c* erUgblik n Verz Zeeuws Museum moet ook andere musea laten profiteren van 1 miljoen Zeeuwse vissers Terugblik en Overzicht Cn O, 8l2°Wig staan onzekere tijden te wachten Memoires van een burgemeester Jong en oud, vrouw en man. De eerste Middelburgse Santa Run bracht zaterdag ondanks de kou zo'n 300 deelnemers op de been. Met de loop door de binnenstad werd geld opgehaald voor het goede doel.Zeeland 19 Die wens heeft dagelijks provincie bestuurder Anita Pijpelink tegen over de directie van het Zeeuws Museum geuit. Per provincie is er in de periode 2021-2024 in totaal 1 mil joen euro beschikbaar gesteld. Dat geld mag maar naar één museum in elke provincie. Binnen Zeeland vol doet eigenlijk alleen het Zeeuws Museum aan alle voorwaarden die de minister stelt voor het krijgen van de subsidie. Het moet een museum zijn die een provinciale collectie en/of een collectie van (inter)nationaal be lang beheert. Het museum moet ook een zekere omvang en kwaliteit hebben en structureel gezond zijn. Dan wil je als provincie niet met een 'twijfelgeval' aankomen met het risico dat het geld aan je neus voorbijgaat. ,,Het is een heel bedrag, vier keer 250.000 euro. We zijn heel blij dat de minister bereid is te investeren in de regionale musea", zegt gede puteerde Pijpelink. „Gezien de voorwaar den kom je al heel snel bij het Zeeuws Museum uit. Juist omdat de museale wereld in Zeeland klein en erg met elkaar vervlecht is hebben we tegen de di rectie van het Zeeuws Museum ge zegd: kijk nu ook of je de andere musea in de provincie mee kan ne men. Het schrijven van de aanvraag is een hele opgave, maar het is ook een fiks bedrag en dat willen we binnenhalen conform de voor waarden die de minister stelt." Doel Educatie is wat de provincie betreft een belangrijk doel bij het besteden van het geld. ,,We moeten ook jon geren de musea in weten te trek ken. Als dat lukt, kunnen de andere musea van die kennis en ervaring We moeten ook jongeren de musea in weten te trekken profiteren", verwacht de gedepu teerde. De aanvraag moet voor eind fe bruari zijn ingediend. Daarna buigt de Raad voor Cultuur zich erover. Die instantie adviseert de minister over het al dan niet toekennen van de subsidie. Het geld stelt het Rijk beschikbaar om te komen tot een betere spreiding van culturele voorzieningen over het land. In het Haagse jargon gaat het om de cultu rele basisinfrastructuur. Die moet zorgen dat er voor elke Nederlander een cultureel aanbod in eigen om geving is. Het ministerie van On derwijs, Cultuur en Wetenschap pen hecht meer dan voorheen waarde aan de regionale binding van een museum. 1% I maandag 16 december 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Zu'd-H<-lkn(l ZEELAND 16 ZEELAND 21 'Haagse pot geld samen delen' Het Zeeuws Museum maakt kans om 1 miljoen extra rijkssub sidie te krijgen voor nieuwe pu blieksactiviteiten. Andere musea in Zeeland moeten daar van mee kunnen profiteren. Niet in geld, maar doordat het Zeeuws Museum kennis en er varing deelt. Theo Giele Middelburg Anita Pijpelink. -Anita Pijpelink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15