Hoge Raad: Uitstoot CO2 inperken JOL CADEAUTIP! Dit ding kan je leven redden Depressief van kerstfeest bij je schoonouders Het ministerschap valt Carola Schouten soms zwaar Volgend jaar reductie met 25 procent vergeleken met 1990 Walcheren Grote verwachtingen van Geert Mak Overboord geslagen zeiler slaat alarm via smartwatch Bacterie in de darm die beschermt tegen depressie vermindert bij bezoek aan ouders van je partner Er werd gejuicht na het arrest van de Hoge Raad, geen gebruikelijk ta fereel bij het hoogste rechtscollege van het land. Maar de klimaatzaak die was aangespannen door duur zaamheidsorganisatie Urgenda, is voor veel mensen een emotionele. Er is jaren geprocedeerd tussen Ur- genda en de staat. Het kabinet was in cassatie gegaan omdat het van mening is dat niet de rechter, maar de politiek gaat over het tempo waarmee de uitstoot dient af te ne men. De staat moet passende maatre gelen nemen om de Nederlandse bevolking te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering. De Hoge Raad-voorzitter somde ze op: 'extreme hitte, extreme neer slag, de verstoring van eco systemen en de stijging van de zee spiegel'. ,,De levens, het welzijn en de leefomgeving van velen worden bedreigd, dat doet zich voor een deel nu al voor", oordeelde de raad. Dat Nederland slechts een piep klein land is met minimaal effect op de mondiale uitstoot van broei kasgassen doet er niet toe. Het kabinet heeft gisteren niet direct nieuwe klimaatmaatregelen aangekondigd. Minister Wiebes van Klimaat laat weten dat 'er een hele grote taak ligt'. ,,De inzet is om stap voor stap met nieuwe maatregelen te komen. Om zo het doel van 25 procent CO2-reductie te halen. Ik kan niet om dat doel heen.'' Premier Rutte kondigde gisteren wel aan dat hij van plan is uit te re kenen wat de CO2-opbrengsten zijn van stikstofmaatregelen die het kabinet óók neemt. Vanwege de stikstofcrisis verlaagt het kabi net de maximumsnelheid en wor den boeren uitgekocht. Door die maatregelen neemt ook de uitstoot van broeikasgassen af. Coalitiepartij D66 wil dat het ka binet snel in actie komt. ,,Ik reken erop dat daar al goed over is nage dacht'', zegt D66-fractievoorzitter Rob Jetten. ,,Want er kan nog van alles. Een relatief simpel te nemen maatregel als het vervangen van oude lampen door led-verlichting bij bedrijven en kassen.'' PVV-leider Geert Wilders heeft geen goed woord over voor de uit- spraak van de Hoge Raad. ,,Kli- maatbeleid is niet aan de rechter, maar aan de politiek'', twittert hij. ,,Wat de politiek dus moet doen: opzeggen dat VN-Klimaatverdrag en het Klimaatakkoord van Parijs!'' P3 en ZEELAND 2 zaterdag 21 december 2019 9°C Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 uitgeverij atlas contact Annuleer MEDISCHE ID SOS- NO ODM EL DING ZEELAND 2 De staat is verplicht maatrege len te nemen die de uitstoot van broeikasgassen verminderen. In 2020 moet die minimaal met een kwart zijn verminderd ten opzichte van 1990. Dat heeft de Hoge Raad gisteren bepaald. Ton Voermans Peter Winterman Den Haag Van winterweer is nog geen sprake. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1