Meest gezochte crimineel in zijn villa in Dubai gearresteerd JOL Crisis in de landbouw, maar wat is er nou eigenlijk aan de hand? Op naar de 20 miljoen Nederlanders Walcheren Farmers Defence Force en Centraal Bureau Levensmiddelenhandel voor de rechter »ph De boerencrisis onder de loep in een vijfdelige serie.zeeland 4 Bevolking groeit harder dan gedacht, vooral dankzij veel migranten Het OM en de Nationale Politie meldden zijn aanhouding gister avond in een speciale persconferen tie. ,,Zijn arrestatie is voor Neder land van groot belang'', zei korps chef Erik Akerboom. ,,Met hun ac tiviteiten vormen Taghi en zijn handlangers een bedreiging voor onze rechtsstaat.'' Het OM sprak van 'een gevoelige klap' voor de clan, minister van Justitie Ferd Grapperhaus (CDA) noemt de ar restatie 'een enorme verdienste'. Later gisteravond is in Vianen ook nog een inval gedaan bij familie van Taghi. Reeks moorden De 41-jarige Taghi gold al tijden als de meest gezochte crimineel van het land en wordt verdacht van be trokkenheid bij een reeks moorden. Jarenlang wist hij uit handen te De arrestatie van Taghi is voor Nederland van groot belang blijven van justitie en politie, maar langzaam maar zeker sloot het net zich. Vorige maand al stonden re chercheurs op het punt om hem te arresteren bij zijn villa, maar die ac tie werd op het laatste moment af geblazen, meldden bronnen. Zijn uitlevering zou 'binnen en- kele weken' kunnen, meldde het OM. Ter voorbereiding zijn justitie ambtenaren de afgelopen maanden al naar Dubai afgereisd. Honderd rechercheurs hebben een jaar lang 'dag en nacht' aan de opsporing ge werkt. De moord op advocaat Derk Wiersum en een 'technisch hoog standje' - waardoor Taghi's com municatie werd afgeluisterd - brachten de opsporing volgens in gewijden in een stroomversnelling. Ook internationale druk heeft Du bai aangespoord werk te maken van zijn aanhouding. Taghi is samen met Saïd Ra- zoukki (46) hoofdverdachte in het monsterproces Marengo. Behalve in de liquidaties en liquidatiepogin gen wordt Taghi ook als opdracht gever beschouwd van de moord op de broer en de advocaat van de kroongetuige Nabil B. Kort nadat justitie in maart vorig jaar had be kendgemaakt dat B. kroongetuige was, werd diens broer vermoord. Afgelopen september werd ook nog advocaat Wiersum op straat in Am sterdam doodgeschoten. Taghi werd 20 december 1977 in Marokko geboren en kwam op jonge leeftijd met zijn familie naar Nederland. Hij groeide op in Via- nen, en steeg op de criminele ladder met de handel in hasj. Later stapte hij ook in de cokehandel. P 3, 4, 5 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530 Toeristen. Zeeland krijgt er jaarlijks honderdduizenden op bezoek. Maar vinden we dat eigenlijk nog wel leuk? Jawel, blijkt uit onderzoek van het Kenniscentrum Kusttoerisme, maar er is wel actie nodig om dat zo te houden. Linda Wijkhuys uit Vrouwenpolder staat er dubbel in. ,,Het brengt leven in de brouwerij, maar in de zomer is het hier soms gevaarlijk druk in het dorp.'' zeeland2 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA cflRMERS Taghi na klopjacht opgepakt Na een klopjacht door meer dan honderd rechercheurs is Ri- douan Taghi opgepakt. De meest gezochte crimineel van Nederland werd gisteren in zijn villa in Dubai gearresteerd. Het Openbaar Ministerie hoopt hem binnen 'enkele weken' uitgele verd te krijgen. Yelle Tieleman Driebergen —Korpschef Erik Akerboom dinsdag 17 december 2019 Mix van zon en sluier wolken. In de 13°C avond regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1