asm mm Steen kan na zege weer omhoog kijken 4-1 Tweede overwinning is een feit voor Hoofdplaat Teams Soccertoernooi weten wie ze treffen 11 maandag 16 december 2019 stander vandaag wel laten voelen dat ik er was. Dat is niet echt ge beurd. We hebben ons aflaten troe ven en zijn in de slotfase gewoon belachelijk gemaakt door jonge gastjes van negentien jaar.'' De beloften lieten de bal in die slotfase rond gaan, van voet tot voet, om te voorkomen dat Hoek nog eens gevaarlijk zou kunnen worden. Impens: ,,Als je uitspreekt dat je naar de tweede divisie wilt, dan zal er in januari echt iets bij moeten komen. We hebben nu te Jonathan Constansia baalt dat hij opnieuw plaats moet maken voor Seppe Vereecke weinig kwaliteit. Dat zal de trainer ook wel duidelijk gemaakt hebben aan de technische commissie.'' Stiekem is er nog wel hoop op een sterke tweede seizoenshelft, mits er wat nieuwe spelers bij komen. ,,Het wordt wel moeilijk hè. Er zijn maar twee periodes, dus je moet minimaal derde worden'', al dus Impens. ,,Maar ik ga niet zeg gen dat het onmogelijk is, dat heb ben we in mijn eerste jaar bij Hoek met Jannes Tant laten zien. Je kunt altijd een sterke tweede seizoens- helft spelen, maar dan zal er wel iets moeten veranderen. Wedstrijden zoals vandaag kunnen en mogen er dan niet meer tussen zitten.'' Een goed groepsgesprek zou zo vlak voor de winterstop ook niet misstaan bij Hoek. In Almere werd opnieuw duidelijk dat er geen hecht team staat. Onderling zijn er regelmatig irritaties en de disci pline is soms ver te zoeken. Tegen de beloften was het los zand bij Hoek, zoals dat eerder ook tegen onder meer VVSB, Harkemase Boys, Dovo en Ter Leede al het ge val was. Het wegvallen van de ge blesseerden Gert-Jan van Leiden en Erwin Franse heeft Hoek niet goed op kunnen vangen, van echte con currentie is geen sprake. Gevaert roeit met de riemen die hij heeft, maar heeft al weken wei nig mogelijkheden. Zaterdag be sloot hij na ruim een uur spelen de onzichtbare Robin Nelis en mid denvelder Jonathan Constansia naar de kant te halen. Constansia kookte van binnen, vooral omdat hij opnieuw plaats moest maken voor Seppe Vereecke. De Belg kwam deze zomer aanwaaien bij Hoek, doet zijn stinkende best maar heeft - zeker als hij in de as speelt - moeite met het tempo en de snelheid van handelen. Vereecke kreeg zaterdag al snel geel en ont snapte aan een tweede kaart. Constansia zal er komende week ongetwijfeld over praten met zijn trainer. Het zal zeker niet het laatste gesprek van Gevaert zijn, voor de tweede competitiehelft op 11 ja nuari van start gaat, met een thuis wedstrijd tegen VVOG. De eerste duels in januari worden meteen cruciaal. Kan Hoek nog iets van het tweede jaar in de derde divisie ma ken? of gaat het seizoen van de door de ambitieuze sponsorstich ting aangestuurde ploeg als een nachtkaars uit? ,,Een terechte overwinning. Wij hebben gedurfd vooruit gevoet bald, met dezelfde drive en inzet als twee weken geleden tegen HVV'24 (1-1)'', zei Van Vlier- berghe. Hij zag hoe zijn ploeg zich ditmaal wel beloonde door in de eerste helft twee keer te scoren, via Kenneth Danckaert en Rory van den Branden: 2-0 halverwege. ,,In de rust heb ik aangegeven dat we zo door moesten gaan. Druk blijven zetten en zo voorko men dat DSE het ons met de lange bal op hun spits lastig zou maken. En vooral erin blijven geloven. Maar ja, voetbal draait vaak om de momenten'', aldus de winnende trainer. Hij doelde op de prima moge lijkheid die de bezoekers vrijwel direct na de pauze kregen, maar waaruit zij de bal naast het doel schoten. Na die waarschuwing van DSE was het weer vooral i Zeeuws-Vlaamse hekkensluiter tankt vertrouwen tegen DSE Steen dat gevaar stichtte. Een kop bal van Marvin de Beule eindigde net naast het doel en Kenneth Danckaert verzuimde uit twee opgelegde mogelijkheden zijn sei zoentotaal op te hogen. Door de zege slonk de achter stand van hekkensluiter Steen op Hoeven naar vijf punten. De ploeg kan weer omhoog kijken. HOOFDPLAAT In de vijfde klasse A van het zondagvoet bal was het Hoofdplaat dat voor een stunt zorgde. De ploeg van trainer Rudy Cor nerlis boekte zijn tweede over winning van het seizoen. Te gen Lepelstraatse Boys werd het 3-1. Op het sportpark van Hoofdplaat was maar één ploeg aan het knokken voor elke me ter, dat was Hoofdplaat zelf. ,,Ook al stonden we er vandaag niet goed op, de ploeg heeft uitstekend werk gele verd. Het team heeft heel erg hard gewerkt, ik ben trots op ze'', vertelde Rudy Cornelis. Hoofdplaat knokte en sleurde, iedereen was gebrand op een goed resultaat. Na tien minuten spelen was het Gio vanni de Maille die voor de 1- o-voorsprong zorgde. Dat gaf de ploeg van Rudy Cornelis vertrouwen. Nog voor de rust zorgde Mark Boeckhout voor de verdubbeling van de score. Uit een corner kopte hij de bal hard tegen de touwen. Na rust kreeg de ploeg uit Lepelstraat dan eindelijk zijn eerste echte goede kans en die was meteen raak: 2-1. Zo was het in de tweede helft een slijtage slag voor beide ploegen, waar bij Hoofdplaat dankzij Patrick Thomas aan het langste eind trok. Hij zorgde voor de bevrij dende 3-1. Zaterdag 28 december wordt afge trapt in poule 1 door Zaamslag, Corn Boys, Philippine, Oostburg, RIA W, Schoondijke en FC Axel. Eén ploeg valt af van dit zevental. Twee dagen later geldt hetzelfde in poule 2 van het Soccertoernooi, met Walcheren, IJzendijke, Hon- tenisse, Sluis, HVV'24, Biervliet en Sluiskil. Op donderdag 2 januari spelen de vier geplaatste ploegen RCS, Breskens, Terneuzense Boys en Terneuzen onderling in een poule om een zo gunstig mogelijke po sitie voor de finaledag op zaterdag 4 januari af te dwingen. Plaats van handeling is sporthal De Vlie gende Vaart in Terneuzen. Hoewel het Soccertoernooi vooral een Zeeuws-Vlaams feestje is, gaat RCS als titelverdediger van start aan de 34ste editie van het wintertoernooi. De Oost-Soubur gers waren vorig jaar in de finale te sterk voor FC Axel. Het werd 3-0 voor de Walcherse ploeg, die het toernooi voor de vierde keer won. VL i dreigt voor Hoek I Jong Almere City-Hoek 1 45.Vos 1-0 48. With 2-0 56. Kosiah 3-0 3-1 72. Impens 89. Krant 4-1 Opstellingen Keller De Jonghe Mannes Wilson Pupe Embrechts 57. Aktaou James Vos Bannani Brobbey Constansia Krant 63. Vereecke Van der Linde Smulder With 46. Kabwe Manengela Abid Vandepitte 68. Reemnet Impens Kosiah De Jager 84. Kemp Nelis Akinkora 63. Abdenbi Scheidsrechter: J.J.M. Vries (Bunde) Toeschouwers: 50 Na zes verliespartijen en vier puntendelingen boekte debu tant Steen zondag ten koste van DSE de eerste overwinning (2-1) in de derde klasse A. Tot tevredenheid van trainer Marco van Vlierberghe, die mede hierdoor met vertrouwen uitkijkt naar het vervolg van het seizoen. Jos van Belzen Sint Jansteen De ploegen die deelnemen aan het 34ste Jupiler Pluym Indoor Soccertoernooi weten waar ze aan toe zijn. Vrijdagavond was de loting in Philippine. Rudy Boogert Philippine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60