Met Arendskerke gaat het steeds beter Houtepen ziet steeds meer vechtlust bij RCS Vandepitte speelde ze allemaal Gelijkspel voelt als een nederlaag voor Walcheren 10 DERDE DIVISIE AFGESCHMINKT Op bezoek bij Jong Almere City slikt Hoek de zesde nederlaag van het seizoen (4-1). Er staat opnieuw geen hecht team op het veld en de goals worden als cadeautjes weggegeven. maandag 16 december 2019 „Dat is altijd wel lekker", zei de 25-jarige Harinck. „We hebben een pittige start in de tweede klasse ge had, maar de laatste we ken gaat het wel beter. En ik denk dat we ook tegen SSV te recht gewonnen hebben.'' bal, nam hem aan met de wind in de rug en kon afdrukken. Er zat gelukkig genoeg snelheid aan.'' Na twaalf duels bezet promo vendus Arendskerke de negende plaats. ,,We kregen in het begin van de competitie te veel goals te gen. We hebben nu meer de ba lans gevonden, krijgen minder te- gengoals en creëren zelf altijd wel kansen. En we laten nooit het hoofd hangen, ook al verliezen we een paar wedstrijden achter elkaar. We zijn alle yjQI maal vrienden van elkaar Jl en dat helpt ook", aldus de matchwinnaar. Met het gepromoveerde Arendskerke heeft Harinck wel wat wensen. ,,Het ligt alle maal kort bij elkaar, maar we we ten dat we bijna van iedereen kunnen winnen. Ik hoop dat we in het linkerrijtje terecht gaan ko men. Na de winterstop krijgen we daar ploegen uit en dan kunnen we onszelf met hen gaan meten.'' VLISSINGEN ,,Het is een ver rassende uitslag, zeker na vo rige week. Ik ben enorm trots op mijn team'', reageerde Wal- cheren-trainer Anthony Or- precio op het 1-1-gelijkspel van zijn ploeg tegen Oostka- pelle/Domburg, de nummer twee van de tweede klasse E. Het was voor Walcheren na twaalf duels pas het derde punt. Vorige week kreeg de Vlissingse ploeg nog een enorme zeperd te verwerken. Bij Yerseke werd het 9-0. Met angst en beven werd uitgeke ken naar de confrontatie met hoogvlieger Oostkapelle/Domburg. Orprecio: ,,We hebben van daag allemaal individueel onze taken uitgevoerd. We hebben gespeeld als team en we gaven vertrouwen aan elkaar. Ik moet zeggen dat zij ook niet in goe den doen waren. Misschien kwam dat ook door ons, maar je kon wel zien dat het wel een goed voetballende ploeg is.'' De trainer roemde zijn cen trale duo Steven Struijk en Erik Bouwman, die de backs en de rest van het team goed aanstuurden. Op aangeven van Bouwman kwam Walcheren via Timo Lijbers in de 54ste minuut op voorsprong en pas in de 86ste minuut tekende Wouter Verduijn voor de 1-1. ,,Daar baal je op zo'n mo ment enorm van, de punten heel belangrijk. Op zo'n mo ment voelt de 1-1 toch even als verlies'', aldus Orprecio. Houtepen nam aan het begin van dit seizoen het trainersstokje bij RCS over van John Bentschap Knook. Momenteel moet de ploeg alleen Luctor Heinkenszand voor zich dulden, op basis van doel saldo. ,,Weet je, RCS voetbalde al De regen kwam de hele middag met bakken uit de hemel en dat maakte de ambiance nog iets troos- telozer. Hoek speelde de laatste competitiewedstrijd van 2019 op een bijveld achter het stadion, voor zo'n vijftig toeschouwers. Die ston den er bij de aftrap, maar toen het even later harder en harder begon te regenen, werden het er steeds min der. De toeschouwers die vertrok ken of binnen in de warme kantine gingen zitten, misten weinig. Het spel van Jong Almere City was vaak wel snel en fris, met veel beweging, maar de meeste aanval len leidden niet tot echt gevaar. Hoek kreeg ook kansen, maar de af ronding liet te wensen over. In de blessuretijd van de eerste helft slikte de Zeeuws-Vlaamse ploeg op een heel slecht moment de 1-0. Bij een corner van de linkerkant leek Steven Smulder de bal weg te kop pen, maar de middenvelder trok op het laatste moment zijn hoofd in. De bal viel voor de rechter van Jes- per Vos, die diagonaal raak schoot (1-0). Tijdens de rust bleef Smulder - niet voor de eerste keer - achter in de kleedkamer en volgde een aan vallende wissel, met Francis Kabwe Manengela. Het haalde weinig uit, vooral omdat Hoek weer eens op kinderlijke wijze een paar doelpun ten weggaf. Uit - opnieuw - een corner schoot Guiliano With kort na rust de 2-0 binnen. En na 56 mi nuten leidde miscommunicatie tussen Jonathan Constansia en Ka- rim Bannani tot de 3-0 van Ayouba Kosiah. De 3-1 van Rik Impens was een doekje voor het bloeden, het slotakkoord was voor aanvoerder Sam Krant (4-1). Daarmee leed Hoek in de vijf tiende wedstrijd al de zesde neder laag van het seizoen en zakte het naar de zesde plaats. Ter vergelij king: een jaar geleden stond de tel ler op slechts twee nederlagen en was Hoek half december de num- We hebben ons af laten troeven en zijn in de slotfase gewoon belachelijk gemaakt - Rik Impens, aanvoerder Top zes leurstelling niet weg. ,,Ik denk dat wij vandaag het Jong-team waren en niet Jong Almere City'', zei Im- pens. ,,Het was echt schandalig. Hoe dat komt? Ik weet het niet. Dat kan met instelling te maken heb ben of met kwaliteit. Als ik verde diger was, dan zou ik mijn tegen- Vorig seizoen speelde hij er tus sen januari en eind mei acht tien, dit seizoen staat de teller op vijftien. Linksback Karim Bannani speelde er één minder (32), Rik Impens en Ruben de Jager kwamen tot een totaal van 31 competitiewedstrijden. De topscorer over 2019 is Im- pens, met 21 goals. De Belg, sinds deze zomer aanvoerder, maakte er vorig seizoen na de winterstop elf en schoot zater dag tegen Jong Almere City zijn tiende van het seizoen binnen. Veelzeggend is dat Kyle Does burg, die sinds de zomer voor Stedoco speelt, tweede staat op de ranglijst met doelpuntenma kers in 2019, met veertien goals. Ruben de Jager is de nummer drie op de ranglijst van Hoek over 2019. Hij maakte er in totaal negen (vier plus vijf). PM ,,Deze overwinning was voor ons belangrijk om de aanslui ting met de subtop te maken'', sprak 's-Heer Arendskerke- speler Michel Harinck (foto) na het treffen met SSV'65. Hij was de maker van de enige goal van de wedstrijd. Klaas Verspoor Goes Het duel met SSV'65 leverde over en weer genoeg kansen op, maar slechts één daarvan be landde ook daadwerkelijk in het doel. Harinck: ,,Het waren een goede acties van Joep Corstanje en Dejan Goedegebure. Ik kreeg de In de derde klasse A boekte RCS zaterdag in de topper tegen Kapelle een 3-0-zege. Voor trainer Cees Houtepen kwam dat resultaat niet als een verrassing. ,,Van de laatste zeven competitiewedstrijden hebben we er nu zes gewon nen'', zei hij. Klaas Verspoor Oost-Souburg tijd al goed. Maar je moet ook wil len en kunnen vechten: wedstrij den vechtend over de streep kun nen trekken'', aldus de trainer. ,,Voetbal kan niet altijd mooi zijn'', vervolgde Houtepen. ,,En dat kunnen vechten, dat zie ik binnen de groep meer en meer ontstaan. Het is ook meer en meer een team aan het worden'', vond de oefenmeester. Kapelle werd zaterdag, mede dankzij een vroege 1-0, met dui delijke cijfers opzij gezet. ,,We hebben het zeker niet gemakkelijk gehad, maar we gaven weinig weg.'' Direct na de winterstop wacht voor RCS een treffen met koplo per Luctor Heinkenszand. Kleurloos seizoen Barry van der Hooft Almere Als verzopen katjes vonden de spe lers van Hoek zaterdag hun weg richting de kleedkamers van het Yanmar Stadion. De hoofden naar beneden, de teleurstelling in het verkleumde lichaam. De ploeg die zo graag de stap naar de tweede di visie zou willen zetten, was zojuist afgeschminkt door de beloften van Almere City. Na het zoveelste zwakke optreden van dit seizoen waren de cijfers duidelijk: 4-1. mer vier van de derde divisie. De achterstand op koploper Noord- wijk bedroeg destijds zes punten, nu heeft Hoek maar liefst zeventien punten minder dan leider Sparta Nijkerk. Het is ook alweer een jaar geleden dat Dennis de Nooijer werd ontslagen door de club, maar grote stappen voorwaarts zijn daarna niet gezet. Het heeft er in middels alle schijn van dat de club juist stappen achteruit zet. Hoek stond wel het hele kalender jaar in de top zes van de derde divi sie zaterdag, maar is veel te wissel vallig. Rik Impens behoort tot de belangrijke spelers van de ploeg, is één van de weinigen die regelmatig scoort en stapte in Almere gefrus treerd als laatste van het veld. De Belgische aanvoerder stak zijn te- Guiliano With schiet na 48 mi nuten de 2-0 binnen. Francis Kabwe Manengela (links), Al- mere City-speler Victor van der Linde, Ruben de Jager en Jona than Constansia kijken toe. foto DANNY PLOEGAERT/ORANGE PICTURES ALMERE Het duel met J ong Al mere City (4-1) was het 33ste en laatste competitieduel voor Hoek in 2019. Reguillo Vande- pitte is de enige speler van de Zeeuws-Vlaamse derdedivisio nist die in alle 33 duels in actie kwam. Reguillo Vandepitte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38