Bizarre goal doet ongelukkig Brouwershaven de das om O O) CD O 9 Terneuzen houdt derby spannend door gemiste kansen Veerkracht Ziek Derde klasse A Philippine Het spelen in de punt van de aanval is hem overigens niet vreemd. ,,Ik ben vanaf de jeugd altijd aanvaller ge weest.'' Hij had zaterdag zelfs nog een derde treffer op de schoen. ,,Ik wilde eerst de bal controleren, maar ik had beter direct kunnen schieten.'' Het deed er achteraf niet meer toe, omdat de drie punten verdiend mee naar Terneuzen gingen. De ploeg van interim-trainer Tom Nieuwelink maakte het zich onnodig moeilijk door slordig om te springen met de kansen. Daardoor werd het in de slotfase nog spannend. ,,We hadden het eerder moeten afmaken. De 2-2 had zomaar kunnen vallen, maar ik denk dat we te recht hebben gewonnen'', stelde Nieu- welink na afloop vast. Philippine ging na rust aanvallender spelen. Roland van de Wege kwam als extra spits erbij en Sebastian de Meijer schoof een linie door. De ploeg van trai ner Carlo van Grimberghe oefende meer druk uit op de Terneuzen-verde- diging, maar gaf ook ruimte weg aan de beweeglijke middenvelders Marc Ver wei, Douwe de Kok, Jeremie Noah, Ja mie Rademaker en de snelle spitsen Jahrdell Constansia en Claassen. Philippine bleef, mede door goed keeperswerk van Sjefvan der Kinderen, na de aansluitingstreffer van Van de Wege in de wedstrijd. ,,Het is leuk dat ik scoor, maar we hebben er niets aan.'' De spits is normaal gesproken een ba sisspeler, maar komt dit seizoen door zijn werk in de horeca weinig aan spe len toe. ,,Ik heb drie wedstrijden gemist en kan niet altijd trainen. Dan is het lo gisch dat ik op de bank zit.'' De thuisploeg begon goed aan de wedstrijd. Na zeven minuten profi teerde Claassen van een uitglijder van Philippine-verdediger Bart Sprangers. Hij had een vrij veld voor zich en schoot Het is leuk dat ik scoor, maar we hebben er niets aan overtuigend de 0-1 binnen. Vanaf dat moment werd Terneuzen sterker, zon der echte kansen te creëren. Met een in zet van Rademaker tegen de paal was men nog het dichtst bij een treffer. Philippine was aanvallend machte loos. De diepste spits Jos Westerhout werd aan banden gelegd door de solide Terneuzen-verdediging. Toen Claassen na rust profiteerde van gestuntel in de verdediging van Philippine, leek de derby gespeeld. Maar twee minuten la ter bracht Van de Wege met een schot via Terneuzen-doelman Jeremy Geen- sen de spanning terug. In de slotfase viel bijna de gelijkmaker, maar de van richting veranderde vrije trap van Hai- tam Kadiri scheerde langs de verkeerde kant van de paal. ,,Dit is een domper. We zijn geklopt door onze persoonlijke fouten. Het gevoel was anders geweest als zij de kansen hadden benut. Na tuurlijk heeft Terneuzen meer indivi duele kwaliteit, maar ik vond ons na rust de wedstrijd in handen hebben'', zei aanvoerder J oey Walhout later. ,,We hebben ups en downs, maar we zullen niet degraderen", verzekerde Walhout. Laatste duel Claassen blaakt, ondanks rugklachten, van het zelfvertrouwen. ,,Ik ben fit als ik speel, maar na afloop voelt het stijf.'' Hij ziet zijn ploeg meedoen voor de ti tel. ,,We moeten minstens een periode- titel halen.'' Voor Nieuwelink was het zijn laatste duel als interim-trainer te gen de club,waar hij vorig jaar trainer was. ,,Dan smaakt de winst net iets lek kerder.'' Hij wordt vanaf 1 januari weer assistent, van David Destorme die za terdag aandachtig toeschouwer was. BROUWERSHAVEN Toen Brouwershaven en Vlissingen zich in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal bij een re mise neergelegd leken te heb ben, eiste de wind een hoofd rol voor zich op. Een bizarre treffer bezorgde de Walcherse ploeg op de valreep nog een 2-3-overwinning. Er leek niets aan de hand voor Brouwershaven-keeper Arnold Hanse, die normaal veldspeler is, maar de gebles seerde eerste doelman ver ving. Hij pakte de bal en legde hem neer voor een doeltrap, tot zo ver niets geks. Maar het speeltuig kwam niet bij zijn spits terecht. Ook niet bij een middenvelder van Brouwers haven of zelfs bij een Vlissin- gen-verdediger. Nee, de bal vloog in het eigen doel: 2-3. Al bestond er grote twijfel of de treffer wel telde. Scheidsrechter Carlo van Oijen hakte de knoop door en wees naar de middenstip: gel dig doelpunt. Een fout van de Brabantse arbiter. Een doel trap die in het eigen doel be landt, mag - net als een ingooi of vrije trap - niet als doel punt worden geteld. Normaal gesproken hoort de aanval lende partij bij zo'n situatie een corner te krijgen. Geluk voor Vlissingen dus. Thomas Ragut, trainer van de Walchenaren, maalde er niet om. ,,Lelijk winnen is ook wel eens lekker'', zei hij. Maar voor Brouwershaven waren de druiven extra zuur. Voor die ploeg werd het een ram- piddag. Want voordat de on reglementaire treffer viel, had de Schouwse ploeg ook al een 2-0-voorsprong uit handen gegeven. Een héél ongelukkig slot van 2019 dus. uw. maandag 16 december 2019 1-2 ASWH-trainer Rogier Veenstra (foto) kreeg za terdag in de tweede divisie te maken met de veerkracht van Jong Sparta. Bij rust leidde de ploeg van de Middel burger nog met 0-2, het werd uiteindelijk 6-2. Levi Bouwense uit Goes leverde de assist bij de zesde Rotter damse treffer. 47 Voor Duiveland en Noad'67 begon de win terstop zaterdag eerder dan ge pland. Hun on derlinge duel in de derde klasse B haalde het einde niet. Bij een 0-0-stand staakte de scheidsrechter het duel. Niet vanwege onge- regeltheden, maar de arbiter bleek ziek. Twee minuten na de pauze, in de 47ste minuut, rende hij het veld af om over te geven: einde wedstrijd. Claassen kan nog steeds uit de voeten in de aanval Philippine Terneuzen 7. Claassen 0-1 64. Claassen 0-2 66. Van de Wege 1-2 Het toeval wilde dat Nick Claassen door het wegvallen van Ivo Ver- straeten op diens positie in de aan val belandde bij Terneuzen. ,,Ivo viel vorige week tegen Victoria na een half uur geblesseerd uit. Ik ben toen als middenvelder doorgeschoven naar de spits. Ik maakte meteen mijn eerste twee competitiedoel- punten.'' Zaterdagavond was het opnieuw raak in de derby in de vierde klasse A tegen Philippine. Claassen verdubbelde zijn totaal en had met zijn twee doelpunten een groot aandeel in de 1-2-zege. Aector Dooms Roland van de Wege haalt doeltreffend uit voor Philippine, voordat Terneuzens aanvoerder Bert den Hamer er tussen kan komen. foto camile schelstraete -Roland van de Wege Vlissingen-trainer Thomas Ragut. FOTO MARCELLE DAVIDSE •'MULTBftSHIP a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58