Iedereen op scherp voor 'Clasico' Luxe Wijnpakket CT 27 Vrees dat radicale Catalanen voor onrust zorgen rond Barcelona - Real Madrid «4» WIJNBEURS wijnbeurs.nl/luxueus 57,- KORTING woensdag 18 december 2019 Tussen de 3000 en 4000 man, verdeeld over politieagenten en veiligheidspersoneel van FC Barcelona, moeten vanavond zien te voorkomen dat de Cla sico verstoord wordt door radi cale Catalaanse demonstranten. Niemand weet wat er precies kan gebeuren. Edwin Winkels Barcelona De Tsunami Democratic is een enigmatische organisatie. Een pro testbeweging zonder zichtbare lei ders. De communicatie tussen de verborgen kopstukken en hun vol gelingen verloopt niet via whatsapp maar via Telegram, waarop de be richten moeilijker door buiten staanders te onderscheppen zijn. Versleutelde berichten die dienen om op het laatste moment ergens een protestactie uit te roepen en de politie zo voor te zijn. De Tsunami werd opgericht toen in oktober de Catalanen massaal protesteerden tegen de lange ge vangenisstraffen die negen van hun politieke leiders werden opgelegd. De eerste dag slaagde de groepering erin duizenden demonstranten naar het vliegveld van Barcelona te krijgen, dat nagenoeg werd platge- A Fans van Barcelona tonen hun sympathie voor Catalonië, kort na de politieke rellen in Barce lona in oktober. foto afp Vermoedelijk zullen de bussen van Bar$a en Real samen onder escorte naar het stadion rijden legd. De dagen erop volgden andere demonstraties in heel Catalonië. Omdat die vaak eindigden in ge welddadige rellen, werd besloten de wedstrijd tussen FC Barcelona en Real Madrid, die voor 26 oktober gepland stond, uit te stellen. Tot vandaag. Vanavond vóór en na acht uur, het aanvangstijdstip van de Clasico, zal moeten blijken of de Tsunami nog dezelfde kracht heeft als twee maanden geleden. In Catalonië is de rust nagenoeg te ruggekeerd, protestacties zijn er nog nauwelijks. Volgens de groepe ring zouden ruim 20.000 mensen zich hebben aangemeld om vooraf aan het duel in de omgeving van het Camp Nou te demonstreren. Dat baart de politie de minste zorgen. Een Clasico brengt altijd al bijna 100.000 mensen op de been, en vanwege de jihadistische ter reurdreiging is de risicofactor de laatste jaren altijd al 4 geweest, op een schaal van 5. Het verschil is dat er vanavond nog iets meer politie op de been zal zijn dan gewoonlijk. Ook het ministerie van Binnen landse Zaken in Madrid stuurt 500 extra man oproerpolitie. Twee aspecten krijgen de belang rijkste aandacht van de agenten. Tsunami heeft in een verklaring ge zegd dat het de wedstrijd zelf niet wil boycotten, maar gezien het re cente verleden vertrouwen de over heden dat niet. Zo bestaat de vrees dat de ploeg van Real Madrid ver hinderd zal worden bij het stadion te geraken. Om dat te proberen te voorko men komen de Madrilenen rond het middaguur aan bij het hotel Princesa Sofia, dat op slechts enkele honderden meters van Camp Nou ligt. Ook de spelers van Bar^a moe ten zich, tegen de gewoonte in, om die tijd in dat hotel verzamelen, net als de scheidsrechters. Vermoede lijk zullen de twee bussen onder es corte samen naar het stadion rijden. Het andere risicomoment is de wedstrijd zelf. De politie sluit niet uit dat demonstranten het veld wil len bestormen, om zo de interna tionale aandacht te krijgen die ze zoeken; met Engelstalige spandoe ken (Spain, sit and talk) pleiten ze voor een dialoog met de Spaanse re gering over de onafhankelijkheid van Catalonië. Niettemin zijn er voor een Cla- sico doorgaans weinig kaartjes in de vrije verkoop, omdat de Bar^a-so- cio's zelf massaal het duel willen bezoeken. Maar om het zekere voor het onzekere te nemen, zouden vol gens sommige media enkele hon derden agenten in burger tussen het publiek zitten om een protest daar in de kiem te kunnen smoren. De aandacht voor het politieke protest heeft de aandacht voor de sportieve kant van de wedstrijd de laatste dagen naar de achtergrond verdrongen. En dat terwijl de twee rivalen vanavond om de koppositie strijden. Voor Frenkie de Jong, die als meest gebruikte veldspeler on getwijfeld ook vanavond weer in de basis van Barcelona zal staan, zal de beladen wedstrijd zijn debuut in een Clasico zijn. INCLUSIEF GLAZEN De Wijnbeurs bestaat ruim 42 jaar en daarom hebben wij speciaal voor u dit prachtige pakket met vier van onze meest geliefde rode wijnen samengesteld. Inclusief vier luxe kristallen Schott Zwiesel wijnglazen! kortlngscode slechts La Pauline Maak kennis met de Wijnbeurs en profiteer nu van dit Luxe Wijnpakket voor een fractie van de prijs. En geniet van vier van de meest geliefde Wijnbeurs wijnen uit Frankrijk, Italië en Spanje: een boterzachte zes jaar oude Gran Reserva, een rijk gekruide klasse Sangiovese Riserva, de romige topfavoriet La Pauline en een Prestige cuvée met de rijkdom van Chateauneuf. 2 flessen per wijn, 8 flessen per pakket. Nu van 447,- voor slechts 59,99 per pakket. Gratis thuisbezorgd. Proost! 'Geen 18, geen alcohol' fOO°fo. Bestel gemakkelijk online op GO hnotal PJ&IIM. SIT naBEK SPAIN, SIT 'D TALt LUBEttTT' iffStttSI per pakket DON MEN DO MERLOT vGlOVESF. Dl ROMAGNf' SUPERIORE MERLOT ^EABERNET GRAN rkserva GRATIS THUISBEZORGD Gebruik kortingscode' UV12PR J op dit pakket* - Aanbod geldig t/m 27 december 2019 Telefonisch bereikbaar ma. t/m vrij. 8.30 -18.00 uur, za. 8.30 -14.00 uur (0294 - 788 103) Maximaal 2 pakketten per klant, niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27