stipreizen.nl/cmv NIEUWS 15 Belgen stellen huis beschikbaar aan ouders van Nederlands patiëntje HET BESTE 2020 AANBOD VANUIT NEDERLAND reizen nl 8- t/m 22-daagse cruises op het intieme en traditionele MS Columbus 088 - 70 70 600 te Vader Benny Kruisselbrink is ont roerd door het aanbod van drie wild vreemden uit de omgeving van Ant werpen. Zij lazen zijn verhaal, dat on der meer in deze krant stond, waarin de Hagenaar vertelt hoe hij al weken in een hotel bivakkeert om zo dicht mo gelijk bij zijn zieke dochter te kunnen zijn. ,,Die mensen kennen ons niet, maar stellen tóch hun huis open. Daar krijg ik een heel warm gevoel van. Er was zelfs een dame die voor ons wilde koken en de was wilde doen. Zo onge looflijk lief.'' Dochter Isabelle lag begin deze maand in het Juliana Kinderzieken huis in Den Haag met ademhalings problemen, toen ze plotseling hoge koorts kreeg. Ze moest met spoed naar de intensive care voor kinderen, maar bij geen van de zeven locaties in Ne derland was plek. Na 3,5 uur bellen werd een bed gevonden in het ZNA Middelheim in Antwerpen. Dat is - zonder file - anderhalf uur rijden. Op Isabella's kamer is een slaapplek voor één ouder. ,,De meeste nachten slaapt mijn vrouw naast haar. Ik slaap samen met mijn moeder en negen maanden oude zoontje in een hotel in de buurt, maar ik ben ook een paar keer heen en weer gereden. De kosten lopen flink op'', vertelt Benny. Hij hoopte vurig dat zijn dochter vóór de kerst in Nederland zou zijn. ,,De zorg in België is heel goed, maar we willen naar huis. Helaas is er nog steeds geen plek in Nederland en de artsen hier durven Isa ook niet van de beademing te halen.'' Dus zette Benny een houten kerstboompje bij het bed van zijn dochter en hing een licht- slang op om het nog een beetje gezel lig te maken voor haar. Kerst De ouders hebben nog geen gebruik gemaakt van de spontane hulp. Benny: ,,Het is hartverwarmend, maar tegelij kertijd voel ik me een beetje opgela ten. Ik wilde dat deze mensen gewoon kerst konden vieren.'' De telefoon nummers houdt hij wel in zijn achter zak, voor als Isabella langer in België moet blijven dan verwacht. Benny's verzekeraar, De Friesland, vergoedt de hotelkosten niet, maar ad viseert ouders die in een soortgelijke situatie zitten contact op te nemen met hun verzekeraar. Ook CZ zegt dat ouders zeker moeten bellen. ,,Elk geval wordt apart bekeken.'' Het is nog altijd onduidelijk wat Isabella precies mankeert. Ze heeft slappe spieren, waardoor ze een ver kromming in haar rug heeft en haar longen in de verdrukking komen. Ze lag al eerder in kritieke toestand in het ziekenhuis na een longontsteking. Extreem druk Niet alleen de zeven intensivecareaf- delingen voor kinderen in ons land zijn vol, de kinderafdelingen in bijna alle tachtig ziekenhuizen kampen met dit probleem. De extreme drukte wordt veroorzaakt door het groeiende tekort aan kinderverpleegkundigen en de verkoudheidsvirussen die rond waren. Naast Isabella zijn er nog vijf patiëntjes overgeplaatst naar België. De Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde (NVK) sluit niet uit dat zieke kinderen ook moeten uit wijken naar Duitsland. ,,Maar er is ook goed nieuws'', zegt de voorzitter van de NVK, kinderarts KSroly Illy. Afge lopen week lanceerde de beroepsver eniging het digitale systeem Kind zoekt bed, waarop ziekenhuizen zien wie nog capaciteit heeft. Dit scheelt het personeel soms dertig telefoontjes op een dag naar andere ziekenhuizen. Illy: ,42 ziekenhuizen hebben zich al aangesloten en we houden elkaar meerdere keren per dag op de hoogte van de situatie. Dat werkt heel goed.'' 8- of 9- daagse cruise Noorse Fjorden 11-, 12- of 13- daagse cruise Britse Eilanden 13- daagse cruise IJsland 15- daagse cruise Baltische Staten 8- t/m 22- daagse cruises, o.b.v. volpension Compleet verzorgd vanuit Nederland Britse gezelligheid met hoog service niveau Klassiek, intiem en kleinschalig schip Uitstekende prijs-kwaliteitverhouding Bij Stip geen reserveringskosten vrijdag 27 december 2019 GO 'Lief, zo veel hulp ze ons bieden' Drie hulpvaardige Belgen hebben hun huis aangeboden aan de ou ders van de ernstig zieke kleuter Isabella Kruisselbrink. Het 4-jarige meisje uit Den Haag werd begin deze maand opgenomen in een ziekenhuis in Antwerpen. Hanneke van Houwelingen Antwerpen Vader Benny nam een houten kerst boompje mee naar het zieken huis. PRIVÉFOTO Isabella Kruissel- brink (4) uit Den Haag ligt al drie weken in het ZNA Middel- heim zie kenhuis in Antwerpen. zie stipreizen.nl/crvcnb zie stipreizen.nl/crvcbb Voor het volledige aanbod zie: Brochureprijs v.a. 1299 Vertrek op: 20/5, 27/5, 20/7, 22/8, of 27/9 Diverse routes met o.a. Bergen en/of Flam en diverse Noorse Fjorden Brochureprijs v.a. 1879 Vertrek op: 9/5,17/6,10/7, of 1/9 Diverse routes met o.a. Guernsey, Isles of Scilly, Isles of Mull en Schotland of Ierland Brochureprijs v.a. 2259 Vertrek op: 28/6 of 10/8 Diverse routes met o.a. Seyöisfjöröur, Akureyri, ïsafjöröur, Reykjavik en Tórshavn Brochureprijs v.a. 2449 Vertrek op: 3/6, 27/7 of 13/9 Diverse routes met o.a. St. Petersburg, Helsinki, Stockholm, Aarhus en Kopenhagen Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15