lil Dramatische situatie komt door verkoudheidsvirus en personeelstekort WEDEROM IJZERSTERK.1 JOL Boeren staan onverwacht bij regering op de stoep Politie vreest voor bevrijdingsactie Taghi DE NIEUWE NICCI FRENCH Er wordt rekening gehouden met pogingen tot bevrijding of liquidatie P4 Het lijkt deze dagen in Brouwershaven even of de oorlog terug is. Er worden opnamen gemaakt voor de film De Slag om de Schelde. In een schuur is een noodhospitaal nagebootst. Deze scènes spelen zich in de film af tijdens de slag om de Sloedam. We namen een kijkje bij de opnamen. zeeland 2 Afgelopen week werden al zes kin deren naar Belgische ziekenhuizen gebracht, omdat in eigen land geen plek is. In de Randstad is het bed dentekort zelfs zo nijpend dat het personeel bijna dagelijks 30 tot 35 ziekenhuizen moet bellen om een opnameplek voor hun patiëntjes te regelen. De drukte heeft twee oorzaken: het schrijnende tekort aan kinder verpleegkundigen én verkoud- heidsvirussen die rondwaren. Veel kinderen zijn geveld door de griep en het RS-virus. Dit laatste is een verkoudheidsvirus dat hevige ademhalingsproblemen en - bij ge brek aan eetlust - uitdroging kan veroorzaken. Met name 0- tot 2-ja- rigen kunnen erg ziek worden en op de intensive care belanden. Vrijwel elke winterperiode duikt het RS-virus op, maar dit jaar stak het eerder de kop op dan verwacht, vertelt kinderarts Edmond Rings van het Sophia kinderziekenhuis in Rotterdam. ,,We kampen al jaren met een landelijk beddentekort op de intensive care en neonatologie- afdelingen, maar daar komt nu bo venop dat bijna alle tachtig ver- pleegafdelingen in het land vol lig gen met zieke kinderen. Hierdoor is geen doorstroming tussen deze af delingen mogelijk.'' In het Sophia werden onder meer hartoperaties van kinderen uitgesteld, omdat er geen bed op de ic beschikbaar was. Overplaatsen van kinderen naar het buitenland vervelend voor de ouders Rings noemt het beddentekort 'dramatisch', maar hij benadrukt dat de gezondheid van de patiëntjes nog nergens in gevaar is gekomen. ,,Oók in België zijn zij in goede han den.'' Kind zoekt bed De Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde (NVK) noemt de situatie zorgelijk. ,,Het over plaatsen van kinderen naar het bui tenland is heel vervelend voor de ouders. Zij maken zich toch al zor gen en moeten dan ook nog eens flinke afstanden afleggen'', reageert voorzitter KSroly Illy. Nog deze winter lanceert de beroepsvereni ging een digitaal systeem, genaamd Kind zoekt bed, waarop de zieken huizen onmiddellijk zien wie er nog capaciteit heeft. Ook worden extra gespecialiseerde kinderver pleegkundigen opgeleid, zoals in het Franciscus Gasthuis Vliet- land, dat momenteel een opname stop heeft. ,,We leiden er nu tien op, maar dit duurt vijftien maanden. Het probleem is voorlopig dus niet ver holpen'', aldus een woordvoerder. In de hele zorgsector zijn 38.000 va catures. P7 [j(DO ambo I anthos Nieuwsmedia Geen plek meer voor kinderen in Nederlandse ziekenhuizen De kinderafdelingen in bijna alle Nederlandse ziekenhuizen lig gen zo vol, dat patiëntjes zijn overgeplaatst naar België. Ook zijn opnamestops ingelast en operaties uitgesteld. Hanneke van Houwelingen Utrecht —Karoly Illy, NVK Vandaag is het wisselend 8°C bewolkt pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1