Marijn en Cor gaan naar Schepen presteren volgens directeur niet slechter dan voorheen Mathieu Duvekot loopt op eieren met zijn bedrijf Alleen promotie telt voor Giovanni Siereveld Pluimveehouder uit Zoutelande houdt per ei maar weinig over Hoofdtrainer pakt met Luctor Heinkenszand de wintertitel, maar gaat uitsluitend voor de hoofdprijs ,,Dat is best ingewikkeld. Ik kan die gegevens niet met een druk op de knop boven water halen. En ik zit hier sinds oktober vorig jaar als in terim-directeur, dus ik kan zelf ook niet makkelijk de vergelijking ma- ken. Gevoels matig zou het kun nen, om dat een van de schepen er heel lang uit is geweest van wege de problematiek met een generator. Maar ik ga 2019 niet bestempelen als een pechjaar voor de Westerschelde Ferry." ,,Nee. We hebben dit jaar bijvoor beeld bij een van de schepen een beschadiging van de schroefas ge had, omdat er wrakhout in de schroef was gedraaid. We zijn er ook kort uit geweest door een lekke brandstofpomp. En de belangrijk ste storing was natuurlijk de ka potte generator waardoor een van de schepen wekenlang in reparatie is geweest." ,,Nee. De schepen worden prima onderhouden en onderdelen wor den op tijd vervangen. Soms is iets ineens kapot. Dat is een geval van pech. En soms heb je te maken met oorzaken van buiten, zoals die lek kende schroefas. Dat is alsof er een auto bovenop jouw auto rijdt, om de vergelijking maar even door te trekken. Daar kun je niks aan doen." De klanten zullen het toch ook niet leuk vinden? „Mensen vinden het natuurlijk niet fijn als het veer gestremd is. Daar over krijgen we vragen bij de klan tenservice. Voor ons is het zaak te zorgen dat er goed vervangend ver voer is. Er worden bussen ingezet. Tegenwoordig zitten daar ook fiets karren achter, zodat mensen hun fiets weer mee kunnen nemen als er tussentijds zo'n stremming is. Je doet er langer over, maar uiteinde lijk kom je wel aan de overkant." ,,We hebben een onderhoudsbud get en een post onvoorzien. Ik kan nu niet zeggen of daar geld bij moet. Vaak heb je ook te maken met garantie, als iets wat net gereviseerd was weer kapot gaat. Dus dat is niet met een schaartje te knippen. Als een schip stil ligt, heb je ook geen brandstofkosten. Daardoor worden de kosten voor vervangend vervoer misschien weer opgeheven." Volgend jaar gaan jullie in de zomer twee maanden langer varen. Kunnen deze schepen dat wel aan? ,,Natuurlijk, anders hadden we dat nooit voorgesteld. Er is geen enkele reden om aan te nemen dat ze slechter presteren dan voor heen." £1 I woensdag 18 december 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Feyenoord FOTO RUBEN OREEL Kent u ze nog? De 11-jarige Marijn Heij- stek uit Vlissingen en Cor (74) bij wie hij regelmatig op bezoek gaat. Ze zin gen samen uit volle borst, vooral Feyenoordliedjes. Het bericht over de jongste WVO-vrijwilliger en zijn grote vriend die allebei echte Feyenoord- fans zijn, werd veel gedeeld. De voetbalclub zag het ook en nodigde de Vlissinger samen met zijn ouders, Cor en zijn familie uit voor een stadion rondleiding en een ontmoeting met Feyenoord 1. „Ik heb er veel zin in, want ik ga mijn idool Steven Berghuis ont moeten", zegt Marijn. Dat gaat gebeuren op dinsdag 28 ja nuari. De speciale dag heeft Feyen oord georgani seerd voor zo'n twintig mensen die dit jaar maatschappe lijk betrokken zijn bij de club. Ook is Marijn geïnterviewd door het Feyenoord Magazine. Dat artikel verschijnt in de editie van maart. ZEELAND4 ZEELAND10 Fietsvoetveer: geen pechjaar En weer lag het fietsvoetveer tussen Vlissingen en Breskens eruit, gisterochtend. Gebeurt dat dit jaar vaker dan in andere jaren? We vragen het interim-di recteur Martin Martens van de Westerschelde Ferry. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen Hoe vaak hebben de veerboten er dit jaar uit gelegen en is dat vaker in vergelijking met andere jaren? Zijn de oorzaken van de strem mingen steeds dezelfde? Het is niet zo dat de schepen op leeftijd raken en er net als bij een oude auto steeds vaker re paraties nodig zijn? Dat vervangend vervoer en die reparaties zijn toch extra kosten posten? Moet er straks geld bij?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33