IN DE REGIO 6 i Vlissings werkleerbedrijf wacht nog naamloos op lunchroomvergunning MIJN DORP, MIJN STAD Claudia Sondervan Vlissingen Bij de opening van de lunchroom annex tweedehandskledingwinkel annex catering wordt de naam van het leerwerkbedrijf bekend ge maakt, zegt afdelingsmanager Wietske Nijsse. Woensdag 15 ja nuari houdt het bedrijf nieuwjaars ontvangst voor de ondernemers en buurtgenoten van de Scheldestraat vanaf 16.30 uur. Binnenkort kun nen ook de Vlissingse gemeentebe stuurders een uitnodiging ver wachten. De tafeltjes en stoelen en de lange stamtafel worden al regelmatig be zet door koffiedrinkers en gebrui- Mooie spullen. Vorige week een Gucci-tasje waar een visitekaartje uit Los Angeles in zat kers van de flexwerkplekken, ver telt projectbegeleider Han Schuur man van De Hoop, instelling voor geestelijke gezondheidszorg. Hij begeleidt sinds oktober de mensen die als deel van hun behandeling bij polikliniek Sta op Zorg aan de Bad huisstraat in de Scheldestraat werk zaam zijn. Via het leerwerkbedrijf kunnen mensen met angsten, trau ma's, stemmingsproblemen, per soonlijkheidsstoornissen en versla ving zich herpakken om hun plaats in de samenleving te hervinden. Bij het leerwerkbedrijf en bij de licatessenzaak Floor! in de hal van het Vlissingse ziekenhuis kunnen ze gedoneerde kleding sorteren, de winkels bemannen, broodjes klaar maken voor bedrijfslunches en zendingen gereedmaken. Ook het eigen kerstpakket, met diamant lampje. Want: 'Jij bent schitterend', is de boodschap. Drie cliënten wachten om in de lunchroom aan de slag te gaan. Gucci Tot de vergunning er is, is het kopje koffie in de winkel gratis. Schuurman: ,,Ik blijf me verba zen over wie er allemaal kleding doneren. Vorige week nog. Stopt er een zwarte jaguar voor de deur. Daar stapt een Amerikaanse vrouw uit die vraagt of we willen helpen, want haar auto lag vol. Allemaal heel mooie, haast nieuwe spullen. Met een Gucci-tasje waar een visi tekaartje uit Los Angeles in zat", vertelt Schuurman. ,,Dat tasje? Nee, dat is al weg." Geen wonder, in een winkel waar de prijskaartjes varië ren tussen de twee en tien euro. Vijf prijzen zijn er, elk met een ei gen kleur label. Handig voor de klanten en overzichtelijk afrekenen voor de cliënten van het werkleer- bedrijf. Eenzelfde systeem is er straks voor de lunchroom met de menukaart geprogrammeerd op de kassatoetsen. ,,Ze hoeven zich geen zorgen te maken dat het misgaat", zegt Schuurman. Budgetwellness Buurtbewoonster Joyce Robbers komt bijna elke week neuzen naar nieuwe dingen in de kledingrek ken. Ze is complimenteus over de kwaliteit van het gebodene. ,,Goed verzorgd. Ik mis alleen de kringloop héél erg." Ze doelt op Kek, de voorganger van Sta Op Zorg in het pand. En ze heeft nog een tip voor het werk- leerbedrijf: een budgetwellness. ,,Doe iets met haarproducten. Kap pers zijn duur voor mensen met een kleine beurs. Haarextensions, die wil ik heel graag. Misschien hebben ze iemand die dreadlocks kan vlechten of gezichten opma ken." Voorlopig zal dat niet gebeuren, maar het is wel iets om over na te denken, vindt Nijsse. ,,Als het aan sluit bij de vaardigheden van een cliënt, zou dat wellicht kunnen." AAGTEKERKE Trekker Light Tour Kerstconcert Capella Veerensis AAGTEKERKE Winterfair Activiteiten in Brandspuithuis AAGTEKERKE vrijdag 27 december 2019 Klanten weten winkel te vinden Langzaamaan komt de loop erin bij de nog naamloze winkel van het leerwerkbedrijf van Sta Op Zorg van GGZ De Hoop aan de Scheldestraat in Vlissingen. Met smart wordt gewacht op de ho- recavergunning voor de lunch room. Tot dan is de koffie gratis. - Han Schuurman, begeleider GRATIS PARKEREN, M.U.V. DE PARKEERGARAGE Stichting Trekkertrek Aagtekerke houdt van daag een verlichte trek- kertocht door de acht kernen van de ge meente Veere. De tocht, onder de naam Trekker Light Tour, gaat om 17.30 uur van start bij Agrarisch Handelsbe drijf P. Cevaal in Grijps- kerke. De stoet rijdt ver volgens langs Buttinge, Serooskerke, Gapinge, Vrouwenpolder, Oostka- pelle, Aagtekerke, Dom burg en stopt bij eind punt Kasteel van Batavia in Westkapelle. VEERE Capella Veerensis uit Serooskerke geeft van middag een kerstcon cert in de Kleine Kerk in Veere. Het koor zingt kerstliederen van onder andere Bach, Michael Haydn en Ola Gjeilo. Het concert begint om 16.00 uur. Galerie BANK houdt vandaag en morgen een winterfair. Geïnteres seerden zijn van 12.00 tot 17.00 uur welkom. Trekker Light Tour in 2018. foto lex de meester SEROOSKERKE In het oude Brandspuit huis worden vanaf van daag diverse activiteiten gehouden. Voor de jeugd is er een brand- weerspel. Ook is er een tentoonstelling te zien, gericht op brandweerve teranen in Zeeland. Het- oudebrandspuithuis.nl. Galerie Bank, 12.00 17.00 uur: Winterfair; ARNEMUIDEN KV Top, Van Citters- weg 2, vanaf 14.00 uur: Snertloop voor wandelaars en hard lopers; GRIJPSKERKE Handelsbedrijf P. Ce- vaal, 17.30 uur: Start verlichte trek keroptocht door Wal- cherse dorpen; MIDDELBURG Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling ijs baan en wintermarkt; Cinema Middelburg, 11.30 uur: Vertoning 'Judy', 'Buurman Buurman' en 'Hors Normes'; Vleeshal, 12.00-17.00 uur: Verkooptentoon stelling Zeeuwse Kunstkring; Middel burgs Minitheater, 14.30 uur: Voorstel ling 'Dik Trom'; Se venty-Seven, 16.00 19.00 uur: Optreden DJ Luniator; Volks sterrenwacht, 19.30 uur: Expositie 'navi gatie, kaarten en sterren in de Gouden Eeuw'; OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.30 105.30 uur: Activiteit 'Bij-kletsen met de imker'; RITTHEM Poort aan de Schore polderweg, 14.00 uur: Kerstexcursie Fort Rammekens; SEROOSKERKE Het Oude Brand spuithuis, 13.00-17.00 uur: Brandweerspel voor de jeugd en ten toonstelling 'Brand weerveteranen uit Zeeland'; WESTKAPELLE Kasteel van Batavia, 19.00 uur: Fiets Light Tour en afterparty van de Trekker Light Tour. Projectbegeleider Han Schuurman helpt Joyce Robber, die regelmatig komt snuffelen tussen de tweedehandskleding. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42