Staatssecretaris struikelt over toeslagenaffaire kinderopvang JOL Bloedig seizoen in Tanzania Tesla's vliegen showroom uit Walcheren Ondanks afspraken met minister Schouten, voeren boeren grillige acties Zeeuwse boeren willen A58 op, maar politie blokkeert route richting snelweg Colonne tractoren naar Abdijplein en rechtbank in Middelburg Toch wilde acties bij distributie centra 500 km file December is de maand waarin jonge meisjes besneden worden *P12 De Model 3 is ongekend populair in Nederland *P16 De gehele oppositie wilde van hem af, terwijl er net een begin van een oplossing is voor de duizenden mensen die door de Belastingdienst ten onrechte als fraudeurs in grote ellende werden gestort. ,,Hier be gint de schoen te wringen", zei Snel gistermiddag ten overstaan van het parlement, nog voordat de Kamer een woord had kunnen zeggen. Elke volgende misstap, elke vol gende fout zou opnieuw hebben geleid tot de vraag of hij wel kon aanblijven. Door dat gebrek aan draagvlak kan hij niet langer zijn werk goed doen. En dus biedt hij zijn ontslag aan. ,,Deze opgaven zijn te belangrijk om in de weg ge zeten te worden door de strijd rond mijn persoon", schreef hij in een af scheidsbrief aan partijgenoten. ,,Dat is de politiek op z'n lelijkst. Dat past mij niet. Dat wil ik niet." In de afscheidswoorden van Snel klonk ook een hartenkreet door, ge richt aan de Tweede Kamer. Wie zijn opvolger ook wordt, ook onder diens verantwoordelijkheid zullen er fouten gemaakt blijven worden, waarschuwde hij. Bij de Belasting dienst is niets minder dan een 'cul tuurverandering' nodig, aldus Snel. Daarbij is het essentieel dat de or ganisatie kan leren van fouten. Snel: ,,Er moet politiek ruimte blijven om fouten te maken." Voor D66 is zijn vertrek een grote aderlating. De zoektocht naar zijn opvolger gaat wel enige tijd duren, waarschuwden partijgenoten gis- Opgaven te belangrijk om in de weg gezeten te worden door strijd rond mijn persoon teren. Toch zingt de naam van de voormalige Amsterdamse wethou der Udo Kock al nadrukkelijk rond. Aan Snels deskundigheid werd bin nen D66 nooit getwijfeld, aan zijn politiek gevoel des te meer. De zwartgelakte dossiers die slachtof fers onder zijn verantwoordelijk heid toegestuurd kregen, deden Snel de das om. Premier Mark Rutte noemt het vertrek van de staatssecretaris 'on gelooflijk jammer'. Diens verant woordelijkheden worden voorlopig waargenomen door CDA-minister Wopke Hoekstra, die Snel tot het laatst bleef steunen: ,,Met grote ge drevenheid en de best mogelijke in tenties heeft hij geprobeerd het on recht dat ouders is aangedaan te herstellen.'s P3 Nieuwsmedia 711688 555530 (foto) »P3 en ZEELAND 2 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Snel is weg, problemen Belastingdienst blijven Staatssecretaris Menno Snel stapt op vanwege de toeslagen affaire, maar daarmee zijn de problemen bij de Belasting dienst allerminst opgelost. Zijn hartenkreet aan de Tweede Kamer galmt na: er zal nog veel meer misgaan de komende tijd. Laurens Kok Den Haag —Menno Snel, staatssecretaris Zachte luchtstroom donderdag 19 december 2019 12°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1