OZCAN AKYOL 'Toeslagouders' krijgen huisbezoek van Belastingdienst vroegboek voordelen €249* €299* €349' €349' ft (fi) 6 Profiteer nu van de Column Eerlijk is eerlijk, op papier was het Rotterdamse sisver- bod een steengoed idee, want straatintimidatie door man nen is ronduit vernederend en be angstigend voor vrouwen. Maar het gerechtshof in Den Haag zette deze week een streep door de Algemene Plaatselijke Ver ordening (APV). Om die reden werd de veroordeling van Everon el F., een man die inderdaad vrouwen op straat lastigviel, tenietgedaan en hoeft hij zijn boete niet te betalen. De motivatie van de rechtbank was simpel: alleen een gezamen lijke overeenkomst tussen de Eer ste en de Tweede kamer kan leiden tot aanpassingen van de Grondwet. De gemeentes kunnen niet zelf in vullen wat 'rechtsgeldige strafbe palingen' zijn. Er was veel ongeloof na dit be sluit. En dat snap ik wel. Tegelij kertijd vond ik het symbool staan voor een grotere ontwikkeling in het politieke landschap. De afgelopen maanden hebben we steeds vaker kunnen zien dat rechterlijke besluiten invloed heb ben gehad op de plannen van poli tici. De regering moest van de rechter alsnog zijn best doen om kinderen van IS-strijders uit Koerdische ge vangenkampen op te halen, het stikstofbeleid werd door de man gel gehaald en gisteren besloot de Hoge Raad dat de 'Urgenda-uit- spraak' gewoon blijft staan. Er zijn politici, veelal met een ander standpunt, die vinden dat onze rechters te veel macht heb ben en ondertussen de dienst uit maken in dit land, in plaats van de politieke partijen die samen een coalitie vormen. Dat is een zienswijze. We zouden ook kunnen zeggen dat onze leiders een her haaldelijke neiging hebben om bepaalde zaken aan te kondigen, zonder te weten of ze daadwerkelijk haal baar zijn. Maar het werkt ook de andere kant op: de rechter dwingt politici om ander beleid te voeren, simpel weg door de wet te volgen, waarna laatstgenoemden zich tegen heug en meug een profiel gaan aanme ten dat helemaal niet bij hen past. Een voorbeeld daarvan is de om mezwaai van de VVD ten aanzien van de maximumsnelheid op snelwegen. 'Een rotmaatregel', volgens onze premier. Maar het was volgens hem wel broodnodig, voor onze bouwers, nieuwe gene raties en de hele planeet. Je zou ook kunnen zeggen dat er iets te vaak lukraak wat wordt ge roepen, in de hoop op extra stem men. Er zijn mensen die onze rechters verdacht maken. We zou den ze ook dankbaar kunnen zijn voor het bewaken van procedures. Iemand moet het doen. Je zou kunnen zeggen dat er te vaak lukraak wat wordt geroepen In een interne mail die in handen is van deze krant wordt gevraagd te inventariseren welke mede werkers zaterdag, maandag en dinsdag beschikbaar zijn om huisbezoeken af te leggen. Het is de bedoeling dat er duo's worden gevormd die elk één bezoek afleg gen en daarbij nagaan of uitbeta ling van de schadevergoeding heeft plaatsgevonden. Het is overigens de vraag of uit eindelijk alle driehonderd ouders worden bezocht. Zij kunnen ook worden gebeld, stelt een woord voerder. Dat gebeurt eerst. Een ander scenario is dat bij banken wordt nagegaan of het geld inder daad op de rekening staat. Alleen bij ouders bij wie dat niet het ge- val is, volgt daarna een bezoek. Minister Hoekstra meldde gis teren na afloop van de minister raad nog dat niet alle gedupeerde ouders voor de kerst hun beloofde compensatie van de Belasting dienst uitbetaald zullen krijgen. De dienst blijkt niet van alle ou ders een actueel rekeningnum mer te hebben. Ook zouden sommige ouders niet meer in Nederland wonen. Het gaat in totaal om een tiental ouders. Dinsdag wordt de Kamer i Van aantal ouders is geen nummer van de rekening bekend nog geïnformeerd over de resul taten van de actie. Naast de ouders uit de zogehe ten CAF-11-zaak, die door de Be lastingdienst onterecht werden aangemerkt als fraudeurs en soms in geldnood kwamen toen zij vele duizenden euro's moesten terug betalen, zijn er mogelijk nog veel meer gedupeerden. Hoekstra: ,,Reken maar dat eerst ik en straks de nieuwe staatssecretaris daar nog maanden mee bezig zal zijn en daar mogelijk het hele jaar voor nodig zal hebben." 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Alléén te boeken op Sunweb.nl Hotel Club Big Blue Suite Hotel Telatiye Resort Hotel Eftalia Ocean Hotel Mary Palace zaterdag 21 december 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Rechters De Belastingdienst ronselt in allerijl medewerkers die nog voor de kerst op huisbezoek kunnen gaan bij 300 slachtof fers van de toeslagenaffaire. Zij moeten op last van minister Wopke Hoekstra (Financiën) persoonlijk controleren of de beloofde schadevergoeding daadwerkelijk op hun rekening is gestort. Laurens Kok Den Haag Sunweb Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! *Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: thuiswinkel waarborg ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya ULTRA ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Side Dicht bij een shopping mail Turkse pizza's in het all inclusive Op loopafstand van het strand - Kleinschalig hotel - Activiteiten voor jong en oud - Op loopafstand van het centrum van Konakli 8 zwembaden met glijbanen Luxe hotel voor jong en oud Dicht bij het strand Strand op loopafstand Familievriendelijk hotel Uitgebreid all inclusive programma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6