Meezingers doen het goed bij korenmiddag in Vlissingen IN DE REGIO 18 WALCHEREN Proef moet overlast voorkomen MIJN DORP, MIJN STAD maandag 16 december 2019 De zusjes Jolanda en Yvonne Pape zingen uit volle borst mee met een collega-koor. foto lex de meester Emile Calon Veere De basisschool ligt midden in het oude centrum van Veere. Vooral op regenachtige dagen veroorzaken ouders veel verkeersproblemen in de nauwe straatjes bij school. Zeker ouders die ook nog eens de school inlopen voor een gesprek, weet di recteur Ruud van Leerzem. Of die op het schoolplein met hun vrien dinnen blijven kletsen, aldus Jan Paul Loeff van de Veerse Stadsraad. Ze wijzen er beiden op dat het voor flinke ergernis en gevaar zorgt. Loeff: ,,Want hun auto's staan voor school, soms dwars op de weg. An deren moeten dan noodgedwongen door de smalle straatjes achteruit rijden omdat ouders de doorgang blokkeren." Parkeerkaarten In overleg tussen gemeente, school en stadsraad is besloten te kijken of het uitgeven van parkeerkaarten een oplossing kan zijn voor de par keerproblemen. Ouders die zo'n kaart hebben, kunnen dan bij de Grote Kerk of op de Kaai gratis par keren. Dat is op loopafstand van de basisschool. Directeur Van Leer- zem gaat die kaarten, zodra hij ze heeft, beschikbaar stellen. ,,Aan wie, daar moeten we het nog met ouders over hebben." Volgens hem wilde de gemeente in eerste instan tie dat de school de kaarten zou be talen. De directeur: ,,Dat doen we dus niet. We willen daar geen dui zenden euro's onderwijsgeld aan besteden." Discipline Wethouder Arie Schot hoopt dat de proef positief uitpakt. ,,Zodat het veiliger wordt voor de school en het verkeer kan doorstromen." Hij be nadrukt dat het discipline van de ouders vraagt om op de Kaai of bij de Grote Kerk te parkeren. ,,En dan het laatste stukje te lopen." Ook Van Leerzem en Loeff beseffen dat het succes van de proef valt of staat met het gedrag van de ouders. Loeff: ,,Als ze bij slecht weer toch voor de school parkeren, dan heeft het geven van een vergunning geen effect." Schooldagen Volgens de wethouder worden het kaarten die niet gebruikt kunnen worden anders dan voor het parke ren rondom De Magdalon tijdens de schooldagen. ,,Niet de hele dag. Alleen tijdens de begin- en eind tijd. We gaan natuurlijk geen alge mene kaarten geven waardoor ze overal in de gemeente gratis kun nen parkeren." Hij hoopt dat hij eind dit schooljaar weet of het ver strekken van twintig parkeerver- gunningen effect heeft. ,,Dan zet ten we het mogelijk door." Hij is niet van plan meer kaarten te ge ven. „Twintig is echt het maxi mum." Van kerstliedjes tot smartlappen en van klassiekers tot recente nummers. Er kon gisteren luidkeels meegezongen worden op de korenmiddag van Vlissingen Wonderstad. Zusjes Jolanda en Yvonne Pape zijn feestelijk gekleed: kerstmuts op, slingers en lampjes om. Ze ho ren bij Scharretjoe, naast Het Scheldeloodsenkoor en De Zilver meeuwen een van de drie koren die zondagmiddag optreden in de feesttent. ,,Normaal dragen we enkel blauw-zwarte kleding in de winter, maar met kerst gaan we ons helemaal te buiten", grapt Yvonne. Wat ze zoal zingen? Jin gle Bells, Ketelbinkie, Zuiderzeebal- lade, De herdertjes lagen bij nachte, Het kleine café: echte smartlappen en kerstliedjes." Scharretjoe treedt zondag maar in kleine formatie op. ,,We hoor- We zijn vandaag daarom maar met 36 man, normaal met zo'n 70 den nogal laat dat we hier op moesten treden, dus heel veel koorleden konden op zo'n korte termijn niet. We zijn vandaag daarom maar met 36 man, nor maal met zo'n 70. Dat is best las tig", zegt Jolanda. Yvonne: ,,We gaan gewoon ons best doen." Het publiek klapt en zingt en thousiast mee. Zo ook Gerda van der Linde.,,Ik zit in het vrijwilli- gerskoor van Ter Reede, dat is een tijdelijk projectkoor. Maar eigen lijk kan ik helemaal niet zingen, hoor", zegt ze. Ze vindt het leuk om samen te zingen. ,,Echt saam horigheid." En ze is ook nog met een ander doel gekomen. ,,Ik kom eens kijken of Scharretjoe wat voor me is." De korenmiddag is voor de derde keer georganiseerd. ,,Om mensen de stad in te krijgen", legt organisator Pieter Ventevogel uit. ,,Eerder gebeurde er van septem ber tot aan mei niks in Vlissingen in de winter, terwijl mensen in de winter juist de gezelligheid op zoeken. Dan helpt een evenement zoals dit goed." Lezing met muziek en cartoons Schrijfcafé in Desafinado Reïncarnatie KOUDEKERKE Kaart voor ouders om te parkeren Om de parkeeroverlast rond ba sisschool De Magdalon in Veere te beperken, krijgen ouders als proef gratis vergunningen voor betaalde parkeerplaatsen. De gemeente stelt er twintig be schikbaar zodat ouders op loop afstand kunnen parkeren. Marieke Kesteloo Vlissingen -Jolanda Pape MIDDELBURG Susan van der Beek geeft woensdag een le zing in Middelburg. Geconfronteerd worden met de dood van een ouder is als dochter traumatisch. Susan van der Beek neemt de aan wezigen mee in haar persoonlijk verhaal en laat zien wat aanwezi gen zelf kunnen doen om het grote gemis te aanvaarden. Anke van Noppen zorgt voor de muzikale bege leiding en de tentoonge stelde cartoons zijn ge- maakt door Cor de Jonge. Belangstellenden zijn woensdag van 16.00 tot 17.00 uur welkom in de ZB in Middelburg. De toegang is gratis en aanmelden kan door te mailen naar secretariaat@dezb.nl. MIDDELBURG Tanja Harpe geeft mor gen een schrijfcafé in Desafinado in Middel burg. Van 10.30 tot 12.30 uur is iedereen welkom om de pen ter hand te nemen. Meer informatie is te vinden op schrijfjevrij.nl. •'"•V Susan van der Beek geeft woensdag een lezing. foto mechteld jansen MIDDELBURG In de bibliotheek in Mid delburg is woensdag een bijeenkomst over reïncarnatie en astrolo- gie. De lezing wordt ver zorgd door Theosophi- cal Society Point Loma. De zaal is open vanaf 19.00 uur. De toegang vrij. Meer info op blavatskyhouse.org. Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Gymnastiek voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Bil jarten; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30 14.30 uur: Gymnas tiek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Seni- orensoos MIDDELBURG Wijkcentrum het Palet, 13.30-16.30 uur: Koersbalclub; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Martin Eden'; Van Eijkeren DanceMasters, 20.00-22.30 uur: Tangocafé; Kruiskerk, 20.00 uur: Kerstcon cert Coro Mango OOSTKAPELLE Zionskerk, 19.30 uur: Volkskerstzang m.m.v. Brassband Crescendo VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30 10.30 uur: Gymnas tiek voor 50+ VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur: Gymnas tiek voor peuters; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleuter- gym; Cine Café, Spuikom- weg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 personen WESTKAPELLE Achterweg, 19.30 20.30 uur: Wandel- bootcamp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18