JOL Opgewerkt van het vierde naar het eerste team De zorgkosten waren nog nooit zo hoog Kabinet wil dat verkoper de consument meer zekerheid biedt Walcheren GLORYKJCKBOXJNG-COM Volleyballer Robbert Jan Segers uit Kapelle staat plots tegenover de beste spelers van Nederland. Vergrijzing is de oorzaak De 'updateplicht' staat in een wets voorstel van het kabinet. Het volgt daarmee Europese regelgeving die op initiatiefvan Nederland tot stand is gekomen. Vanaf 2021 moeten ver kopers ervoor zorgen dat een appa raat 'minimaal blijft functioneren op hetzelfde niveau als ten tijde van de aankoop'. Dat betekent dat verkopers geregeld software- en beveiligingsupdates moeten ge ven. Op dit moment is zo'n wette lijke plicht er niet. Steeds meer apparaten - zoals te lefoons, tv's en koelkasten - zijn aangesloten op het internet. Het ka binet verwacht dat in 2020 naar ver wachting 20,4 miljard apparaten een online verbinding hebben: dat is een verdubbeling ten opzichte van 2017. „Consumenten moeten weten wat zij van deze apparaten mogen verwachten'', zegt staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Za ken. Volgens haar biedt de snelle groei van de markt voor bijvoor- Beveiligingscamera en slimme deurbel zijn razendsnel verouderd beeld slimme tv's en wasmachines voordelen, maar is vaak nog ondui delijk waar j e als consument terecht kunt als een slim apparaat het niet meer goed doet. In het wetsvoorstel staat dat upda tes verplicht worden voor een pe riode 'die de consument redelijker wijs kan verwachten'. Hoe lang dat precies is, moet de komende tijd nog duidelijk worden. Het is een Euro pese plicht, die in de hele EU gaat gelden. De verkoper wordt verant woordelijk, niet de fabrikant of de softwareleverancier. Daarmee geldt de plicht voor alle spullen en digitale diensten die binnen Europa worden verkocht. Eerder dit jaar bleek uit onderzoek van de Consumentenbond dat vooral goedkope smartphones wei- nig updates krijgen. Fabrikanten van Android-telefoons - zoals Huawei, Xiaomi en Sony - geven volgens de Consumentenbond slechts een paar updates, waardoor het gebruik van de toestellen snel onveilig wordt. ,,Het is heel belangrijk dat er nu een wettelijke updateplicht komt'', zegt Gerard Spierenburg van de Consumentenbond. ,,Ook van veel apps op de smart-tv kun je er nu niet op aan dat die ondersteund blijven worden. En ook beveiligingsca mera's en slimme deurbellen zijn razendsnel verouderd.'' De Consu mentenbond wil dat telefoons mini maal vier jaar van updates worden voorzien. maandag 23 december 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 QLOR Y KiCKBUMWB.LVjWI Badr Hari weer geblesseerd in kickboksgevecht tegen Rico Verhoeven Rico incasseert harde klappen voordat Badr zichzelf uitschakelt Vlissingers halen huilende Badr uit de ring SPORT12 Verplichte update telefoon Verkopers van telefoons en tele visies krijgen de plicht om een tijdlang software-updates te geven. Nu worden veel appara ten verkocht waarvan de upda tes al na korte tijd stoppen, waardoor ze snel verouderd zijn en niet meer goed werken. Peter Winterman Den Haag —Gerard Spierenburg, Consumentenbond Verspreid buien en ook zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1