Clowns INHOUD VOORWOORD Victor Mids: 'f hypnotiseren? Nee, dat is onmogelijk' 9 Met of zonder rode neus, clown spelen is een kunst De voor- en nadelen van een weekendje skiën in Winterberg De vader van mijn kinderen bedacht dat het leuk was om met z'n allen het kerstcircus te bezoeken. Dat was het ook. Daar zat ik dan, om twee uur 's middags, ver weg van de over volle boodschappentassen in de keuken die nog diezelfde dag dienden te worden omgetoverd tot een feestelijke maaltijd voor tien personen. Ik dommelde half weg en genoot vooral van het zweterige handje van mijn dochter in de mijne. Vanuit een ooghoek zag ik dat mijn op gewonden zoon moest plassen terwijl de pauze net voorbij was. Voor deze keer besloot ik eens niet in te grijpen. Iets met laisser-faire en zen - natuurlijk kon ik dat ook. Ineens zat ik gevangen in een lichtbundel. Het volgende moment reikte een clown me de hand. Ik vind clowns doodeng. Als kind al. Mijn pro bleem is: ik begrijp ze niet. Niet waarom ze doen wat ze doen, niet waarom ze eruitzien zoals ze eruitzien, niet wat er grappig aan ze is. Allemaal niks erg, want wanneer kom je nu een clown tegen? In het circus dus. Ik hoorde mijn dochter huilen toen ik naar het midden van de piste werd getroond. Met gloei ende konen stond ik me daar verstijfd van schrik af te vragen wat ik die ochtend had aangetrokken. Ik durfde niet te kijken. weten te schatten. Ik moest iets doen met een toeter. Samen met nog vijf andere slachtoffers. Het was hilarisch, zeiden mensen uit het publiek na afloop lachend tegen me toen ik met mijn zoon bij de toiletten stond. Ik knikte. De clown heette David Larible. Hij schijnt een van de besten uit het vak te zijn en staat bekend om zijn geweldige interactie met het publiek. Vandaag maakt u in dit magazine kennis met nog meer clowns. Stuk voor stuk vakmensen die het beste met de wereld voorhebben. Er zijn ongetwij feld lezers die hun kunsten wel op waarde 1 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Victor Mids 17 Fijn spul 18 Clowns 23 Monica Ir <3 25 Noten kraken 26 Donorbloed 31 BV De Liefde 32 Lezen 36 Eten 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Hans Avontuur, Monica Beek, Samuel Bom, Malou van Breevoort, Erik de Bruin, Shody Careman, Suzanne Eijgenraam, Ronald Giphart, Gijs Groenteman, Joost Hoving, Pieter Hulst, Jean- Pierre Jans, Marjolein van der Klaauw, Maaike Lange, Rianne van der Molen, Johan Nebbeling, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Suzanne Ranzijn, Annemart van Rhee, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Studio Ski, Pam van der Veen Reageren? magazine@dpgmedia.nl nFacebook @admagazine De foto op de voorkant is van Marjolein van der Klaauw. Anniek van den Brand ZATERDAG 14 DECEMBER 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 91