II ZEELAND 11 Vier treffers van Martijn Simonse bezorgden Luctor Heinkenszand zaterdag de winst en de wintertitel in de derde klasse. Het eerste seizoen als hoofdtrainer had dus slechter kunnen verlopen voor Giovanni Siereveld, maar hij is nog lang niet tevreden. Alleen promotie telt dit seizoen. Ontspannen en met een grote glimlach, maar zijn toespraak na afloop in de kleedkamer verraadt veel over Siereveld als trainer. Zijn spelers mogen genieten van de winterstop, maar zodra die afgelo pen is, zijn er geen excuses meer en moet de focus volledig op de tweede seizoenshelft. Tijdens de wedstrijd tegen Veere keek hij vanaf de kant rustig toe, gaf hier en daar een aanwijzing, maar vond achteraf dat het qua uitvoering be ter had gekund. ,,Deze wedstrijd was niet repre sentatief voor onze manier van voetballen, wel voor de derde klasse. Heel rommelig, het score verloop is vaak bepalend voor de wedstrijd." Wat die manier van spelen dan wel zou moeten zijn, legt de 35-jarige trainer graag uit. „Verzorgd voetbal en via de mid denvelders de voorhoedespelers bereiken. Het liefste altijd voetbal len, alleen als het echt niet kan, mogen we lang spelen." Met al zijn ervaring in de voetballerij weet hij dat het uiteindelijk maar om één ding draait: resultaat. ,,Je kan heel lang over het proces of de manier van spelen praten, maar over tien jaar weet niemand dat meer. Wel wie er promoveerde." Competitief Dat zijn ploeg wordt gezien als fa voriet om dit jaar die stap naar de tweede klasse te zeten, weet hij maar al te goed. Toch heeft de oud speler van onder andere Hoek, Kloetinge en VC Vlissingen daar geen moeite mee. ,,Die druk ben ik wel gewend. Tegenstanders vieren een gelijkspel tegen ons als een overwinning, daar moeten wij een antwoord op hebben." Na jaren lang zelf op hoog niveau te hebben gevoetbald, hing de verdediger bijna twee jaar geleden zijn voet balschoenen aan de wilgen. In het begin was het even schakelen. ,,Soms bekijk je het vanuit jezelf, omdat je dat hogere niveau ge wend bent. Dan zijn acties wel eens lastig te plaatsen." Of hij het zelf voetballen nog mist? ,,Totaal niet. Ik ben heel competitief ingesteld en wil het hoogst haalbare bereiken. Als spe ler was het beste eraf en ging dat niet meer lukken, dan vind ik het niet meer leuk." Voordat hij dit seizoen op eigen benen ging staan, was Siereveld eerst assistent onder Dennis de Nooijer en later bij Mar cel Lourens. Die ervaring had hij naar eigen zeggen nodig. ,,Daar leer je veel van. Dennis was tac tisch heel sterk, terwijl Marcel heel goed is in het managen van spe lers. Hij laat ze echt in hun kracht komen. Dat soort dingen neem je mee." In zijn eigen carrière had hij natuurlijk ook te maken met de nodige trainers en ook die ervarin gen probeert hij te gebruiken nu hij zelf voor de groep staat. ,,Bij Belgische trainers ligt de nadruk op het fysieke aspect, daar moet je een balans in vinden. 'Ome' Paul Telussa had ook veel ideeën die overeenkomen met mijn visie, hij wilde bijvoorbeeld ook altijd via het middenveld voetballen." Hij merkt als trainer een duide- Je kan heel lang over het proces of de manier van spelen praten, maar over tien jaar weet niemand dat meer lijk verschil in de beleving van het spelletje. ,,Als speler zocht ik ook altijd de fout bij mezelf. Nu denk ik bij een verliespartij ook na over wat ik beter had kunnen doen of heb ik spijt van een beslissing. Als voetballer begint de volgende wedstrijd op donderdag, nu is dat op zondag. Je bent er veel meer mee bezig." Zijn passie is dan ook geen procentje minder geworden. „Voetballer ben je 24/7, als trainer ben ik net zo fanatiek." Naast het trainerschap bij Luctor, is hij ook actief voor Skills Control en geeft hij les op het Scalda. Hij wil graag verder blijven ont wikkelen. ,,Ik heb hier een tweejarig contract. Daarna neem ik waarschijnlijk een sabbatical en ga ik mijn TCi-diploma halen, ik denk dat mijn gezin het ook wel leuk vindt om mij af en toe nog te zien." Vooralsnog is Siereveld dus meer dan tevreden, vooral in het omgaan met spelers maakt hij stappen. neer geef je iemand wel het ver trouwen en wanneer juist niet? Ik ben een direct persoon, soms iets té, daar moesten ze in het begin wel even aan wennen." Vroeger keek de oud-verdediger graag naar trainers als Alex Fergu son en Arsène Wenger, te genwoordig houdt hij alles in de gaten op het inter net, maar mensen kopië ren doet hij niet. „Ie mand nadoen heeft geen zin. Trainingen moeten gevarieerd zijn, dat houdt spe- lers geprikkeld en gemotiveerd." Zijn keuze voor Luctor heeft hem in ieder geval geen windeie ren gelegd, daarnaast is hij heel blij met Jan Kees de Jonge naast hem als assistent. ,,We hebben een goede groep en de club is ambitieus. Ik ken weinig clubs die beter georgani seerd zijn. Jan-Kees is heel ervaren, met hem overleg ik eigenlijk alles. Dat helpt in mijn ontwikke ling." Met het vertrou wen voor de tweede sei zoenshelft zit het wel goed. ,,Ik verwacht dat we nog dominanter worden. Als we niet promoveren, heb ik gefaald." ,,Je kunt er maar elf opstellen, wan- Als voetballer begint de volgende wedstrijd op donderdag, nu is dat opzondag woensdag 18 december 2019 GO 'Als we niet promoveren, heb ik gefaald' Daniel Wissel Heinkenszand -Giovanni Sierveld -Giovanni Sierveld M Giovanni Siereveld lood ste Luctor Heinkenszand naar de 'wintertitel' in de 3e klasse A, maar daarmee is het seizoen voor hem nog lang niet geslaagd. foto johan VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43