'Veel koolzuur, een bijna agressieve mousse die nadat hij wegtrekt bloedstollend zuiver smaakt' 'Er is veel rotzooi te koop, maar deze champagnes zijn topkwaliteit, zeker als je de prijs in ogenschouw neemt' 11 DE CHAMPAGNES Het panel proefde de champagnes in een volgorde van superdroog (linksboven) naar vol en rond (rechtsonder). Hier de bevindingen: André Clouet, Brut Nature Silver Grand Cru €33,50 Veuve Fourny Fils, Veuve, Brut Nature Blanc de Blanc Premier Cru soorten in champagne verwerkt kunnen zijn, vinden we in de meeste champagnes een combinatie van pinot noir (geeft volle, ronde smaak), chardonnay (strak, elegant, fris) en pinot meunier (fruitig, rijp, soepel, zacht). Tot slot: wie denkt dat proevers hun wijn tijdens het proeven altijd in een emmer spugen, heeft het mis. Deze champagnes zijn te lekker om niet door te slikken, aldus het panel. ,,Die spugen we naar binnen toe uit'', zegt Hamersma. En omdat die belletjes ervoor zorgen dat de alcohol sneller in het bloed wordt opgeno men, bleef het nog lang onrustig in restaurant Le Garage. Robert Moncuit, Blanc de Blancs Grand Cru Extra Brut Proefnotities: 'Venkel en kool', 'rijke afdronk', 'hoge zuren', 'ongelooflijk zuiver', 'met zijn mooie zuurbalans een smaakturbo voor gerechten', 'voor chablisliefhebbers'. verkrijgbaar bij Wijnhandel Koninginneweg/Batard Pierre Péters, Reserve brut €38,90 Gosset-Brabant, Réserve Grand Cru €34,50 Proefnotities: 'Rijk en rijp', romig en gul', 'mollig en rijp', 'Antonio Zwemban deras met een buikje dat iets over de Speedo puilt', 'echte banketbakkers champagne', 'dankzij de pinot noir heel wijnig'. Drappier, Brut Nature Zero Dosage Proefnotities: 'Uit het zuiden van de Champagnestreek, met pinot noir-drui- ven die veel zon hebben gehad, waar door de wijn een rijker, rijper, zachter karakter heeft', 'warmbloedig, rond en mild', 'voor de mainstream brutfans'. verkrijgbaar bij Henri Bloem Henri Giraud, Esprit Nature Brut, Grand Cru Proefnotities: 'Veel koolzuur, een bijna agressieve mousse die nadat hij weg trekt bloedstollend zuiver smaakt', 'als een gezellig spoor van twee nagels langs de ruggengraat naar beneden', 'heel elegant en krachtig'. verkrijgbaar bij Pasteuning Wines Spirits Apollonis, Authentic Meunier Brut €31,95 Bérêche Fils, Brut Réserve €36,50 Proefnotities: 'Brede, mooie smaak', 'houtgerijpt', 'vleug jes vanille en gist', 'volle smaak die doet denken aan Franse brioches'. verkrijgbaar bij Janselijn Wijnen GO ZATERDAG 14 DECEMBER 2019 ApolloniS BR APPIER ÏOBEUT MOMlïT vaneen mummie'. Proefnotities van het panel: 'Zo droog als de wikkels van een mummie met een droge huid', 'prachtige champagne die heel fris is en de mond zuivert', 'zoek je een zoetje, zoek verder!', 'dé opmaat voor oesters'. verkrijgbaar bij Wijnhandel B.J. deLogie €39,50 Proefnotities: 'Citrus, geel fruit, grapefruit, hoge zuren', '100 procent chardonnay, en dat proef je', 'vleugje eikenhout en rokerigheid'. verkrijgbaar bij Gastrovino €36,50 Proefnotities: 'Zuurkool', 'rijp en vol', 'eikenhout en vanille', 'hele rijke stijl', 'smaakt naar oude wijnen, naar historie', 'complex, verschillende smaken in verschillende laagjes'. verkrijgbaar bij Wijnkoperij Okhuysen verkrijgbaar bij Cotidie €29,95 €39,95 Proefnotities: '100 procent pinot meunier, dus lekker veel aardbeitjes', 'rijp fruit', Turks fruit', 'zachtaardig', 'beetje tropisch'. verkrijgbaar bij Le Vineur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 83