Vijf jaar geleden had nog niemand van hem gehoord. Nu heeft hij een per soonlijke assistent die geen moment van zijn zijde wijkt en hem begeleidt tijdens zijn 150 optredens per jaar: ,,Ik vond dat eerst te chic klinken, ik wilde overal zelf naartoe rijden. Maar Albert Verlinde zei tegen me: 'Doe het voor je gezondheid, je krijgt nog een keer een ongeluk'.'' Kortom: Victor Mids' carrière gaat door de geluids barrière. Hij verbijstert argeloze voorbijgangers met gezichtsbedrog en verdwijntrucs (olie bollen die in rook opgaan, een gsm die in het water plonst) die leunen op vingervlug heid, afleidingsmanoeuvres en psychische manipulatie. En hij verrast BN'ers met meer gecompliceerde, geënsceneerde illu sies. Zo bakte hij een cake van André van Duins schoen onder een theedoek en wist hij exact welke kop Matthijs van Nieuwkerk uit tientallen kranten zou knippen. 'Fantastisch vet' noemt de tot arts opge leide illusionist de positieve reacties op het Mindfck-circus dat hij ontketende met vriend en medebedenker Oscar Verpoort. 'Helemaal geweldig' vindt hij het dat het masterplan dat de tandem in 2014 in het hoofd had zitten, zich precies zo ontvouwt als bedacht, zegt hij met een mengeling van trots en enthousiasme. ,,Natuurlijk overtreft het gemiddelde van 1,5 miljoen kijkers dit najaar onze stoutste verwachtingen. Fantastisch dat we voor zo velen een vast element op de zaterdagavond zijn geworden. Vooraf hadden we al stie kem gehoopt dat ons goochelprogramma op NPO 3 zou aanslaan, zodat we naar NPO 1 zouden kunnen verhuizen. Om daar een nieuw seizoen te mogen maken. En nog een. En nog een. We zouden, ook in het buitenland, veel meer kunnen doen. Maar we zijn voorzichtig met uitbouwen. Omdat we de kwaliteit hoog willen houden. In ons vak luistert het nauw, elk detail moet kloppen. Daarom zijn we controlfreaks. We hebben een manager en een uitgever, maar ik heb laten vastleggen dat ik degene ben die de knopen doorhakt. Van het slui ten van een buitenlandse deal tot het geven van een interview.'' Hij doseert ook om zichzelf in bescherming te nemen. Hij wil niet nog een keer worden beslopen door de burn-out die in 2017 op de loer lag. Zijn grootste tegenslag tot nu toe, noemt hij die periode. ,,Toen we met Mindf*ck naar Duitsland gingen, nam ik te veel hooi op mijn vork. Duits leren, teksten bestuderen, in mijn eentje vooruit reizen. Ik voelde me overwerkt, ik kon niet langer genieten. En juist die lol, daar deed en doe ik het allemaal voor. Dat is de enige reden waarom ik voor de afslag illusionisme koos.'' ,,Dat is redelijk op z'n kop gezet. Ik heb geneeskunde gestudeerd, er lag een heel andere route voor me. Maar ik ben al vanaf mijn vierde bezig met magic. Met foefjes. Wat kan ik doen met elastiek, suikerklont jes, speelkaarten? Dat is mijn passie. Daar om heb ik vol energie en geloof voor die richting gekozen. Nu word ik overal her kend en aangesproken. In de supermarkt, tijdens een feestje. Dat vind ik niet erg, mijn vak draait om communicatie. Ik obser veer mezelf als het ware in die situaties. Niet omdat aandacht mijn ego streelt, maar vanwege het proces. Wat gebeurt er precies? Hoe reageren mensen op mij en ik op hen?'' ,,Dat valt heel erg mee, maar het komt een enkele keer voor. Mijn vriendin Myrthe lacht erom, ze is niet jaloers aangelegd, ze weet hoe ik ben. We wonen samen en heb ben al een relatie sinds onze studie. Ver voor het succes. Dat voelt prettig: dan weet je dat iemand niet bij je is omdat je bekend bent.'' ,,Het gaat heel goed ja. Van ons eerste boek zijn 140.000 exemplaren verkocht. Dan kun je jezelf ineens meer permitteren. Maar ik ben geen big spender. Ik draag geen exclu sieve horloges of dure merkkleding, daar geef ik niks om. Ik ben van beide voeten op de grond. De enige luxe die ik me veroor- Hoe is je leven verder veranderd door het Mindf*ck-circus? Veel belangstelling van dames? Je hebt het financieel ruimer gekregen. Wat doe je met dat geld? 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 98