Oranje inspireert Zeeuwse handbal Oemoemenoe komt er niet aan te pas Schakers HWP vergooien kansen en blijven op 'de nul' 15 Coach Coppoolse om te spetteren na aanvallend gepruts van TOP kW HOOFDKLASSE VL.inda Bürge™eCP was zaterdag zeven keer trefzeker voor Swift. Aanvoeder Joren Gillissen (links) kijkt devol dat 'kunstje' is; onder meer door die acties kon Swift langer aanvallen of hoefde het maar korter te verdedigen. ,,Ik laat me nu een maal niet zo snel opzij zetten", gaf ze aan. ,,Ik denk dat ik ook mede daarom zo welkom was. Zo'n speelster hadden ze nog niet echt bij Swift." Smalle selectie Coach Dennis Plantinga begon in september met vijf dames en vier heren aan de competitie. Voor de vier vaste speelsters van Swift was dat wennen. Ze zouden moeten rouleren en dus af en toe reserve moeten zitten. Burger: ,,Aan het be gin zeiden de anderen wel dat ze dat jammer vonden. Ze speelden liever elke week. Maar ze zagen ook wel in dat Swift een smalle selectie had en dat ze dus wel wat versterking kon den gebruiken. Ze ontvingen me dus met open armen. En je ziet hoe hard iedereen nodig is nu Aïsja (Zuidweg) en Eefje (van den Berg) geblesseerd zijn." Zaterdag had Burger een blik- semstart: na vijf minuten had ze er al twee in liggen. Voor rust (15-5) verdubbelde ze dat aantal. Als grote verrassing trok ze op met Gijs Gil lissen en Stephan den Boer, die elke wedstrijd wel op dreef zijn. En in de Het wordt nog niet zo vaak hardop uitgesproken, maar ik denk dat wij echt voor de titel kunnen en moeten gaan tweede helft zette dit trio goed door. De tegenstander uit Hardinx- veld-Giessendam, die tot zaterdag opmerkelijk genoeg op gelijke hoogte stond met Swift, werd com pleet afgedroogd. Lang leek het erop dat de thuisploeg het aantal tegen- treffers kon beperken tot vijf. In de laatste acht minuten maakte Vrien denschaar er echter nog vier. Incident ,,Deze wedstrijd hadden we wel even nodig", vond Burger. Een week eerder verloor Swift nogal schlemielig bijSporting Trigon. Het Middelburgse team scoorde wel weer veel (29 keer), maar kreeg er door het loslaten van alle verde digingsplannen 30 tegen. ,,We heb ben er zowel maandag als woens dag uitgebreid over gesproken. Het is mooi dat we vandaag hebben la ten zien dat we echt geconcen treerd kunnen verdedigen. Het verlies tegen Sporting Trigon zie ik dan ook als een incident. We wil len heel graag kampioen worden dit jaar. Het wordt nog niet zo vaak hardop uitgesproken, maar ik denk dat wij echt voor de titel kunnen en moeten gaan. Op het veld doen we het hartstikke goed in de hoofd klasse en nu willen we ook in de zaal naar dat niveau toe." ,,Onderweg naar Waspik hebben we de auto wel even stopgezet om live mee te kijken'', aldus een eu forische HC Zeeland-trainer Wally Houten. Halverwege leidde zijn ploeg met 7-9 en na de rust liep de Zeeuwse equipe verder uit naar 18-24. „Daarbij was er één ab solute uitblinker. Zij was grandi oos'', doelde Houtepen op routi nier Marieke Riemens die maar liefst 13 van de 24 Zeeuwse treffers voor haar rekening nam. Door de zege klimt HC Zeeland naar een gedeeld tweede plaats. Houtepen: ,,Een lekker einde van het jaar, we doen volop mee voor de titel. Ho pelijk stroomt onze ziekenboeg leeg en dan kunnen er mooie din gen gebeuren in het nieuwe jaar.'' De mannen van HC Zeeland deden onderin de ranglijst van de hoofdklasse goede zaken door hekkensluiter Helius in Helle- voetsluis te verslaan. De Zeeuwen Onderweg zette Houtepen de auto langs de kant van de weg om Oranje te zien winnen namen een snmelle 1-5-voor- sprong, zagen Helius langszij ko men (11-11), maar trokken alsnog aan het langste eind: 18-22. Orion nam thuis tegen Dongen 2 eve neens een vroege voorsprong en hield aan het einde een marge van vijf over: 29-24. SAS VAN GENT De schakers van Het Witte Paard hadden zichzelf tegen de concurrent uit Bunschoten-Spaken burg een goede dienst kunnen bewijzen. Di- fX verse mooie stellingen werden echter om zeep 1 geholpen en daarmee bleven de Sassenaren met lege handen achter. Koen Leenhouts (foto) had een voortreffelijke stelling, alleen in de tijdnoodfase tastte hij mis. Thibaut Maenhout had een partij met kansen voor beide spelers met slechts een remise als resultaat. Glen de Schampheleire keek de hele middag tegen een prima stel ling aan, maar eeuwig schaak gooide roet in het eten. Rein Verstraeten had net als De Schampheleire een uitste kende stelling, maar hij moest berusten in remise. n Vrijpionnen Teamleider Hans Grof- fen leek na een foutief stukoffer van de welbe kende Manuel Bosboom goede kansen te hebben op een mooi resultaat, maar uit eindelijk werden twee vrijpi onnen de captain van HWP fa taal. Adrian Roos blunderde in een remisestelling een stuk weg waarmee het Sasse drama compleet was. Enkel Tom Pi- ceu was goed voor een over winning zoals hij eerder in de competitie ook al van grote waarde was. Ondanks de forse nederlaag blij ven de Middelburgers meedoen in de strijd om de plate final. Oe- moemenoe moet nu Dukes voor zich dulden. Oemoemenoe kende een desastreus begin. In de eerste tien minuten lukte er bitter wei- nig en vond de thuisclub simpel de zwakke plekken in de Middel burgse defensie. Binnen drie mi nuten stond het 12-0 en niet veel later was het al 19-0. Tot overmaat van ramp moest aanvoerder An- dictor Petalo met een enkelbles sure naar de kant, waarna Dukes nog meer het initiatief nam. Voor rust hadden de Brabanders het bonuspunt al binnen en na rust volgden meer scores. Na een afge keurde try van Gabor Besuijen wist Oemoemenoe uiteindelijk toch de eer te redden. Mikey Fuchs veroverde de bal in een li- neout, waarna Joey Luitwieler de aanval afrondde: 40-5. Het slotak koord was voor Dukes: 45-5. maandag 16 december 2019 toe. FOTO LEX DE MEESTER Na dertig minuten spelen lagen de korfballers van TOP op een comfortabele 10-17-winstkoers. Na rust viel de hoofdklasser uit Arnemuiden echter ver terug, stak tegenstander AW.DTV de ploeg van Edwin Coppoolse zelfs voorbij, maar TOP trok op het tandvlees een punt uit het vuur in Amsterdam: 24-24. De start was overduidelijk voor TOP op het Zeebur gereiland in Amsterdam Oost. Bin nen tien minuten prijkte de 2-8 voor sprong op het score bord. Onder veel aanval lende druk dwong het een trits aan strafworpen af. "In die fase speelden we prima en gingen we slim om met scheutigheid van de scheidsrechter". Ook over het vervolg van de eerste helft was coach Edwin Coppoolse te spreken. Aan de comfortabele 10-17 rust stand was weinig af te din gen. Des te opmerkelijk was de houding waarmee de Arnemuidse equipe aan het tweede bedrijf begon. De discipline en de scherpte in de aanvallende acties zoals die er voor rust waren ver te zoeken. Cop- poolse was om te spetteren daarover en sprak kort na de wedstrijd klare taal: Ik ben echt boos over het aanvallend gepruts uit de tweede helft". TOP kreeg niet alleen minder grip op de Amsterdamse aanval lers, maar kwam zelf ook nauwelijks meer tot scoren. Slechts zeven keer was het raak na rust. Je kon voelen wat er ging gebeuren: na tien minuten was AW.DTV genaderd tot 17-19. TOP werd onrustig, maakte fout jes, waar door het wachten was op de i gelijkmaker, i Met nog tien minuten op de klok kwam die er ook. Binnen de minuut leek TOP zelfs helemaal met lege handen te komen staan toen de thuisploeg op de enige (22-21) voorsprong van de wedstrijd kwam. Zover liet TOP het niet komen. Op karakter trok het in de slotminuten een punt over de streep. Cop- poolse in tweestrijd achter latend: het ene punt koes teren, of teleurgesteld zijn dat er niet twee punten mee naar Arnemuiden gaan? Zaterdag sluit TOP korfbal jaar 2019 af met een uit wedstrijd tegen Fiks. nieuweling - Linda Burger In navolging van het WK-goud voor de oranjevrouwen waren ook de Zeeuwse handballers dit weekend bijzonder succes vol. De mannen van HC Zee land en Orion/GSC boekten beiden een zege. Aan de hand van Marieke Riemens doen de vrouwen van HC Zeeland zelfs nog volop mee voor de titel. Menno Kole Vlissingen De rugbyers van Oemoemenoe waren vol vertrouwen voor het duel tegen Dukes, maar op het Bossche kunstgras liep het he lemaal fout. Na een 26-0-ach- terstand bij rust ging het team van trainer Montgomery kans loos met 45-5 onderuit. Hans Markusse Den Bosch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43