€199* €299* ,.€349* €499* ECONOMIE 23 Nederland lijkt nog niet rijp voor oplossing van bezorgprobleem eist (Sr Het leek het ei van Columbus, elk huis een brievenbus waarin de meeste postpakketjes zouden passen. Ondernemer Arjan Griffioen vertilde zich echter enorm aan zijn pakketbrievenbusfirma Mypo. Arjan Griffioen zag het als een groot probleem: hij bestelde artike len bij webshops, liet ze thuis be zorgen maar wist al tevoren dat be zorgers voor een dichte deur zou den staan. Soms kwamen bezorgers terug met opnieuw pech, waarna ze na veel tijd en moeite het pakket naar een postkantoor of ander af- haalpunt brachten. Griffioen bedacht de Mypo, een afkorting voor my postoffice, be schikbaar vanaf 254 euro. ,,Het be gon als een soort doos die je aan de brievenbus kon bevestigen op de dag dat een pakketje bezorgd zou worden, maar we zagen dat gebrui kers hem permanent lieten hangen. Toen zijn we vaste kasten gaan ma ken, voor aan de muur of in de voortuin." Mypo werkte met een zoge noemd slim systeem. Het kwam erop neer dat het slot op de Mypo- kast communiceerde met een app op de telefoon. Bezorgers konden de 'kluis' openen door de laatste vier cijfers van de tracecode, die uniek is voor ieder pakketje, in te voeren. Alleen bewoners hadden toegang tot het kluisje. De maten waren goed, zegt Grif fioen: 49 centimeter bij 38 centime ter bij 26 centimeter. ,,Daar past on geveer 85 procent van de pakketjes in." Het leek het perfecte product voor klanten, bezorgdiensten en webwinkels. Mypo is vorige maand echter failliet verklaard. Het had slechts 350 bussen verkocht. 'Te vroeg' Hoe kon dat gebeuren? ,,Er zijn veel dingen misgegaan", blikt Griffioen terug. ,,Om te beginnen denk ik dat we te vroeg waren. De markt begint nu pas goed aan te trekken. Ten tweede was het moeilijk voor een start-up om samen te werken met grote pakketdiensten. We hadden de promotie die erbij komt kijken, hard nodig. Het zou nogal helpen als bijvoorbeeld PostNL had gezegd 'wij steunen dit', al was het maar in een persbericht." PostNL zegt het faillissement van Griffioen desalniettemin te betreu ren: ,,We staan positief tegenover alle initiatieven die op het gebied van pakketbezorging toegevoegde waarde hebben voor de consumen ten. Om pakketten bij de eerste be- zorgpoging te kunnen afleveren, bieden we steeds meer bezorgmo- menten aan: overdag, 's avonds en zeven dagen per week", zegt een woordvoerder. Webwinkel Bol.com zegt dat pakketbrievenbussen wel aanslaan in België. ,,Uit ervaring weten we dat Belgen minder graag hun pak ketje bij buren ophalen, Nederlan ders vinden dat normaler. Dat kan er mogelijk mee te maken hebben'', aldus een woordvoerder. Een woordvoerder van DHL Par cel zegt dat een pakketbus aan huis wel handig klinkt, maar dat er een groot nadeel aan zit: ,,Mensen kun nen niet voor het pakketje tekenen. En dat wordt vaak wel verlangd. Dat is een afspraak die de zender maakt met de ontvanger. Wij hebben ons daar dan aan te houden." De rode loper wordt voor pakket brievenbussen nog niet bepaald uitgerold, ziet ook Walther Ploos van Amstel, lector stadslogistiek aan de Hogeschool van Amsterdam. ,,De techniek is leuk, maar klanten betalen dan voor iets wat de be zorgdiensten niet goed hebben ge regeld. Je moet echt een pakket- junky zijn om er profijt van te heb ben. De meeste huishoudens laten echter niet vaker dan één keer per week iets bezorgen. Ik heb meer vertrouwen in diensten die de te kortkoming van bezorgdiensten - namelijk dat ze niet op afspraak be zorgen - proberen op te lossen. Zo zijn er steeds meer bedrijven die het pakketje voor je aannemen en vervolgens bezorgen op een mo ment dat je wél thuis bent." Selections 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Alléén te boeken op Sunweb.nl Hotel Globales Los Patos Park Appartementen Don Juan Aqua Hotel Aquamarina Hotel Azuline Bergantin vrijdag 27 december 2019 Pakketbrievenbus onverwacht fiasco Stefan ten Teije Duivendrecht Met de trace-code konden bezorgers de bus openen. foto mypo Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon Meivakantie per persoon 'o.b.v. 2 volwassenen 1 KIND Vanaf per persoon Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: V thuiswink Vaou0 St Cü R \3- waarbon HALFPENSION Spanje - Costa del Sol - Benalmédena Fantastisch waterpark Vlak bij het strand Familievriendelijk hotel LOGIES Spanje - Mallorca - El Arenal Ruime appartementen Zwembad met terras Centrale ligging Ideaal voorstellen Veel sportmogelijkheden Ontspannen aan het zwembad HALFPENSION Spanje - Costa Brava - Santa Susanna Aan de lange wandelboulevard Wegdromen aan het zwembad Uitgebreid entertainmentprogramma ALL INCLUSIVE Spanje - Ibiza - San Antonio Bahia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23