t het op rolletjes mm cTh Zeeuwse hulpaanbieders zetten vraagtekens bij keuze voor SWV De Brug Wat is er aan de hand bij Hoek? Mauk Moerman benadert Cross Fit als topsport Vertrek van het complete bestuur legt een diepgaand conflict bloot Voormalig judoka uit Goes heeft zijn nieuwe passie gevonden In een brief aan wethouder Derk Alssema van Goes delen de raden hun zorgen over de keuzes die de Zeeuwse gemeenten maken bij de inkoop van crisiszorg voor kinde ren. Alssema is voorzitter van de Jeugdhulpregio Zeeland en voorzit ter van de commissie die besloten heeft welke organisaties de ko- mende drie jaar crisishulp mogen verlenen aan jeugdigen. De Jeugd- hulpcombinatie Zeeland was een van de inschrijvers. In die combina tie werken drie organisaties samen: Emergis, Juvent en Via Almata, dat zware vormen van jeugdzorg biedt. De commissie heeft echter beslo ten de crisishulp aan kinderen en jongeren te gunnen aan SWV De Brug, ook een samenwerkingsver band. De Jeugdhulpcombinatie Zeeland heeft zichzelf buitenspel gezet doordat ze niet bereid was met andere partijen samen te wer ken, laat Alssema desgevraagd we ten. Samenwerking was juist een harde voorwaarde bij deze inkoop ronde. In het verleden vielen kin- deren tussen wal en schip omdat zorgverleners te weinig samen werkten. Dat willen Alssema en de zijnen met de nieuwe werkwijze voorkomen. De briefschrijvers stellen vraag tekens bij de kwaliteit van de zorg die SWV De Brug biedt. Die zorg is De brief is geen aanleiding om de gunning te heroverwegen ongegrond, laat Alssema weten. In de brief schrijven de samenstellers dat de ervaringen van de Jeugd- hulpcombinatie met enkele part ners en onderaannemers reden is voor de zorgen. 'De samenwerking met enkelen is door de partners verbroken omwille van kwalita tieve tekortkomingen.' ,,Dit is een speculatieve stelling in de brief waar wij inhoudelijk niet op ingaan", aldus Alssema. ,,Afgezien daarvan: de partij waar aan in de brief - zonder namen te noemen - specifiek gerefereerd wordt, levert geen diensten in het kader van de crisisopvang." Alle aanbieders moeten aan dezelfde kwaliteitseisen voldoen, stelt Als- sema. Er zijn ook niet minder cri sisplaatsen, zoals de briefschrijvers vrezen. Wel moet het aantal op vangplaatsen in instellingen afne men, ten gunste van begeleiding thuis of in een logeerhuis. Cliënten- en pleegouderraad van Juvent en de centrale cliëntenraad van Emergis vragen Alssema om het besluit te heroverwegen en Jeugdhulpcombinatie Zeeland nog een kans te geven. Daar ziet de wet houder geen aanleiding toe. ,,De se lectie van de contractpartijen is ui terst zorgvuldig en conform de Eu ropese aanbestedingsregels tot stand gekomen. De brief is geen aanleiding om de gunning te her overwegen", laat hij weten. £1 I zaterdag 21 december 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl In een foute kerst trui gestoken open den burgemeester Lonink (midden) en wethouder Jack Be gijn (links), samen met citymarketeer Sara Jansen en en kele kinderen de rolschaatsbaan op de markt in Terneu- zen. ,,De enige ge paste reactie op een zuurpruim die een stukje in de krant schrijft over Terneuzen", ver klaarde Jansen over de foute kersttruien van Lonink en Be gijn. Een verwijzing naar de column van Willem van Dam die niet bepaald fan is van deze kleding stukken. De rol- schaatsbaan is het milieuvriendelijke alternatief voor een ijsbaan. Wethouder Begijn kondigde tij dens de opening aan dat er ook de komende twee win ters een schaats baan zal zijn op de markt. FOTO PETER NICOLAI ZEELAND 7 •MULTRA ZEELAND12 'Zorgen om crisisopvang jeugd' Het gaat de verkeerde kant op met de crisisjeugdhulp in Zee land. Dat vinden de cliënten- en pleegouderraad van Juvent en de centrale cliëntenraad van Emergis. Ondine van der Vleuten Vlissingen - Derk Alssema, voorzitter van de Jeugdhulpregio Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37