NYNKE DE JONG Meer salaris voor personeel in de ziekenhuiszorg €349* €349* €399* €499* vroegboek voordelen 6 /ti Secrets Selections /fSft Profiteer nu van de maandag 16 december 2019 Column Medewerkers die onregelmatig werken - ongeveer de helft van het personeel - krijgen een ho gere onregelmatigheidstoeslag. Bovendien ontvangen zieken huismedewerkers een eenmalige bruto uitkering van 1200 euro over 2019. De leerlingsalarissen gaan met 10 procent omhoog, stagiairs zien hun maandelijkse vergoeding met 65 euro stijgen naar 400 euro. Er is ook een langere hersteltijd overeengekomen na een bereik baarheidsdienst, van zes naar acht uur. Ook is de regeling om extra te werken verbeterd. Deze toeslag geldt nu als de dienst binnen 72 uur na de aanvraag is, dat was eerder 24 uur. Scholing van het personeel gebeurt voortaan tij- dens werktijd en niet meer in ei gen tijd. FNV Zorg Welzijn spreekt van een 'evenwichtig akkoord met enerzijds structurele loons verhogingen, maar ook goede re sultaten over toeslagen en werk- privébalans'. De leden moeten nog wel stemmen over de deal. ,,De ziekenhuismedewerkers die maandenlang actie hebben ge voerd, moeten zich kunnen vin den in het resultaat voordat wij onze handtekening onder dit i Nieuwe cao voor 27 maanden geldt vanaf 1 april 2019 zwaar bevochte akkoord kunnen zetten'', zegt bestuurder Elise Merlijn van de FNV. Joost Veldt, onderhandelaar voor CNV Zorg Welzijn, is blij met het akkoord. ,,Ik vind het positief dat we naast een goede loonstijging ook afspraken heb ben kunnen maken over het te gengaan van de werkdruk.'' De looptijd van de nieuwe cao, die geldt voor 200.000 zieken huismedewerkers, is 27 maanden; met terugwerkende kracht vanaf 1 april 2019 tot 1 juli 2021. Er werd dit weekend weer ontstane ophef betreurd. Ditmaal kwamen de half bakken nep-excuses van Farmers Defence Force, wier voorman Mark van den Oever tijdens een debat in de Provinciale Staten van Noord-Brabant de behandeling van de boeren in Nederland verge leek met de situatie van de Joden in de Tweede Wereldoorlog. Wie de ophef betreurt, betreurt helemaal niks. Ja, dat er gezeur van kwam dat dit een vreselijk domme uitspraak is, en een kwetsende bovendien. Je kunt je aangevallen voelen, je kunt je zorgen ma ken over de toekomst, en je kunt het ge voel hebben niet gehoord te wor den, maar je wordt nog niet met mil- joenen men sen naar de gaskamers geleid. Je mag jezelf nog altijd niet verge- mensen te kwetsen. Maar ze distantiëren zich niet van Van den Oever, en ze nemen de woorden ook niet terug. Wie de ophef betreurt, betreurt helemaal niks. Ja, dat er gezeur van kwam. Dat mensen je niet begrij pen. Dat er mensen gekwetst zijn en dat ze daarom met een reactie moeten komen. 'De ophef betreu ren' wordt vaak gebracht als pseudo-excuus, maar het is het tegenovergestelde: het is wrijven in een vlek omdat je eigenlijk niet snapt waarom andere mensen boos op je zijn. Ondertussen dachten talloze Joodse families dit weekend aan hun familieleden, die 75 jaar gele den uit hun huizen werden ge haald en op de trein werden gezet, een wisse dood tegemoet. Godzij dank weten ze sinds dit weekend dat Mark van den Oever precies snapt hoe de Joden zich destijds gevoeld moeten hebben. lijken met een volk dat in werk kampen werd gestopt en daar uitgehongerd en mishandeld, behandeld als beesten, waarbij een enkeling de verschrikkingen overleefde. Iedere koe snapt dat Mark van den Oever zijn 'leed' niet moet vergelijken met het uitroeien van de Joden, en eenieder die een op friscursus nodig heeft, raad ik aan Het Hooge Nest van Roxane van Iperen te lezen, of Liever Dier dan Mens van Pieter van Os, of een van de talloze andere werken die de afgelopen 75 jaar zijn geschreven over de Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog. Appartementen Irida Appartementen Vesper 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Alléén te boeken op Sunweb.nl Spark Hotel Lambi Resort Hotel Bella Vista GO @Nynke a f bakken De vakbonden en de Neder landse Vereniging van Zieken huizen (NVZ) hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over een nieuwe cao voor het zieken huispersoneel. Dat krijgt er per 1 januari 5 procent bij, per 1 ja nuari 2021 stijgen de lonen nog eens met 3 procent. ANP Den Haag leder schaap snapt Maar Farmers Defence Force betreurt slechts de ophef. Het was nooit hun be doeling om LOGIES Griekenland - Kreta - Agia Pelagia LOGIES Griekenland - Samos - Kokkari Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon Vanaf per persoon Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: Sunweb Prachtig uitzicht over de baai Sfeervol restaurant Persoonlijke service Moderne studio's Aan de rand van het centrum Strand voor de deur Rustige omgeving Vriendelijk personeel Heerlijke buffetten met groentes uit eigen tuin Splinternieuw hotel Nabij het strand gelegen Nederlandstalige Sparky kidsclub ALL INCLUSIVE Griekenland - Kos - Kos-Stad ALL INCLUSIVE Griekenland - Lesbos - Molivos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6