Willem II is halverwege de beste van Brabant EK staat op de tocht voor Memphis door zware knieblessure bij Lyon HUGO BORST 1-0 4 maandag 16 december 2019 Column Toen de topvoetballers Phillip Cocu en Giovanni van Bronckhorst net wa ren getransformeerd tot voetbal trainers bleken ze bepaald niet foutloos te zijn. Volgens mij stond Cocu's PSV op zeker mo ment tiende in de eredivisie en Gio's Feyenoord verloor zeven keer op rij. Er volgde geen ont slag. De een kreeg de vaderlijke arm van Guus Hiddink om zich heen geslagen, de ander kreeg routinier Dick Advocaat als spar ringpartner. En verdomd, ze gin gen presteren, later werden ze landskampioen. Krijgt de geplaagde PSV-trai- ner Mark van Bommel ook broodnodige hulp van een be jaarde? Of wordt de aanwezig heid van zijn schoonvader daar toe gerekend? Het heeft er alle schijn van dat algemeen direc teur Toon Gerbrands uitschake ling voor de Champions League, de Europa League en de landsti tel (10 punten achter op Ajax en AZ) genoeg reden vindt om Van Bommel op non-actief te stellen. In de winterstop, of misschien vandaag al. In dat geval is hij ver plicht ook tech nisch mana ger John de Jong (waar- de-loos in gekocht) te ont slaan, én Toon moet zelf zijn biezen pakken. Had hij anderhalf jaar terug zijn vertrouwen maar niet moeten uitspreken in beginnelingen als Van Bommel en De Jong. Al stel je Pep Guardiola of Jürgen Klopp aan bij PSV, met deze zwakke, onevenwichtige se lectie overwintert niemand Eu ropees, wordt niemand lands kampioen. PSV moet in januari grote opruiming houden. Pak je verlies en laat die twee mislukte linksbacks gaan. Probeer die twee Trabantjes te ruilen in de Bundesliga, maakt niet uit voor wie of wat. Gooi die vermeende creatieve Mexicaan eruit. Neem afscheid van de twee Neder landse middenvelders die con structiefs niets maar dan ook niets in huis hebben. Er zijn nieuwe voetballers no dig. Echte voetballers. Vraag hulp aan Marcel Brands, aan Guus Hiddink en aan alle louche voetbalmakelaars die deze zieke wereld rijk is. Trouwens, PSV- supporter Tijs van den Brink heeft een lijntje met Onze Lieve Heer en God heeft het beste overzicht natuurlijk. En - even serieus - laten we kaarsjes bran den voor Donyell Malen. Laten we hopen dat zijn knie niet kapot is. Mijn gedachten zijn bij PSV. Woensdag bekervoetbal. De enige overgebleven prijs die te winnen valt. GVVV-uit. Mocht je nog op de bank zitten, Mark: stel deze jaargang je sterkste team op, je echte voetballers. Dus ook Pe- reiro. PSV zal grote opruiming moeten houden in januari TILBURG In Tilburg wordt er door supporters van Willem II al wekenlang vol trots gekeken naar de ranglijst van de eredivisie. De Tilburgers zijn mede dankzij de nederlaag van PSV bij Feyenoord de beste Brabantse club van dit seizoen. Halverwege het seizoen staat Willem II op een uitmun tende derde positie in de compe titie. En dat doen ze met een his torisch puntenaantal. Dankzij de 1-2-overwinning bij SC Heerenveen heeft de ploeg van de Zierikzeese trainer Adrie Kos ter en de Thoolse verdediger Bart Nieuwkoop na zeventien duels liefst 32 punten. Nog nooit wisten de Tricolores in de eerste helft van het seizoen zoveel punten te pak ken. Het oude record stamt uit het seizoen 1999/2000, toen de toen- malige trainer Co Adriaanse met Willem II na zeventien potjes op dertig punten stond. ,,Ik heb ook weleens in april 32 punten gehad", zei aanvoerder Jorden Peters na de zege op Heerenveen. ,,En nu is het december." Voor de tweede keer in de his torie meldt Willem II zich halver wege het seizoen in de top drie van de eredivisie. In 1995/1996 stonden de Tilburgers derde (29 punten). Toen was PSV de num mer twee. De Eindhovenaren staan nu vierde, waardoor Willem II zich voor het eerst in de geschie denis halverwege het jaar de beste van Brabant mag noemen. Het kwam slechts één keer voor dat Willem II ook op de eindrang schikking boven PSV te vinden was. Dat was in 1998/1999. EREDIVISIE AZ - AJAX Drie nederlagen op rij. Uitschakeling in de Champions League en door AZ de dominante heerschappij laten doorbreken in de eredivisie. De rampweek is compleet voor Ajax. Freek Jansen Alkmaar ,,Dit is een hele slechte fase, dat is duidelijk.'' Erik ten Hag was na af loop van de nederlaag in Alkmaar helder in zijn commentaar. Even daarvoor had hij met gemengde ge voelens zijn ploeg aan het werk ge zien. Het flitsende en geroemde AZ-spel konden zijn spelers on schadelijk maken, maar tegelijker tijd was van het sprankelende posi tiespel van Ajax ook geen sprake. Zo werd de topper een wedstrijd vol intensiteit, passie en strijd, maar zelden met een vloeiende aanval of combinatie. Een doelpuntloze re- In deze periode wordt de breedte van de selectie bij Ajax getest mise was de terechte weergave, tot dat Perr Schuurs bij een hoekschop weifelend optrad en Myron Boadu in de slotminuut alsnog AZ in ex tase bracht. Ajax bleef aangeslagen achter. De spelers bedankten het meegereisde publiek uit Amsterdam, om vervol gens met de koppies omlaag de kleedkamer op te zoeken. Het past bij de fase waarin Ajax terecht is ge komen. Ingegeven door fysieke on gemakken hangt de ploeg opeens met pleisters aan elkaar. De basis- ploeg vertelde gisteren dan ook hét verhaal van de huidige problema tiek in Amsterdam. Begin november had Ten Hag zijn ideale basiself gevonden, in het uitduel met Chelsea vielen met elf tegen elf de puzzelstukjes voor de trainer op zijn plek. Een maand la ter trad Ajax in Alkmaar aan de af trap met André Onana aan als enige speler op dezelfde plek als in het ge wenste basisteam van Stamford Bridge. Zes spelers (Joël Veltman, Lisandro Martinez, Noussair Mazraoui, Hakim Ziyech, Donny van de Beek en Dusan Tadic) von den zichzelf noodgedwongen op een andere positie terug dan enkele weken geleden, toen Ajax zijn beste spel van het seizoen op de mat legde. Daley Blind, David Neres en Quincy Promes waren helemaal niet van de partij. Het zijn redenen die legitiem zijn voor de mindere fase, maar tegelij kertijd niet als te groot excuses mo- gen worden gebruikt. In de top tel len die niet. Ajax investeerde in de zomer fors in nieuwe spelers als Ed- son Alvarez (15 miljoen euro) en Razvan Marin (12 miljoen euro), en niet om hen louter als bankzitter te gebruiken. Juist in deze periode wordt de breedte van de selectie bij elke ploeg getest. Een test, waar Ajax momenteel zwaar voor zakt. Drie nederlagen op rij, met daarin geen enkele treffer. Ondanks de aanwezigheid van sterkhouders als Dusan Tadic, Hakim Ziyech en LYON Memphis Depay heeft gis teravond een zware knieblessure opgelopen. Olympique Lyon meldt dat de aanvoerder zijn kruisband heeft afgescheurd en 'niet minder dan zes maanden' uitgeschakeld is. Het gebeurde bij het competitieduel van zijn club Lyon met Stade Rennes. Memphis werd in de rust gewis seld en kort na de wedstrijd meld den Franse media al dat de medi sche staf van Lyon bang is voor een zeer zware kwetsuur. Dat werd later bevestigd door tech nisch directeur Juninho van de Franse club. ,,We denken dat de blessure van Memphis behoorlijk zwaar is, en dat die hem voor de rest van het seizoen aan de kant houdt,'' aldus Juninho. Mocht het inderdaad om 'niet minder dan zes maanden' gaan dan lijkt het uitgesloten dat Mem phis het EK haalt. Oranje begint op 14 juni 2020 aan dat toernooi, dat is over bijna zes maanden. Voor een kruisbandblessure staat doorgaans een hersteltijd van zes tot negen maanden. In de eerste plaats zou het een persoonlijk drama zijn voor Memphis zelf. Met 25 jaar is hij in de kracht van zijn voetballeven. Daarnaast zou het een sportieve dreun zijn voor het Nederlands elftal. Hoe belang rijk Memphis voor Oranje is, is ge noegzaam bekend. Sinds bonds- coach Ronald Koeman hem bij zijn aantreden in maart 2018 tot centrumspits maakte, was hij bijna elke interland goed voor goals en/of assists. En zijn samen werking met Georginio Wijnal- dum is de kurk waar Nederland in aanvallend opzicht op drijft. In 2019 leidde hun samenwer king tot waanzinnige data. Bij liefst 21 van de 25 Nederlandse goals in dit kalenderjaar waren Wijnaldum en Depay de maker en/of de aangever. Topcijfers, maar tegelijkertijd geeft het ook de kwetsbaarheid van Oranje aan. Dat die twee meedoen én heel blijven op weg naar het EK, is heel cruciaal. GO Vraaa hub AZ geeft gehavend Ajax dreun AZ- AJAX 90. Boadu 1-0 Opstellingen Bizot Onana Svensson Veltman Clasie Schuurs Wuytens Martinez Wijndal Mazraoui Midtsjo 90+3. Traoré Koopmeiners Alvarez De Wit Van de Beek Stengs Marin Boadu 83. Tagliafico Idrissi Ziyech 90. Aboukhlal Huntelaar Tadic 13 Doelpogingen 12 46% Balbezit 54% 3 Overtredingen 17 8 Hoekschoppen 6 1 Buitenspel 1 Reddingen keeper Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 17.002

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32