbalt makkelijker. An ders moet je de bal steeds naar je goede been kappen. Dat kost te veel tijd.'' De Zeeuwse weet waar haar kwaliteiten liggen. ,,Ik heb een heel hard schot. Sommige jongens zijn best vaak bang als ik op doel schiet.'' Ook zijn er verbeterpun- ten, meent ze. ,,Als ik de bal heb, duurt het soms te lang. Dan pakt de tegenstander de bal af.'' In de optiek van vader Hans mag zijn dochter soms iets 'brutaler' zijn. ,,Ik bedoel niet dat ze een grote mond hoeft te hebben. Ze mag soms wat meer van zich afbij- Sommige jongens zijn best vaak bang als ik op doel schiet ten en iets vaker voor eigen succes gaan." Normaal gesproken komt Dani que volgend seizoen uit voor JVOZ onder 15. In de toekomst wil ze de stap wagen naar de beloftes van een Betaald Voetbal Organisa tie. Maar: eerst dient de mavo- leerlinge (derdejaars) haar di ploma te halen. Miedema Danique bezocht met haar moe der, zus en nicht in 2018 voor het eerst een wedstrijd van de Oranje Leeuwinnen. Ze weet niet meer wie de tegenstander was destijds. Wel weet ze dat het duel plaats- RCS en Vlissingen waren gisteren in Goes een twee-eenheid. Spelers van de één zaten als toeschouwer op de bank bij de ander. Niet zo vreemd natuurlijk, want de meeste spelers kennen elkaar van haver tot gort. Nicky van Merriënboer en Mourad Azzanagui speelden vorig jaar bijvoorbeeld de finale met RCS. En nu met Vlissingen tégen hun oud-ploegmaats. Over Azzanagui gesproken. Mou- rad speelde de finale gisteren tegen zijn broertjes Hicham en Nabil. In de zaal spelen ze samen bij Groene Ster Vlissingen. Ook die club was gisteren een bindende factor in de finale, want ook keeper Karim Ben Sellam en Josimar Pattinama deden alsmede oud-Groene Sterren als Tim Blind en international Said Bouzambou. De aanwezigheid van al deze ras- paardjes in de zaal zorgde voor grote verschillen. Beide finalisten openden de dag met een 9-1-over- winning in de poule (tegen de buurclubs Lewedorpse Boys en Nieuwdorp) en keken vervolgens niet meer om. Luctor Heinkens- zand (3-2 voor Vlissingen) en SSV'65 (2-1 voor RCS) hielden qua score als enige nog redelijk stand. Maar de verwachte finale werd ook de werkelijke finale. Man of the match in de finale was Nicky van Merriënboer. De link- spoot van Vlissingen nam alle doel punten tegen zijn oude club voor zijn rekening. Hij werd daarmee de eerste speler in de historie van het toernooi die er vier maakte in de fi nale. Zijn ploegmaat Said Bouzam- bou maakte er vier jaar geleden drie tegen RCS, waar Van Merriënboer toen zelf speelde. Vlissingen won het toernooi voor vierde keer. RCS daarentegen ver loor voor het derde jaar op rij de fi nale, in 2017 tegen SSV'65 en in 2018 tegen MZC'11. RCS stond in elf van de laatste dertien edities in de fi nale en won maar vier keer. Shirin van Anrooij. foto bsr agency vrijdag 27 december 2019 GO VOETBAL VELDRIJDEN VOETBAL VOETBAL 19. Het Zeeuwse wielerjaar wordt van avond (19.30 uur) afgesloten door de Stich ting CyclÉmo- tion in Hein- kenszand. Tij dens de avond wordt afscheid genomen van Marco Minn- aard, worden de wielertro- feeën uitgereikt en fungeert wielerjournalist Thijs Zonne veld (foto) als gastspreker. I Nieuw- en Sint- Joosland staat vanaf vandaag vier dagen in het teken van de dressuur- sport. In stal De Kroo wordt het traditionele Oudejaarscon- cours gehou den. Vandaag wordt begon nen met de M1 en M2 paarden en pony's en de junioren en Young Riders. Het zwaarte punt ligt op zondag met de subtopwedstrij den. O a (O Dromen van assist van Miedema Len Wolters - Danique Tolhoek Vlissingen en RCS maakten hun favorietenrol gisteren waar bij het kerstzaalvoetbaltoernooi van 's-Heer Arendskerke. In het Omnium in Goes marcheerden beide clubs zonder veel proble men naar de finale. Daarin toonde Vlissingen zich de beste (4-1). Rudy Boogert Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50