MEDIA CULTUUR 29 V,„,f €349* (Ss Verrassing Rolmodel Brullend tapijt 'Bliep bliep' Profiteer nu van de vroegboekvoordelen Alléén te boeken op Sunweb.nl Kylo Ren Chewbacca C-3PO en R2-D2 Emperor Palpatine Appartementen Kristi Villages Hotel Vasia Village tions dinsdag 17 december 2019 GO WARS May the force be with us... Acteur Adam Driver speelt de bad guy, maar wel een vol gens de filmwetten van nu: een schurk met een complex randje en begrijpelijke motivaties. Deze zoon van de inmid dels overleden Han Solo (het meest geliefde personage uit de klassieke reeks) volgde ooit een Jedi-opleiding, maar liet zich verleiden tot de duistere kant. In de vorige film, The Last Jedi, leek hij zijn donkere veren van zich af te schudden. Onder meer vanwege een haast erotisch geladen ontmoe ting met heldin Rey. Ligt een romance in het verschiet? De meningen lopen uiteen. Tot dampende seksscènes zal het niet leiden, het blijft immers een productie uit de Disneystal. Geen Star Wars zonder dit brullende tapijt. Voorheen Han Solo's beste makker, te genwoordig loyaal aan ver zetsstrijders Rey, Poe en Finn. Dat gebrul (al decennia worden wereldwijd bloedse rieuze imitatiewedstrijden gehouden) is overigens meer dan een keelklank; een handjevol mensen in dit film- universum kunnen deze Wookiee feilloos verstaan. Twee eeuwig kibbelende droids. C-3PO is het goud kleurige stuk blik, geprogram meerd om te communiceren tussen verschillende wezens (hij spreekt meer dan zes mil joen talen). Een intelligente neuroot die in penibele situa ties toch telkens wordt over klast door de meer pragma tisch ingestelde 'bliep bliep'- robot R2-D2. Net een ge trouwd stel. De eerste korte trailer - of teaser - van The Rise of Skywal- ker eindigde met een verrassing: de voor diehard fans on middellijk herkenbare maniakale lach van de keizer uit de oude filmdelen. De laatste keer dat we deze Emperor Palpa- tine (acteur Ian McDiarmid) zagen, was opvallend genoeg zijn sterfscène. Opperschurk Darth Vader (die met die zwarte helm en dat zware gehijg) smeet hem van torenhoog naar beneden. Nu overleefden meer Star Wars-karakters een 'dodelijke' val. Dan nog, waarom duurde het zo lang voor hij opnieuw van zich liet horen? De door rijzend talent Daisy Ridley gespeelde protagonist die het in deze peperdure ruimtesoap opneemt tegen de fas cistische First Order, is geen geboren Jedi (een soort tele pathisch begaafde boeddhist) zoals haar mentor Luke Sky- walker (bekend van de oude Star Wars-trilogie uit de jaren 70 en 80). De kloeke wees Rey, sinds haar introductie in The Force Awakens uit 2015 een rolmodel voor menig jonge dame, belichaamt de overkoepelende boodschap: iedereen heeft het in zich een held te worden. Sinds het verschijnen van de trailer voor de nieuwe film, waarin ze kort te zien is met een dubbelzijdig rood lichtzwaard, wordt druk gespecu leerd over haar lot. Bekeert Rey zich straks daadwerkelijk tot 'de duistere zijde van The Force'? LOGIES Griekenland - Kreta - Koutouloufari Kleinschalig complex In het knusse dorpje Koutouloufari Gemoedelijke sfeer 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen ALL INCLUSIVE Griekenland - Kreta - Sissi Familievriendelijk hotel Direct aan zee gelegen Panoramisch zeezicht per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! Sunweb is aangesloten bij: ANVR Jl thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29