O 0 O m 10 ZEELAND Clinge breekt na een dik uur in Halsteren Dogan op zoek naar nieuwe uitdaging Roemeratoe met Twente uitgebekerd Stage op nieuwe hoofdkantoor van KNLTB Nomie Joziasse (24), afkomstig uit Sint-Jansteen, verrichtte na haar studie Bewegingswetenschappen aan de VU in Amsterdam interessant analysewerk voor het Nederlandse toptennis. woensdag 18 december 2019 Voor Clinge zit het avontuur in de districtsbe ker er op. De ploeg van Mario Vermeirssen verloor gisteravond met 4-1 van Halsteren. Na een half uur spelen kwam de thuisploeg via Baarendse op 1-0, maar op slag van rust schoot Domenique de Burger vanaf elf meter de ge lijkmaker binnen. Na een uur spelen kreeg Clinge het taai en werd het verzet van de Zeeuws-Vlamingen uiteindelijk beetje bij beeetje gebroken door doelpunten van De Nijs, Van Mechelen en Van Gils: 4-1. Bestuurslid Davy van Puyvelde sprak van een mooi avontuur voor Clinge en benoemde pe- naltykiller Jens Verstraeten tot 'de man van het bekertoernooi'. Huseyin Dogan stopt na deze voetbaljaargang als trainer van Goes. Hij is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen bij de zaterdag-derde klasser. Onder leiding van Dogan maakte Goes vorig seizoen een nieuwe start in het za terdagvoetbal, elf jaar nadat de club voor het laatst een eerste elftal op zaterdag had. Het doel was binnen drie seizoenen de tweede klasse te bereiken. Het eerste seizoen werd meteen een succes. De ploeg werd derde in de vierde klasse A en ging de nacompetitie in. Daarin leidde Dogan zijn ploeg naar de derde klasse. Momenteel is Goes de nummer negen in de derde klasse A. EMM Godfried Roemeratoe en FC Twente zijn uit gebekerd. Go Ahead Eagles was gisteravond in Enschede met 2-5 te sterk. Waar Bliek bij GAE de hele wedstrijd op de bank bleef, stond Roe- meratoe wel aan de aftrap. De middenvelder uit Vlissingen speelde 65 minuten. Na een vroege 0-2-voorsprong voor GAE, kwam Twente vlak na rust langszij: 2-2. Nadat Roe- meratoe het veld verlaten had sloegen de De- ventenaren genadeloos toe: 2-5. Kyle Doesburg en SteDoCo verloren met 1-0 bij IJsselmeervogels. De aanvaller kwam pas twintig minuten voor het einde binnen de lij nen, maar kon het verschil niet meer maken. Quote van de dag Het is mijn doel om zon kunstje als in 4 Zwitserland een keer in een grote ronde te flikken. Dan is mijn carrière geslaagd. Aagtekerke Colijn Niek van den Houten is ook volgend sei zoen trainer van Colijn- splaatse Boys. De oefenmees- ter uit Goes is momenteel aan zijn derde jaar bezig bij de za terdag-vierde klasser en gaat dus voor zijn vierde seizoen. ,,Het was een soort stage van ruim vier maanden, een werkervarings- plek, in het nieuwe centrum van de KNLTB in Amstelveen. Ik vond het gewoon gaaf om te weten hoe het er aan toe gaat bij toptennis. Boven dien is het goed voor je CV", zo be schrijft Nomie Joziasse haar stage bij de Nederlandse tennisbond. De Zeeuws-Vlaamse moest voor de Afdeling Toptennis van de KNLTB (met bondscoach Paul Haarhuis) een analyse maken van de tegenstanders van Nederland in de Davis Cup Finals tegen Kazach- stan, medio november in Madrid. ,,Ik heb van de Kazachstanen op mijn laptop zes wedstrijden beke ken (onder andere op de US Open) en daar data over verzameld voor de embedded scientist, de begeleider van de stagiaires. Zo heb ik alle sla gen bekeken: serveren ze meer naar buiten of naar binnen, hoe is de re turn, fore- en backhand. Het heeft uiteindelijk weinig geholpen want we verloren met 2-1, maar de Ne derlanders speelden wel goed", al dus Joziasse. Een dag later zorgde Tallon Griekspoor in het duel met Groot- Brittannië, bijna voor een stunt te- Ik heb van de Kazachstanen op mijn laptop zes wedstrijden bekeken gen Andy Murray, de voormalige nummer 1 van de wereld. ,,Murray zou eerst niet spelen vanwege zijn heup. Een collega heeft de analyse voor het duel tegen Engeland ge daan, al heb ik er op het laatst ook nog aan meegeholpen. Ik heb bij de tennisbond veel geleerd over de wereld van de topsport. Dat was voor mij het belangrijkste. Van de KNLTB heb ik nog tickets gekregen voor het Fed Cupduel in februari tussen Nederland en Wit-Rusland in Den Haag." Stereotypen Joziasse deed haar bachelor aan de Universiteit van Gent. ,,De stereo typen over studeren in België kan ik bevestigen. Daar kun je een profes sor niet zomaar aanspreken met de voornaam en je hebt er nog traditi onele schoolbanken en klassieke colleges. Zij vertellen en jij luistert. In Nederland is de studie bewe gingswetenschappen meer tech nisch, meer ict. Dat vond ik wel in teressant omdat programmeren en het digitale model de toekomst vor men." Ze is al enkele jaren werkzaam in de horeca op Luchthaven Schiphol, dicht bij de gates naar London, maar niet meer voor lang. ,,Best leuk met al die reizigers, maar ik was al een tijdje op zoek naar een nieuwe uitdaging. Per 1 januari ga ik in Amsterdam aan de slag als con sultant bij een bedrijf dat software maakt voor ziekenhuizen. Op 29 december is mijn laatste werkdag op Schiphol. Ik had best een full time baan willen hebben bij de KNLTB of de KNVB, maar als er een vacature is reageren er 100 mensen op. Er zijn nu eenmaal niet veel be wegingswetenschappers nodig bij de sportbonden", zegt Joziasse. Comeback De huidige 5-speelster was amper zes jaar oud toen ze ging tennissen bij TC Smash in haar geboorteplaats Sint-Jansteen. Met de Clingse ten nisclub Game'78 werd ze in 2018 mixedkampioen van Zeeland. Bij TC Smash en TC Hulster Ambacht, waar ze ook een tijdje secretaris was, maakt Joziasse deel uit van de toernooicommissie. Bij voetbalclub DKS (Dames Koewacht Steen) heeft ze onlangs haar comeback gemaakt in Zierik- zee tegen MZC'11. ,,Ik ga proberen om in de weekenden wat meer te rug te keren naar Sint-Jansteen vanwege de voetbal en de tennis. Met carnaval ben ik er sowieso. Ik blijf tenslotte een echte Steense rat, haha." GO VOETBAL VOETBAL Godfried Roemeratoe in duel met Go Ahead Eagles. foto bsr agency VOETBAL - Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke blikt op Omroep Zeeland vooruit op het nieuwe wielerseizoen. 3 EMM Terneu- zen pakte drie gouden medail les tijdens de kwalificatie wedstrijd in Zierikzee. Amira Diele- man, Sophie Roost en Roos Nijssen ston den op de hoogste trede. 1 Het zestal van Aagtekerke heeft de leiding genomen in de hoofdklasse van de Zeeuwse dam- competitie. Zelf won het team met 7-5 van Tholen/DSVF 2, terwijl Lam- merenburg ver rassend met 8 4 onderuit ging tegen BDV. I a (O WAL Nomie Joziasse verrichtte interessant analysewerk voor de Nederlandse tennisbond. foto peter nicolai 'Gewoon gaaf om meer te weten over toptennis' Henk van de Voorde - Nomie Joziasse (24)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42