Bizarre goal doet ongelukkig Brouwershaven de das om O O) CD O 9 Op bezoek bij de buurman gaat Bruse Boys ten onder Veerkracht Ziek Tweede klasse A Zierikzee Vanwege het vroege vallen van het duister ving de wedstrijd al om 14.00 uur aan. Een kwartier eerder kwam de regen nog met bakken naar beneden, maar toen de Goese scheidsrechter Ju lian Simonse floot voor het begin, brak een waterig zonnetje door. ,,De wind was een spelbreker", zou trainer Rene Scholts van Bruse Boys na afloop ver klaren. Maar van de wind hadden de teams toch echt allebei last. Simonse moest in het begin direct aan de bak. Spelers van beide kanten mekkerden voortdurend op situaties. De scheidsrechter toonde zich de baas en zat kort op de acties. In de twaalfde minuut constateerde hij een handsbal in het strafschopgebied van MZC'11: pe nalty. Aanvoerder Johan Vroeginde- weij, die normaliter nooit mist, schoof de bal echter naast het doel. ,,Hoger spelen", schreeuwde Scholts meerdere malen halverwege de eerste helft. Rechtsback Julian van Nieuwen- huize moest dieper aan de zijkant staan dan hij deed. Doordekken bij balverlies. Het kwam niet uit de verf, omdat Mats Willemse dan de ruimte dichtliep die Van Nieuwenhuize moet bestrijken. MZC'11 liet in de eerste helft Bru be wust voetballen en gokte op de om schakeling. ,,Dat ging slordig, maar over de discipline en werklust was ik tevre den", analyseerde MZC'11-trainer Ed win Kriens. De grootste kans voor rust was voor zijn team. Evenals de laatste vrije trap, in blessurehelft van de eerste helft. Muurtje, windje mee; je zou den- ken: goede mogelijkheid. De bal werd echter hard en hoog over geschoten en belandde bijkans op de dijk bij Schud- debeurs. De toeschouwers waren goed en wel van hun natje en droogje voorzien of de bal lag na rust in het net. Vier minuten na de pauze kende MZC'11 een geluk kige situatie. Rody Vermue kreeg plots de bal aan de zijkant van het zestien metergebied en schoofin de lange hoek de 1-0 achter keeper Kenneth Boogerd. Over de discipline en werklust was ik tevreden Bij het vieren van de goal met ploegge noten raakte zijn schouder uit de kom. Een kwetsuur waar Vermue al een tijd mee tobt. De medische verzorging kreeg de schouder niet tijdig terug op zijn plaats. De doelpuntenmaker moest worden gewisseld. De tweede helft sleepte zich verder, met slecht voetbal van beide kanten. Bruse Boys-trainer Scholts keek eens achterom, naar zijn bank. Daar zaten Koen van den Berge, Levi Lindhout en Pepijn de Bruine. Hij bracht de eerste twee nog wel in, maar potten breken deden ze niet. Collega-trainer Edwin Kriens had een gelukkigere hand van wisselen. Jaimy Matthews uit de JO19, voor het eerst bij de selectie, kwam in het veld voor Tim de Looze. De rappe aanvaller stond aan de basis van de 2-0 in de 76ste minuut. Hij speelde rechts voorin zijn tegenstander dol, bezorgde hem een gele kaart en kreeg een vrije trap mee. Die werd laag ingebracht en mede-invaller Kyle van Tiggelhoven gleed binnen: 2-0. Niet goed genoeg ,,De gelukkigste heeft gewonnen", vond Scholts. ,,We hadden niet zo veel de hoge bal moeten spelen, maar meer via de grond. We creëerden helemaal niets, waren niet goed genoeg. En we konden het ook niet omdraaien." Kriens vond het een rommelige wed strijd. ,,We hebben Bru bewust laten komen, om in de omschakeling toe te slaan. Dat werkte vorige week tegen Hellevoetsluis (waar MZC'11 met 1-2 won) ook goed. We hebben Bru ook naar de zijkanten gedwongen door onze as dicht te houden. Mijn jongens verdienen met hun werklust, discipline en dit resultaat een pluim." BROUWERSHAVEN Toen Brouwershaven en Vlissingen zich in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal bij een re mise neergelegd leken te heb ben, eiste de wind een hoofd rol voor zich op. Een bizarre treffer bezorgde de Walcherse ploeg op de valreep nog een 2-3-overwinning. Er leek niets aan de hand voor Brouwershaven-keeper Arnold Hanse, die normaal veldspeler is, maar de gebles seerde eerste doelman ver ving. Hij pakte de bal en legde hem neer voor een doeltrap, tot zo ver niets geks. Maar het speeltuig kwam niet bij zijn spits terecht. Ook niet bij een middenvelder van Brouwers haven of zelfs bij een Vlissin- gen-verdediger. Nee, de bal vloog in het eigen doel: 2-3. Al bestond er grote twijfel of de treffer wel telde. Scheidsrechter Carlo van Oijen hakte de knoop door en wees naar de middenstip: gel dig doelpunt. Een fout van de Brabantse arbiter. Een doel trap die in het eigen doel be landt, mag - net als een ingooi of vrije trap - niet als doel punt worden geteld. Normaal gesproken hoort de aanval lende partij bij zo'n situatie een corner te krijgen. Geluk voor Vlissingen dus. Thomas Ragut, trainer van de Walchenaren, maalde er niet om. ,,Lelijk winnen is ook wel eens lekker'', zei hij. Maar voor Brouwershaven waren de druiven extra zuur. Voor die ploeg werd het een ram- piddag. Want voordat de on reglementaire treffer viel, had de Schouwse ploeg ook al een 2-0-voorsprong uit handen gegeven. Een héél ongelukkig slot van 2019 dus. maandag 16 december 2019 1-2 ASWH-trainer Rogier Veenstra (foto) kreeg za terdag in de tweede divisie te maken met de veerkracht van Jong Sparta. Bij rust leidde de ploeg van de Middel burger nog met 0-2, het werd uiteindelijk 6-2. Levi Bouwense uit Goes leverde de assist bij de zesde Rotter damse treffer. 47 Voor Duiveland en Noad'67 begon de win terstop zaterdag eerder dan ge pland. Hun on derlinge duel in de derde klasse B haalde het einde niet. Bij een 0-0-stand staakte de scheidsrechter het duel. Niet vanwege onge- regeltheden, maar de arbiter bleek ziek. Twee minuten na de pauze, in de 47ste minuut, rende hij het veld af om over te geven: einde wedstrijd. MZC'11 is de gelukkigste in een rommelige derby MZC'11 Bruse Boys 49. Vermue 1-0 76. Van Tiggelhoven 2-0 Voetbalminnend Schouwen-Duive- land kwam zaterdagmiddag samen op Sportpark Den Hogen Blok. Op het kunstgras in Zierikzee ging de wedstrijd MZC'11-Bruse Boys in de tweede klasse E, ondanks het slechte weer, gewoon door. Met dank aan een ijverig middenveld en een rappe invaller won de thuisclub. Dat zorgde voor opgetogen gezich ten in een mudvolle kantine. Gerrit van Loon Bru-aanvaller Domenique van den Berge (paars) zoekt een weg door de MZC'11-verdediging. foto dirkjan gjeltema -Edwin Kriens, trainer MZC'11 Vlissingen-trainer Thomas Ragut. FOTO MARCELLE DAVIDSE f: f-i v- jAv - V a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37