effeweg.nl 22 MEDIA CULTUUR EXPEDITIE ROBINSON WIN NAAR A Hugo Kennis (33) is winnaar geworden van de twintigste editie van Expeditie Robinson. De televisiekok toonde zich in een historische finale, over twee dagen, de sterkste. effeweg.nl oF bel 08810 30 800 (fg) Hij kan zijn geluk niet op. Einde lijk mag Hugo Kennis het van de daken schreeuwen. ,,Hier heb ik twintig jaar naar uitgekeken", ju belt de televisiekok van 5 Uur Live. Vijf maanden moest hij de kaken op elkaar houden. „Alleen Sander, mijn vriend, en mijn manager wisten het." ,,Kun je wel zeggen, ja. Het ging echt niet meer, zó erg stormde het. Ik stierf duizend doden. Ze ker toen ik door mijn kogels heen was en Eva het kon afmaken.'' ,,Zo voelde dat niet. Al hadden we daar nog uren en dagen gestaan, dan was het nog niet gelukt. Hal verwege dat laatste onderdeel had Nicolette (Kluijver) het al aange ven: als er geen target zou worden geraakt, werd ik de winnaar.'' Hoe voelt dat? ,,Ik volg het programma vanaf het eerste uur. De laatste tien jaar dacht ik: dit wil ik gewoon een keer doen in mijn leven. Meedoen en dan ook nog winnen, het is een droom die uitkomt. Ik weet het al maanden, maar het besef dat ik Expeditie Robinson heb ge wonnen, gaat de komende dagen pas echt landen.'' Wat spreekt je zo aan in het programma? ,,Het overleven en het zelfvoor- zienende leven. Robinson gaat echt terug naar de basis. Je moet alles zelf doen. Eten zoeken, ko ken, vuur maken.'' ,,Als kind had ik al een fascinatie voor het buitenleven. Ik trok na schooltijd meteen mijn overall en klompen aan en dook mijn moes tuin in. Heerlijk vind ik dat, nog steeds. Ja, Sander had het zwaar. Uitgerekend in de tijd dat ik weg was, moest er geoogst worden. Toen ik thuiskwam, opende hij de vrieskist en zei: 'Kijk eens liefie, dit is voor de winter.' Had hij al lerlei groenten ingevroren.'' „Eigenlijk niet nee, ook omdat we op vakantie vaak ook de natuur intrekken. En dan ook vuurtjes maken en eten zoeken. Ik wist ook dat ik me niet zou gaan verve len. En hutten bouwen heb ik al tijd gedaan. Ik was altijd een soort Huckleberry Finn." Dit is wel het grootste Wat-vind- jij-van-Robinson- seizoen, vooral op sociale media En in mentale zin? ,,Dat moet je altijd afwachten. Ik had wel bedacht wie ik op het ei land zou willen zijn. Kijkend naar de kandidaten van voorgaande ja ren. Een stukje Loiza (Lamers) vanwege de eerlijkheid, iets van de kracht van Stijn (Fransen) en uiteraard Marleen, die nu de kan didaten begeleidt maar het zelf vijftig dagen in de Expeditie vol hield. Het overleven vond ik vetste. Die spelletjes, bondjes en het gezeik, dat was niets voor mij. En het begon al heel vroeg toen ik mijn extra stemmen kwijtraakte door toedoen van Fien. Die zei dat ze op mij gingen stemmen. Was een uitstekende zet.'' ,,Dit is wel het grootste Wat-vind- jij-van-Robinson-seizoen, vooral op sociale media. Ik was er eerlijk voor uitgekomen dat ik Dionne (Slagter) eruit wilde stemmen omdat zij fysiek niet de allerbeste was. Dat werd me niet in dank af genomen. Zoals iedereen weet heeft zij nogal een schare volgers op haar socialemediakanalen. Dat werd grimmig. Dionne en ik heb ben toen een video opgenomen, waar we duidelijk maakten dat Robinson een spel was en wij uit stekend met elkaar waren. Overi gens is het daarna rustig geweest op sociale media. Ik heb juist heel veel leuke reacties gekregen, soms wel zeshonderd berichtjes op een dag.'' Je haalde het record op finalis teneiland, maar werd na de sa mensmelting niet meer getest op een Eilandraad. Haalt dat de ,,Zeker niet. Voor de samensmel ting heb ik zes Eilandraden op rij meegemaakt. Toen ik op Finalis teneiland zat, werd ik de eerste paar keer niet uitgedaagd voor een duel en daarna heb ik drie duels gewonnen.'' Hoe waren de eerste dagen na je thuiskomst? „Heftig. Prikkels kon ik niet heb ben. Moet je nagaan: je hebt zes weken op een eiland gezeten. Het was zelfs moeilijk om mijn vriend om me heen te hebben. Daar schrok hij ook wel van. Hij wilde me nota bene ten huwelijk vra gen. Na een paar dagen ging het wel weer. Zag ik hem liggen en dacht ik: dit is mijn leven. Drie weken later heeft hij me ge vraagd.'' ,,De expeditie heeft mijn leven veranderd. Ik heb een lichte vorm van adhd. Ik ben een pleaser. In ge zelschappen, op feestjes en op verjaardagen zorgde ik dat het ge zellig was. Daar op het eiland, in alle rust en stilte, kwam ik erach ter dat dat niet altijd hoeft. Vrien den merken het: je bent echt ver anderd, rustiger geworden. Daar voel ik me heel goed bij.'' Rondreis Roemenië Sint Petersburg en Parels aan de Oostzee Rondreis Sicilië en baai van Sorrento Rondreis Spanje en Andalusië Rondreis Noordkaap en LoFoten Boek zonder aanbetaling maandag 16 december 2019 'Hier heb ik 20jaar naar uitgekeken' A Voor Hugo Kennis wordt methet winnen van Expeditie Robinson een drooi heid. GO Dennis Jansen Vanwege het slechte weer moest de finale in twee dagen worden afgewerkt. Zo heftig? Uiteindelijk raakte zowel jij als Eva het tweede target niet meer en werd jij uitgeroepen tot win naar. Op basis van de onderde len in de finaleproef die jij steeds als eerste voltooide. Een anticlimax? De eerste groene winnaar van Expeditie Robinson. Dus voorbereiden op Expeditie Robinson hoefde amper? 44 Je eerlijkheid werd 'beloond' met doodsbedreigingen op so ciale media. glans van je overwinning? Heeft Expeditie Robinson iets voor je opgeleverd? 9 maal ontbijt en 5 maal diner Vertrek: mei, jun, jul, aug, sep, okt Ontbjjten diner Vertrek: apr.jun, aug, sep, okt Ontbjjt en diner Vertrek: apr, mei, jun, aug, sep, okt Ontbjjten diner Vertrek: jun,juL, aug Ontbjjten diner Vertrek: apr, mei, jun, jul, aug, sep, okt ALLe Fouten voorbehouden. ExcL. reserverïngskosten en CaLamiteitenFonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22