Geerman grijpt zijn kans en helpt Vlissingen aan drie punten 13 Psychologische tik van Breskens deert Clinge niet Vierde klasse A De lange nummer dertien van Clinge scoorde twee keer uit een vrije trap, één keer vanaf de straf schopstip en bracht zijn totaal in tien duels daarmee op vijf. ,,Stil- staande momenten zijn belangrijk in het voetbal'', zei de voorstopper. ,,Het lukt natuurlijk niet altijd, maar ik doe mijn best en sta nu op vijf. Ik ben blij dat dat vandaag wel lukte.'' Clinge bracht het totaal uit tien duels op 28 punten, vier meer dan Breskens, acht meer dan RIA W. De Burger: ,,Het lijkt erop dat het een tweestrijd wordt tussen Breskens en ons. We slaan nu toch een gaatje. Ik dacht dat de keeper bij mijn eer ste vrije trap (1-0, dertiende mi nuut) zijn muur nog aan het coa chen was. Dan moet je gelijk han delen, hè. Ik vond het verder niet zo gemakkelijk gaan. Onze kracht? Collectiviteit. Dit is een heel homo gene groep. We zijn twee jaar gele den met zijn allen kampioen ge worden en vorig seizoen samen ge degradeerd.'' Clinge en Breskens tikten zelden een hoog niveau aan en vochten vooral een verbeten strijd uit. Dat begon al in aanloop naar het duel, leidde voordat de bal had gerold tot onvriendelijkheid over en weer en binnen de lijnen tot zeven gele kaarten (vijf Breskens, twee Clinge). Zo weigerden de gasten op het verzoek van Clinge in te gaan om de warming-up op het trai ningsveld te doen. Terwijl de thuis ploeg dat wel deed, laadde Breskens op het hoofdveld de accu op. Statement ,,Ik vond het goed dat een paar spe lers op vakantie gingen, omdat er voor ons vandaag een wedstrijd om de Pluym-Cup gepland stond. Daarom hebben we gevraagd om in januari in te halen, maar dat wilde Clinge niet'', zei Breskens-trainer Soufian Dooms. ,,Wij misten rust, creativiteit en scorend vermogen en speelden frommelvoetbal. Ik moest zelf (na de rust) noodgedwongen voor het eerst dit seizoen mee doen'', vervolgde hij. ,,Het tweede en derde van Clinge was wel afge last, maar ze wisten dat wij er niet goed op stonden en wilden per se spelen. We wilden met de war ming-up een statement maken, een psychologische tik uitdelen.'' Clinge trok zich er zich schou- derophalend weinig van aan en telde na afloop de zegeningen van een sterke eerste competitiehelft. Tien gespeeld, negen gewonnen, 28 punten. ,,Ongeslagen, de minste goals tegen (vier), vier punten los'', Ongeslagen, de minste goals tegen en vier punten los stelde scheidend trainer Mario Ver- meirssen tevreden vast. ,,Dit was niet onze beste wedstrijd. We speelden veel te snel de lange bal, maar ik zag vanaf het begin dat het goed zat, hoewel ik in de rust niet tevreden was. Ik vond dat we meer rust moesten creëren. Dat ging daarna wel wat beter, maar we heb ben het niet goed uitgespeeld. We kwamen op een gegeven moment bij een uitval met drie tegen één, maar wisten toch nog die ene van Breskens te vinden. Aan de andere kant: nog meer goals zou wel geflat teerd geweest zijn.'' Het belang van de laatste competi tiewedstrijd van 2019 was duide lijk voor Vlissingen. Alleen bij een overwinning bleef de ploeg zicht houden op de bovenste plekken. Zeker na het teleurstellende gelijk spel van vorige week tegen Dosko waren de punten meer dan wel kom. De start was in ieder geval goed. Binnen het half uur zorgden Gino Zuppelli en Geerman voor een 0- 2-voorsprong. Laatstgenoemde sprak van een prima wedstrijd. ,,Ik denk dat we een goede wedstrijd hebben gespeeld, maar op het einde werd het slordig en gemak zuchtig.'' Die gemakzucht zorgde ervoor dat de thuisploeg terug in de wed strijd kon komen. Nadat opnieuw Geerman en Thomas de Rijke de marge weer op twee hadden ge bracht, zag de buitenspeler dat de focus minder werd bij zijn ploeg. ,,Na de 1-4 werd de concentratie minder, waardoor het nog even spannend werd. Uiteindelijk wa ren we beter en kunnen we blij zijn met drie punten.'' Invalbeurten Door de overwinning kon niet al leen Vlissingen blij zijn, maar de technische aanvaller zelf wsa dat ook. Afgelopen zomer verliet de linkspoot Zeelandia Middelburg om weer terug te keren aan de Iri slaan. Tot op heden moet Geer- man het op het oude nest vooral doen met invalbeurten. Gisteren kreeg hij de kans in de basis en door middel van twee goals be- wees hij direct zijn waarde voor de ploeg. Daar was hij zelf uiteraard tevre den over. ,,Dit geeft weer extra motivatie om deze lijn door te trekken.'' De Vlissingers konden dus weer drie punten bijschrijven, zijn een plekje gestegen en hebben koploper TOGB nog steeds in zicht. Na gisteren bedraagt de ach terstand zes punten. Na de winter stop wacht Vlissingen meteen een belangrijk duel. Nummer twee FC Boshuizen, dat een punt meer heeft, komt dan op bezoek in Zee land. Komend weekend speelt de ploeg van Hollander voor het be kertoernooi tegen Oosterhout. maandag 16 december 2019 VL De Burger is de grote man j Clinge J Breskens 13. De Burger 1-0 72. De burger 2-0 90. De Burger 3-0 Door een 3-0-zege op Breskens sloeg Clinge in de vierde klasse A van het zondagvoetbal een aanval op de koppositie af. De thuisploeg speelde verre van groots, maar kwam geen mo ment in de problemen. Domeni- que de Burger was de grote man bij Clinge. De centrale verdedi ger tekende voor alle doelpun ten. Peter van Kouteren Clinge Thomas Leegwater (met bal) zet de Breskens-verdediging op het verkeerde been. foto camile SCHELSTRAETE - Mario Vermeirssen, trainer van Clinge Na twee achtereenvolgende re mises weet eersteklasser Vlis- singen weer wat winnen is. Tegen laagvlieger Hillegersberg maakte de ploeg van Kevin Hol lander het zichzelf nog onnodig moeilijk, maar trok het uiteinde lijk wel een 3-4-overwinning over de streep. Geraldi Geerman was belangrijk met twee goals. Daniel Wissel Rotterdam Geraldi Geerman. foto marcel van DEN BOS/ORANGE PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61