O 0 i 8 ZEELAND Jong-teams weg uit derde divisie Zeeuwse talenten naar wereldbeker Clinge opent week van districtsbeker De Zeeuwse handbaltrainers Ron de Waal en Jan Verkerke zijn sinds dit seizoen actief in België. Met Welta Mechelen zijn ze op het derde niveau op weg om de play-offs te halen. ,,Dit zijn hardwerkende meiden, met een goede mentaliteit.'' Vanaf komend voetbalseizoen spelen er geen Jong-teams meer in de derde divisie. Dat heeft de KNVB gisteren besloten tijdens de bonds vergadering. De Zeeuwse derdedivisionisten Hoek en Goes treffen dit seizoen in de derde divisie Jong Almere City. Het afgelopen sei zoen kwamen ze ook uit tegen Jong FC Gro ningen (Hoek) en Jong Volendam (Goes). Komend seizoen is dat in de derde divisie niet meer mogelijk, alleen in de eerste en tweede divisie. Besloten is om vanaf komend seizoen te starten met een Onder 21- en Onder 23- competities waarin de betaald-voetbalclubs en hoog spelende amateurclubs hun spelers kunnen laten rijpen. De Zeeuwse veldrijders Shirin van Anrooij (Kapelle) en Tim van Dijke (Colijnsplaat) zijn er komend weekeinde weer bij. Beiden zijn geselecteerd voor de wereldbeker die zondag in Namen wordt verreden. Bondscoach Gerben de Knegt heeft Van An- rooij opgenomen in de twaalf rijdsters tel lende selectie bij de elite-vrouwen. Onder hen ook Marianne Vos die voor het eerst dit sei zoen start in een wereldbeker. Van Dijke is één van zes rijders in de onder 23-groep. De zogenaamde Citadelcross in Namen is de zesde van negen wedstrijden in de wereldbe ker. Duitemeijer De voetballers van Clinge trappen vanavond de week van de districtsbeker af. Twee dagen na de winst op Breskens (3-0) gaat de koplo per van de vierde klasse op bezoek bij de za- terdagtak van Halsteren, koploper in de derde klasse B. Het duel in de derde ronde begint om 20.00 uur. De andere negen Zeeuwse clubs die nog in de districtsbeker zitten, spelen komend weekeinde. Het programma voor zaterdag: ASWH 2-Serooskerke, Kapelle-Sliedrecht, Cluzona-Duiveland, Nieuw-Lekkerland-De Meeuwen, Klundert-Kloetinge, FC Axel-Uni- tas, Schijf-ZSC'62. Zondag: Zondag: Gastel- Breskens, Vlissingen-Oosterhout. Quote van de dag 'Henk Houwaart is beschikbaar als trainer voor Goes' Blessure Terwijl de warming-up van de handbalsters van Welta Mechelen deze zondagmiddag in volle gang is, gaat de aandacht van Ron de Waal en Jan Verkerke vanzelfspre kend ook uit naar de WK-finale die in Japan wordt gespeeld. De eindstrijd wordt in sporthal De Plaon gevolgd via een livestream. Na de gouden treffer van Lois Ab- bingh maken de handbalharten van de twee Zeeuwse coaches een sprongetje. ,,Dit is echt fantas tisch!", zegt Verkerke, die zich daarna weer concentreert op het thuisduel met Brabo Denderbelle. Het is een belangrijke wedstrijd voor de Mechelse vrouwen, die vierde staan en de voorsprong op de nummer vijf in het onderlinge duel kunnen uitbreiden naar vijf punten. De play-offs om het kam pioenschap in de Liga - het derde niveau -, die door de nummers één tot en met vier worden gespeeld, zijn dan weer een stap dichterbij. Een eerste, prangende vraag is: hoe komen twee Zeeuwse trainers uit respectievelijk Vlissingen (Ron de Waal) en Terneuzen (Jan Ver- kerke) in Mechelen terecht? ,,Dat is wel een apart verhaal'', vertelt Verkerke (62). ,,Wij zitten in een Facebook-groep met trai ners uit Nederland, België en Duitsland. In die groep werd door de keepster van Welta een bericht geplaatst waarin ze meldde dat ze nog geen trainer hadden. Zullen we eens reageren, zei ik geksche rend tegen Ron.'' De Waal (58) vult aan: ,,Dat heeft Jan gedaan en vijf minuten later kregen we al ant woord. Zo is het balletje gaan rol len. We gaan ieder jaar met wat De klik was er vanaf dag één. We rijden met veel plezier deze kantop vrienden een weekje vissen in Ierland. Dat doen we nu al zeven jaar. Een paar uur voordat we naar Schip hol vertrokken om te gaan vissen, kwa men we dit te gen. Een week la ter stonden we voor de groep." De Waal werkt in Terneuzen en eet daarom op maandag en don derdag, voor de trainingen, bij Ver- kerke. Daarna stappen ze samen in de auto en rijden om en om naar Mechelen. ,,De afstand vanuit Ter- neuzen is 77 kilometer'', aldus Ver- kerke. ,,In het weekend staan we hier in een uurtje, doordeweeks duurt het door files vaak wat lan ger. Dan staan we nogal eens vast op de ring.'' Terugkijkend op de start bij Welta Mechelen, concluderen ze dat ze eigenlijk ruim een maand te laat zijn ingestapt. De Waal: ,,We dinsdag 17 december 2019 VOETBAL VELDRIJDEN Shirin van Anrooij. foto bsr VOETBAL - In de PZC Voet bal Vod cast 2 Kees Duitemei jer staat ook volgend sei zoen voor de groep bij voet balvereniging Lewedorpse Boys. De Ter- neuzenaar be gint dan aan zijn tweede sei zoen bij de der deklasser. Voorheen had hij het tweede team van Ter- neuzense Boys onder zijn hoede. 18. Voetballer Godfried Roe- meratoe (foto) uit Oost-Sou burg moet de bekerwedstrijd van FC Twente tegen Go Ahead Eagles aan zich voorbij laten gaan van wege een bels- sure. De teams spelen van avond (aftrap 18.30 uur) tegen elkaar in de tweede ronde. Bij de Eagles reist Ju lius Bliek (Burgh-Haam- sytede) mee af naar Enschede. O a (0 'Wij kunnen enorm van het spelletje genieten' Barry van der Hooft Mechelen -Ron de Waal (58) Topscorer Hannah Milh benut een strafworp in het duel met Brabo Dender belle (31-21). nemen Barry van der Hooft en Rudy Boogert het voetbalweekeinde door met pre sentator Juriën Dam. Kijk en luister op www.pzc.nl. GUVVOftik^ SipiaJ* Inrfdto*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40